Hacim Veren Seri

Her insan abartır biraz sevgisini. Abartmalıdır da.
Abartınız sevginiz, sevginiz rüzgârda dağılan saçlarınız olsun!
Çünkü sevmek, yaşanabilecek en güzel duygudur hayatta ve biz saçlarımızı çok seviyoruz ☺
İşte o yüzdendir ki biz yine biraz parlattık, çoğalttık ve sizin için harika bir seri daha yaptık.
Abartın saçlarınızı diye!
Paylaştıkça çoğalan sevgimizle… Bu kez Ashley Joy Hacim Serisini yazdık.
***
Şu an bu yazıyı okuyan ve hatta yazan da dâhil olmak üzere; hepimiz biliyoruz ki saçlarımız içimizi de dışımızı da en direkt yoldan yansıtan bir ifade biçimimiz aslında. Günlük hayatta maruz kalınan dış etkiler, beslenme şekillerimiz, alışkanlıklarımız, üzüntü ve stres katsayımız, bünyesel özelliklerimiz gibi pek çok iç ve dış etmenin ilk yansımaları, biz daha fark etmeden saçlarımızdan anlaşılabiliyor.
Saçlarda kuruma, yıpranma, buna bağlı incelme ve sönükleşme gibi pek çok sorunla karşı karşıya kalırız zaman zaman. Bazen bilemesek de bu sönüklüğün hangi sebebi içten, hangisi dıştan. Her durumda gülümsemek ister insan…
Gülümseyin! Click! ☺
İşte tüm bu etmenlere maruz kalıp ister istemez sönükleşip hacmini yitiren, incelen yahut yapısal olarak ince telli olup daha dolgun, hacimli ve göz dolduran bir yapıya kavuşmak isteyen saçlarınızı gülümsetmek için toplanmış bulunuyoruz bugün burada… Hazırsanız başlayalım! ☺

İNCE TELLİ – HACİMSİZ SAÇLARA HACİM HAZANDIRMAK İÇİN

ÜRÜN SEÇİMİNDE İÇERİĞİN ÖNEMİ

Her türlü üründe olduğu gibi saçlarımız için de seçeceğimiz ürünlerin içeriklerine dikkat etmemiz son derece önemlidir. Mümkün oldukça doğal ve içeriği üzerinde hassasiyetle çalışılmış ürünleri tercih etmek; saçlarımızın da sağlığı, canlı, dolgun ve hacimli görünmesi adına son derece önemlidir.

DOĞRU ŞAMPUAN VE SAÇ KREMİ KULLANIMI

Yine her zaman değindiğimiz gibi, ihtiyaca yönelik doğru ürün kullanımı sağlıklı saçların olmazsa olmaz unsurlarından biridir. Şayet ince telli saçlarınıza hacimli ve dolgun bir görünüm kazandırmak istiyorsanız, hacim verici şampuan ve ürünleri tercih ederek çok daha göz doldurucu saçlara sahip olabilirsiniz.

HACİM VERİCİ ŞAMPUANLAR DOLGUN GÖRÜNÜME NASIL KATKI SAĞLAR?

Bahsettiğimiz gibi ince telli bir saç tipine sahipseniz yahut çeşitli sebeplerden ötürü sönükleşen, incelen saçlarınızı daha hacimli ve dolgun bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız sorduğunuz sorunun cevabıyız!

Ashley Joy Hacim Veren Şampuan kinoa, agav özü ve aminoasit kompleksi içerikli formülü ile saçlarınızın hacimli görünüm kazanmasını amaçlar. İçeriğindeki bambu ekstraktı saçlara güç ve elastikiyet kazandırırken, kafein saçların güçlenmesine ve dolgunlaşmasına yardımcı olur. At kestanesi ekstraktı saç köklerine ihtiyacı olan bakımı yaparken, Biotin saçın kalitesini arttırarak daha parlak ve canlı görünmesini destekler. Paraben içermez.

HACİM VEREN ŞAMPUANLAR SAÇI KURUTUR veya SERTLEŞTİRİR Mİ?

En başta da belirttiğimiz üzere, hayatımızın hemen her alanında olduğu gibi saçlarımız söz konusu olduğunda da içerik hemen her şeydir… Ashley Joy Hacim Veren Şampuan kinoa içeriğindeki bambu özleri ile saçlarımızın elastikiyetini arttırarak formunu korur, kurutmadan bakımını yaparak doğal ve hacimli bir görünüm kazandırır.

HACİM VEREN SAÇ KREMLERİ SAÇI AĞIRLAŞTIRMAZ MI?

Özellikle ince telli veya zayıf yapıdaki saç tiplerinde, banyo esnasında uygulanan saç kremlerinin saçı ağırlaştırabildiği ve saçların daha sönük görünmesine sebep olabileceği duyulan en genel kuşkular arasındadır. Ancak hacim verici özellikteki saç kremleri, içerikleri gereği saçları ağırlaştırmadan daha dolgun bir görünüme hazırlamak adına şampuan ve diğer bakım rutinlerinin en önemli destekçilerindendir.

