Kış Mevsiminde Saç Bakımı

Kış mevsiminde saç bakımı konusuna ayrı bir önem göstermeliyiz. Mevsim değişikliği ile birlikte ince kıyafetlerden kalın kıyafetlere geçerek vücudumuzu koruma altına alıyoruz. Peki hava değişikliğinden etkilenen saçlarımız için bakım yapıyor muyuz?

Hava değişikliklerine göre saçlarınıza uyguladığınız bakım formüllerini de değiştirmelisiniz. Soğuk havalar ile birlikte, saçları daha dirençli hale getirmek için onlara ihtiyacı olan bakımı sağlamak gerekiyor.  Kışın artan kirlilik, ağırlaşan hava, yağmur, kar ve rüzgar saçların sağlığını kaybetmesine ve daha fazla bakıma ihtiyaç duymasına sebep oluyor. Soğuğun etkisiyle saçlar kuruyor ve incelip, kırılıyor. Mevsim geçişlerinde saç sağlığınızı korumak için doğru bakım yapmak oldukça önemli.

Kış Mevsiminde Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kış aylarında rutin saç bakımınızı; koruyucu yağlar, bakım köpükleri ve maskeler ile desteklemelisiniz. Her mevsimde ve her koşulda olduğu gibi soğuk havalarda da Ashley Joy markasının ortaya çıkmasını sağlayan, gözbebeğimiz 24 bitkisel yağ ile zenginleştirilmiş Ashley Joy Bitkisel Saç Bakım Yağı’nı kullanabilirsiniz. Bakım yağımız, saçlarınıza soğuk havalarda ihtiyacı olacak gücü sağlayacaktır. Özellikle boyalı ve yıpranmış saçların tekrar sağlıkla ışıldamasına yardımcı olan ürün içeriğindeki baobab yağı ile saçınızı yoğun bir şekilde nemlendirir.

Düz Saçlılar, düz saçlar için özel olarak üretilen Ashley Joy Onarıcı ve Şekillendirici Bakım Köpüğü ile saçlarını daha hacimli hale getirebilirler.  Elektriklenen düz saçları besleyen bakım köpüğü canlı ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlar. Zengin bitkisel yağ karışımının sağladığı E vitamini ile saçlarda meydana gelen kırıkların, güneş ışığı kaynaklı kopmaların önlenmesine ve saç renginin korunmasına yardımcı olan ürün; içeriğindeki aloe vera, soya proteini ve bitki özleri sayesinde saçınızı güçlendirmeyi hedeflerken, süt proteini ile her bir saç telinin dayanıklılığını artırır. Size sadece soğuk havalarda sağlıkla ışıldayan saçlarınızın keyfini sürmek kalır.

Kış mevsiminden en çok şikayet edenler genelde kıvırcık saçlılar oluyor. Soğuk havalar ile birlikte daha çok kabaran ve şekil vermekte zorlandığınız kıvırcık saçlarınızı Ashley Joy Kıvırcık Saçlara Özel Onarıcı ve Şekillendirici Bakım Köpüğü ile harika bir hale getirebilirsiniz. Ürünün formülündeki keratin, yıpranmış ve parlaklığını yitirmiş saçların onarılmasını destekler, canlı ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlar. Saçınızı beslerken aynı zamanda şekillendirir. Düzenli kullanımda kabaran, kıvırcık saçlarınızın sağlıklı buklelere dönüştüğünü fark edeceksiniz.

Ashley Joy Onarıcı ve Şekillendirici Bakım Köpüğü’nün tüm saç tiplerine uygun olanı da bulunuyor. Renk koruyucu özelliği olan ürün, aleo vera ve keratin içeriyor. Yıpranmış ve parlaklığını yitirmiş saçların onarılmasını destekleyen köpük, soğuk havalarda saçınızı nemlendirerek daha canlı ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlıyor.

Son olarak; kışın soğuk havanın etkisiyle sıcak banyo harika bir fikir gibi gelse de aslında büyük bir yanlış! Çünkü ani sıcaklık değişiklikleri saç diplerinin kurumasına ve daha fazla yıpranmasına neden oluyor. Bu nedenle ılık duş almak hem saçlarınıza hem de vücuda çok daha iyi gelecektir. Banyonun ardından çok sıcak hava üfleyen fön makineleri de kullanmamalısınız. Saç kuruturken saçınızın zarar görmesini engellemek için önerilerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz!