Fön Öncesi Saçı Koruma Önerileri

Fön öncesi saçı koruma önerileri fön esnasında saçı yıpratmamak adına uygulanması gereklidir.

Saçlarımızın bakımlı ve sağlıklı görünmesinin en pratik yöntemlerinden biri saça fön çekmektir. Fön saçı her ne kadar kusursuz gösterse ve günü kurtarsa da aslında uzun vadede saça zarar verir.

Fönün Zararları Nelerdir?

Fön makinesi, saçımızda bulunan doğal yağın uçmasına neden olur. Bu da saçı kurutur.

Sıcak uygulamalar saç iplerini zayıflatarak kırılmalarını kolaylaştırır ve saçları güçsüzleştirir.

Saça çok sık yapılan sıcak uygulamalar sonucunda saçlar parlaklığını kaybeder ve bir süre sonra matlaşır. Bunun sebebi ısı sonrası saçtaki yağ tabakasının yok olmasıdır.

Düzleştirme kimyasalları saç köklerine zarar verebilir. Bu, saç dökülmesi için daha büyük bir riske sahip olduğunuz anlamına gelir.

Fön Öncesi Saçınızı Korumaya Alın!

Fönün zararlı etkilerinden saçınızı korumak mümkün. Bu süreci adım adım birlikte incelemeye ne dersiniz?

– İlk Adım: Fön sırasında saçımızdaki doğal yağın uçup gittiğini söylemiştik. Bu durumu göz önünde bulundurarak fön öncesinde saçımıza bakım yağı uygulayabiliriz. Ashley Joy Saç Bakım Spreyi, badem yağı ve buğday proteini ile zenginleştirilmiş özel formülü sayesinde saçınızın kolayca taranmasını sağlayacak ve saçınıza ihtiyaç duyacağı direnci verecektir. Ürün, saçınızı nemlendirerek elektriklenmesini engeller, saçınıza parlaklık ve yumuşaklık kazandırır ve saçınızın kolay şekil almasını ve fönün kalıcı olmasını sağlar.

Saçınıza sıcak uygulamalar yapmadan önce; şişeyi iyice çalkalayın. Yıkanmış olan saçınızı ıslaklığını havlu ile hafifçe aldıktan sonra, saçlarınızın açılmasında zorlandığınız bölümlerine veya tüm saçınıza ürünü rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Spreyi püskürterek saçınıza hafif masaj yapın ve saçlarınızı tarayın.

– İkinci Adım: Ashley Joy Saç Köpükleri, zengin bitkisel yağ karışımına sahiptir. İçeriklerinde bulunan E vitamini ile saçlarda meydana gelen kırıkların, güneş ışığı kaynaklı kopmaların önlenmesine ve saç renginin korunmasına yardımcı olur. İçeriğindeki aloe vera, soya proteini ve bitki özleri sayesinde saçınızı güçlendirmeyi hedeflerken, süt proteini ile her bir saç telinin dayanıklılığını artırır. Formülündeki keratin yıpranmış ve parlaklığını yitirmiş saçların onarılmasını destekler, canlı ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlar. Saçınızı besler, yumuşak bir dokunuş kazandırır. Tüm saç tipleri için uygundur. Hacim isteyenler yeşil, kıvırcık saçlar turuncu, kalın telli ve yumuşak saç isteyenler ise pembe olanı kullanabilirler.

Köpüğünüzü saçınıza uyguladıktan sonra fön işlemine başlayabilirsiniz.

– Üçüncü Adım: Fön veya kurutma işlemi bittikten sonra saç uçlarına Ashley Joy Argan Saç Bakım Serumu uygulayabilirsiniz. Argan serumu; kuru, nemini yitirmiş ve yıpranmış saçların daha sağlıklı ve güçlü görünmesine yardımcı olur. Mat, cansız saçların ışıltı ve güç kazanmasını destekler. İçeriğindeki Havuç yağının sağladığı A vitamini ile saçı beslemeye yardımcı olurken, saçınızı nemlendirir. Avucunuza aldığınız ürünü ellerinizde yayın ve saç uçlarınıza eşit şekilde uygulayın.

Bu 3 adımı saçınıza her fön çekişinizde uygulamanızı tavsiye ederiz. Bu sayede saçınızı fönün zararlı etkilerinden koruyabilir ve saçlarınızın sağlıkla ışıldamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca fön süresini mümkün olduğunca kısa tutmaya ve fön makinesini en düşük ayarda kullanmaya dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Saçlarınızın göz kamaştırdığı, harika bir gün dileriz.