Ashley Joy Hacim Veren Saç Kremi saçlarınızı ağırlaştırmadan tarama kolaylığı sağlarken daha pürüzsüz, hacimli ve bakımlı saçlara kavuşmanızı amaçlar. Aminoasit kompleksi ile geliştirilmiş formülü saçlarınıza bakım yapmayı ve saçınızı çevresel faktörlere karşı korumayı hedefler. Bambu ekstraktı ile saça hacim kazandırırken içeriğindeki lavanta ekstraktı saçlara ipeksi görünüm verir, jojoba; saç tellerinin daha esnek olmasını sağlar. Paraben içermez.

Yine saç kremleri kadar hacim verici spreyler de saçların dolgun görünümü için oldukça önemli destekçilerdendir. Ashley Joy Hacim Veren Saç Bakım Spreyi de çok yakında sizlerle olacak olup, seriniz üçlenerek daha da güçlenecek! Bizden söylemesi… ☺

Bu vesile ile hacimli ve dolgun saçlara sahip olmak adına doğru şampuan ve saç bakım kremini hep birlikte seçmiş olduk ☺

Şimdi de gelin, dikkate almamız gereken diğer püf noktalarına değinelim biraz yine hep birlikte:

Sık Yıka “MA”

Özellikle ince telli veya yağlanmaya müsait saç tipleri yahut çok fazla dış etmene maruz kalıp çabuk sönen saçlar, sürekli yıkama ihtiyacı duyabilir. Gereğinden fazla yıkamak, saçın florasını etkileyerek yıpranmasına ve bu durum da saçların daha zayıf, hacimsiz ve sönük görünmesine sebep olabilir. Saçlarınızı ideal olarak iki günde bir yıkayabilirsiniz. Bu durumda, hem yıkama sıklığını azaltmak hem de saçlarımıza hacimli ve dolgun bir
görünüm kazandırmak amacıyla, Ashley Joy Volumizing / Hacimlendirici Kuru Şampuanı gün içerisinde nerde olursanız olun ihtiyaç duyduğunuz her durumda tercih edebilirsiniz.

Ürünü “DOĞRU UYGULA”

Doğru ürünü bulmak kadar, onu doğru uygulamak da son derece önemlidir. Daha hacimli bir görünüm için saçlarınızı sıcak su yerine ılık su ile yıkayabilir, onları fazla ısıya maruz kalmaktan koruyabilir ve özellikle belirtilmediği takdirde krem, maske gibi ürünleri saç diplerine değil saç uçları ve boylarınıza uygulayabilirsiniz.

Arada “Kestir AT”

Belli aralıklarla saçlarımızı kestirmemiz de yine saç sağlığımız açısından son derece önemli olup kırık ve cansız saçların sebep olduğu sönük ve hacimsiz görümü engeller. Kuaförünüze de danışarak ince telli saçlarınızı daha hacimli gösterecek kesimleri tercih edebilirsiniz.

Bazen Yönünü “DEĞİŞTİR”

Bakım rutinlerimize ek bir diğer tüyo da daha dolgun ve hacimli bir görünüm için zaman zaman saç ayrımımızın yönünü değiştirmek olabilir.

Bir de Tersten “BAK”

Yine rutinlerimize ek verilebilecek küçük tüyolardan biri de; saçlarınızı başınızı öne eğerek kurutmanız ve çok yüksek ısıya maruz bırakmamanız olup, bu yöntem daha hacimli bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir.

Bakım “YAP”

Unutmamalıyız ki saç bakımı bir bütün olup, o arzu ettiğimiz hayalimizdeki görüntü için pek çok açıdan ele alınması gereken bir süreç gerektirir. Sağlıklı, hacimli, dolgun ve daha güçlü saçlara sahip olabilmek adına şampuan ve saç kreminize ek olarak haftalık rutininize tek kullanımlık Ashley Joy Güçlendirici – Dolgunlaştırıcı Bakım Maskesini de ekleyebilirsiniz. Banyo esnasında nemli saç uçları ve boylarınıza uygulayarak 5 dk. civarı yahut daha uzun süre beklettikten sonra durulayabileceğiniz bu maske, içeriğindeki bambu ve murumuru özleri ile saçlarınızı güçlendirerek daha dolgun ve hacimli bir görünüme kavuşmasına da katkı sağlar.

Ve geldik yazımızın sonuna…

Biraz abarttığımız, bunu henüz fark ettiğimizden belli☺

Ne demiştik en başta… Her insan abartmalı biraz sevgisini…

Abartınız sevginiz, sevginiz rüzgârda dağılan saçlarınız olsun!

ASHLEY JOY