Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri

Yağlı saçlara çözüm önerileri sunmaya başlamadan önce yağlı saç nedir ve buna neler sebep olur bunları ele alalım.

Tüm kadınlar, saçlarına çok önem verir ve saçlarının her zaman sağlıklı ve bakımlı görünmesini ister. Parlak ve canlı gözüken saçlar, yüzünüzü de aydınlatır ve yüz hatlarınız daha iyi görünür.

Sağlıklı saç için, ihtiyaç duyduğunuz ilk şey aslında sağlıklı saç derisidir. Saç derisi hassas bir yapıya sahiptir ve yeme içme alışkanlıklarından, kullandığınız şampuan ve tarağa; hava koşullarından, genetik yatkınlığa kadar birçok faktörden etkilenir.

Bu bağlamda, saçta sık karşılaşılan problemlerden biri de yağlanmadır. Yağlı ve kafanıza yapışmış saç çok rahatsız edicidir. Saçın hızlı yağlanması kötü hissettirir ve girdiğiniz her ortamda tüm gözler üzerinizde gibi algılamanıza neden olur. Bu durumun çözümü sanıldığı gibi saçı sık sık yıkamak değildir. Yağlı saç yapısını ve çözümlerini birlikte incelemeye ne dersiniz?

Yağlı Saç Nedir, Nasıl Oluşur?

Saç derisinde sebasöz bezler yani yağ bezleri bulunur. Bunların ürettiği yağ ya da sebum saçlarınızı doğal bir şekilde nemlendirir ve korur. Bu yağ bezleri, üretmeleri gerekenden daha fazla yağ üretebilirler. Bu durumun sonucunda çabuk yağlanan ve ağırlaşan saç sorunu meydana gelir. Yağ, maalesef farklı sorunları da beraberinde getirebilir. Yağlı saç yapısına uygun bakım yapılmadığında kepek veya saç dökülmesi sorunu da yaşayabilirsiniz.

Ashley Joy’dan Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri

Yağlı saçı düzenli yıkamak gerekir. Ancak burada kast ettiğimiz gün aşırı yıkamak değil. Yağı temizlemek için saçı düzenli yıkamak tabii ki şarttır fakat yağ bezlerini aşırı üretime sokacak kadar da fazla saç yıkamaktan kaçınmalısınız. Aksi takdirde kısır bir döngüye girersiniz. Siz saçınızı sık sık yıkadıkça, yağ bezeleri de daha fazla çalışır ve bu bir süre sonra işin içinden çıkılmaz bir hal alır.

Saç tipinize uygun şampuanları tercih edin!

Yağlı saçlar için, mutlaka doğru şampuan kullanılmalıdır. Ashley Joy Arındırıcı Şampuan, yağlı saçlara en doğal çözümü sunmak için üretildi. Arındırıcı şampuan; saç derisini ve saçınızı arındırır, korur ve nemlendirir. İçeriğindeki 4 mineral saçlarınızı kimyasal ve fiziksel hasarlara karşı korur. Bezelye içeriğindeki 17 aminoasit ile saçlarınıza ekstra nem, hacim ve parlaklık verir. Söğütözü ekstraktının sağladığı salisilik asit, saç derinizdeki ölü tabakaları uzaklaştırır, saç derinizin nefes almasını sağlar, tazelik hissi verir. Biotin ise saç derisindeki yağ dengesinin sağlamasına yardımcı olur. Ürün  SLES, SLS ve paraben içermez.

Kuru şampuan, kurtarıcınız olabilir!

Kuru şampuan, sık yağlanan saçlar için günü kurtaran bir etki yaratabilir. Ashley Joy Volumizing Kuru Şampuan, saçlarınızdaki yağlı görüntüyü yok etmenize yardımcı olurken saçlarınıza hacim ve dolgunluk verir, anında temiz ve ferah bir görüntüye kavuşmanızı destekler. Görünmez formülü sayesinde saçınızda pudra katmanı oluşmasını engeller.

Kuru şampuanı kullanmadan önce iyice çalkalayınız, saçlarınızı bölümlere ayırarak her bölüme 30 cm uzaklıktan kuru şampuanı uygulayınız. Kuru şampuanın diplere iyice nüfuz etmesi için parmak uçlarınızla saç derinize masaj yapınız. Son olarak saçlarınızı nazikçe tarayıp, istediğiniz şekli veriniz.

Sıcak uygulamalara bir süre ara verin!

Saç deriniz yoğun ısı nedeniyle, derinin kurumasını önlemek amacıyla daha fazla yağ üretebilir. Bu da saçının daha çok ağırlaşmasına, yağlanmasına neden olabilir. Yağlı saçlarınızın rahatlaması ve nefes alması için bir süre sıcak uygulamalar ara vermenizi tavsiye ederiz. Fön çekmeyip dinlendirdiğiniz saçınızın daha geç yağlandığını göreceksiniz.

Ashley Joy’un doğal içeriğe sahip diğer ürünlerini ayrıntılı incelemek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Keyifli günler dileriz.