Kuru Saçlar ile Başa Çıkabilirsiniz!

Kuru saçlar ile başa çıkmak artık hayal değildir. Saç derisi dış faktörlerin sebep olabileceği zararlı etkilere karşı savunmasızdır ve gün içerisinde maruz kaldığımız birçok faktör saç derisinde kuruluğa sebep olabilir. Saça uygun olmayan şampuan, saç bakım ürünleri, saç kurutma makinesinin yüksek ısıda kullanımı, stres, kötü hava koşulları gibi durumlar saç derisine zarar verici ve kurutucu etkiye sahip faktörlerdir. Kuru saç cansız ve sağlıksız görünür. Kuru saç sağlıksız görünmenin dışında çabuk dökülmeye sebep olur ve kepeğe de yol açabilir.

Saç tellerinin yapısı doğuştan veya zaman içinde kuru olabilir. Kuru saçın dış tabakası oldukça düzensizdir, önce saç teli incelir ardından soyularak dökülür. Saç gittikçe daha kuru, cansız ve mat görünür. Yağlı saç yapısı da dönem dönem dış faktörlerden kaynaklı olarak kuruyabilir. Maalesef her saç tipinin kuruma ihtimali vardır.

Kuru Saç Belirtileri

Saçın canlı ve parlak görünmesini yağ bezelerinin meydana getirdiği doğal yağ sağlar. Yağ oranı normal olan saç; nemlidir, kolay taranır ve sağlıklı bir görünümü vardır. Kuru saç ise tam aksidir, mat ve soluk bir görünüme sahiptir. Tarama esnasında saçta kopmalar ve kırıklar meydana gelir ve zamanla saçta çatallaşmalar oluşur.

Saçınızın kuru bir yapıya sahip olduğunu en iyi, saçlarınızın yağlanmamasından anlayabilirsiniz. Çünkü kuru saç, çok uzun süre yağlanmaz, parlak değildir ve çabuk kırılıp kopar.

Kuru Saç Bakımı

Kuru saça düzenli bakım yapmalısınız. Haftada 1 veya 2 defa yapacağınız maske ile saçınızı nemlendirmeye yardımcı olabilirsiniz.

Ashley Joy Saç Bakım Maskesi, içeriğinde bulunan argan yağı ile saçları nemlendirmeyi, korumayı ve güçlendirmeyi hedeflerken, çok kuru ve nemsiz saçlara derinlemesine bakım yapar. Saç tellerinin yumuşak olmasına ve ışıldamasına yardımcı olur. Hafif yapısı ile kolayca durulanır, saçlarınızı ağırlaştırmaz. Paraben ve Parafin içermez. Kuru ve nemini yitirmiş saç tipleri için idealdir. Saç bakım maskesini; normal saçlar haftada 1 kez, kuru ve yıpranmış saçlar haftada 2 kez uygulayabilirler. Maske, şampuan sonrasında ıslak saça uygulanır. Minimum 2 dakika boyunca saçınızda kalmalıdır. Mümkünse saçınızı sıcak bir havluya sarmanızı ve maskeyi saçınızda 20 dakika bekletmenizi tavsiye ederiz. Sonrasında saçlarınızı durulayabilirsiniz

Saçınıza röfle gibi yıpratıcı bir işlem uyguladıysanız Ashley Joy Saç Bakım Maskesi’ni işlemden sonra 1 gece boyunca saçınızda bekletebilirsiniz. Ürün paraben içermemektedir.

Saçınıza düzenli bakım yapmanın dışında dikkat etmeniz gereken bazı faktörler ise şu şekilde:

  • Düzenli ve sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirin.
  • Stresten mümkün olduğunca uzak durun ve stresinizi azaltacak yöntemler keşfedin.
  • Saç derinizi rahatlatacak masajlar yapın.
  • Saçınızı olabildiğince açık ve kendi halinde bırakın. Saçlarınızı sıkıca toplamak, saç derinize ve saç tellerinize zarar verir.
  • Saçınızı güneşin zararlarından mutlaka koruyun.

Keyifli günler dileriz.