Şampuan Değiştirmek Kepek Yapar mı?

Saç bakımı, saç sağlığı ve saçın genç kalması için oldukça önemlidir. Saçınızı yıkarken, nemlendirirken, kurularken ya da tararken saçınızın neye ihtiyacı olduğunu bilmeniz gerekir. Günümüzde her saç tipine uygun ürünler vardır ve bu ürünler istikrarlı kullanım ile fayda gösterir.
Aslında saçımızı da aynı kendimiz gibi düşünebiliriz. Nasıl ki bizim hayatta belirli alışkanlıklarımız varsa ve rutinlerimiz bozulduğunda bazı sorunlar yaşıyorsak saçlarımız için de aynı durum geçerlidir. Saçınızın uzun süredir alışık olduğu mevsimden uzaklaştığınızda dahi saçınızda değişiklikler oluşabilir.
Saç bakım ürünlerini istikrarlı ancak saçın değişen ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak kullanmak bu noktada önem taşır. Ashley Joy olarak bu yazımızda, kepek sorununu ve şampuan değiştirme konusunu ele alacağız.

Kepek Nedir?

Kepek, hem kadınlarda hem de erkeklerde sık sık görülen, kafa derisinde beyaz ve gri pulların oluşmasıyla meydana gelen bir cilt sorunu olarak tanımlanabilir. Kepek sorunu yaşamak hem kafa derisinin sağlıksız olmasına hem de yaşam kalitesinin azalmasına sebep olabilir. Özellikle saçınızda sürekli düşen kepekler kıyafetlerinizde kalıyorsa, bu durum size kendinizi oldukça rahatsız hissettirebilir.

Kepek Neden oluşur?

• Kepeğin oluşmasının birçok sebebi olabilir. Öncelikle cilt yapınızı iyi tanımanız çok önemlidir çünkü kuru ciltler genel olarak daha fazla kepek sorunu yaşar. Kepeğe eğilimli bir cilt yapınız varsa, kepek sorununuzu gidermeye yardımcı ürünler kullanabilirsiniz.
• Soğuk havalar kepek oluşumunu tetikler. Soğuk havalarda saç derinizi nemlendirmeyi ihmal etmemelisiniz.
• Sedef hastalığı ve egzama gibi cilt rahatsızlıkları ya da çinko, B vitamini eksiklikleri kepek yapabilir.
• Stres, vücudumuzdaki birçok şeyi tetikler. Kepek oluşumunun sebebi yoğun stres de olabilir.
• Saç yapınıza uygun olmayan ya da yoğun miktarda katkı madde içeren jöle, saç şekillendirici gibi ürünler kullanmak hem saçınızın hem de saç derinizin yıpranmasına dolayısıyla kepek oluşmasına neden olabilir.

Kepek Oluşmaması İçin Neler Yapılmalıdır?

• Saçlarınızı düzenli aralıklarla yıkamalısınız.
• Saçınıza zarar verebilecek ve yoğun katkı içeren ürünler kullanmayın.
• Stresinizi azaltın.
• Saçlarınızın hava almasını sağlayın. Bunun için saçlarınızı sürekli toplamak yerine arada açık bırakabilirsiniz.
• Sağlıklı ve dengeli beslenin.
• Saç bakımınızı düzenli olarak yapın.

saç bakım şampuanı

Saçınızın İhtiyacına Göre Şampuan Kullanmanın Önemi

Şampuan değiştirmek, saçta kepek oluşmasının sebebi değildir ancak saç yapınıza uygun olmayan şampuan ya da bakım ürünü kullanmak kepek sorununa sebep olabilir. Bu sebeple, şampuan değişikliği yapmayı düşündüğünüz zaman saçınızın kepek yapması gibi bir endişeniz olmasın.
Örneğin; saçınızı boyattığınızda, saçınız daha yoğun bakıma ihtiyaç duyacaktır. Bu da eski şampuanınıza devam etmemeniz gerektiği anlamına gelir. Ya da kış aylarında saçınızı daha çok nemlendirmeniz gerekebilir ve bu yönde şampuan tercih etmeniz daha doğru olur.
Yani, saçınızın ihtiyaçlarına göre şampuan değişikliği yapabilirsiniz. Saçınızda yeni ve tertemiz bir başlangıç yapmak için Ashley Joy Arındırıcı Şampuan’ı  tercih edebilirsiniz. Ashley Joy Arındırıcı Şampuan saç derisini ve saçınızı arındırır, korur ve nemlendirir. İçeriğindeki 4 mineral saçlarınızı kimyasal ve fiziksel hasarlara karşı korur, içeriğindeki 17 aminoasit ile saçlarınıza ekstra nem, hacim ve parlaklık verir.
Saçlarınızda yoğun kepek probleminden şikayetçiyseniz Ashley Joy Kepek Önleyici & Saç Dökülmesi Karşıtı Erkek Şampuanı’nı  kullanabilirsiniz. Kepek önleyici şampuanımız; saçınızı güçlendirerek kepek ve saç dökülmesine karşı özel bakım yapmanızı sağlar. İçeriğindeki ısırgan saç dökülmelerini önlerken; çinko, bakır, demir ve magnezyumdan oluşan 4 mineral kombinasyonu saçı onarır, güçlendirir ve saçtaki yaşlanmayı geciktirir. Çay ağacı özü antioksidan özelliği ile kepeği önlerken, mentol saçtaki yağlanmayı azaltır ve saç derisini ferahlatır.
Sağlıkla ışıldayan saçlarınızın göz kamaştırdığı, keyifli zamanlar dileriz.