Erkeklerde Saç Dökülmesi ve Kepek Sorunu

Erkeklerde saç dökülmesi ve kepek sorunu çok sık gözlemlenen bir durumdur. Saçla ilgili sorunlar her ne kadar kadınlarla özdeşleştirilse de erkekler de saç konusundan en az kadınlar kadar muzdarip. Söz konusu bakım olduğunda kadınlar sadece daha girişken ve sorunlara müdahale etmek için daha istekli. Erkeklerin çoğunluğu ise ya saçındaki saç dökülmesi ve kepek problemini geç fark ediyor ya da farkında olmasına rağmen bununla ilgili bir önlem almamayı tercih ediyor.

Sevgili beyler, bir iş görüşmesine gittiğinizde ceketinizin üst kısmının tamamen kepek olmasını birçoğunuz önemsemiyor olabilirsiniz ama inanın ki bu görüntü hiç hoş olmuyor ve belki sizinle ilgili olumsuz bir şey olarak akılda kalıyor. Kepek sadece dış görünüş açısından sorun oluşturmakla kalmıyor, doğrudan saç dökülmesine sebep olmasa da saç köklerini zayıflatıyor ve saçta koparak dökülmeleri arttırıyor.

Kepek Neden Oluşur?

Ölü hücrelerin dökülmesi olarak tanımlanan kepek, saç derimizin en üst tabakasının aslında devamlı soyulması ve kendini yenilemesi sonucu oluşur. Yani herkeste kepek vardır. Ancak bu noktada söz konusu olan küçük veya büyük parçalardır. Omuzlarınızda sürekli olarak beyaz parçalar görüyorsanız kepek sorununuz var demektir.

Saçlarınızı düzenli şekilde taramıyorsanız, kepek sorunu konusunda risk altında olabilirsiniz. Çünkü bu durumda dökülen saç deriniz tarakla birlikte temizlenmez ve direkt olarak saçlarınıza yapışır.

Kış aylarında cildimizin kurumasıyla birlikte kafa derimizde kurur ve dökülmeye başlar. Bu nedenle özellikle kış aylarında saçlar daha nemli olmalıdır ve saç ısısını sabit tutmak için şapka veya bere kullanılmalıdır.

Beslenme düzeni bozukluğu, yeterince su içmemek ve parkinson gibi nörolojik hastalıklar, kalp hastalıkları ya da bağışıklık sistemi ile alakalı rahatsızlıklar da kepeğe neden olabilir.

Kepeklerle Vedalaşma Zamanı!

Kepek probleminiz sürekli devam ediyorsa bir dermatoloğa danışıp, nasıl tedavi edileceğini öğrenebilirsiniz. Tedaviye destek olmak içinse doğru şampuanı kullanmanız oldukça önemlidir.

Erkeklerin şampuan seçerken sadece üzerinde “Şampuan” yazmasına dikkat ettiklerine dair genel bir düşünce olsa da biz size inanıyoruz ve çok daha fazlasını başarabileceğinizi biliyoruz 🙂 Bu inancımızın kanıtı olarak da Ashley Joy Kepek Önleyici ve Dökülme Karşıtı Erkek Şampuanı’nı ürettik. Doğal bileşenlere sahip erkeklere özel şampuanımız, saçınızı güçlendirerek kepek ve saç dökülmesine karşı özel bakım yapmanızı sağlar. İçeriğindeki ısırgan saç dökülmelerini önlerken; çinko, bakır, demir ve magnezyumdan oluşan 4 mineral kombinasyonu saçı onarır, güçlendirir ve saçtaki yaşlanmayı geciktirir. Çay ağacı özü antioksidan özelliği ile kepeği önlerken, mentol saçtaki yağlanmayı azaltır ve saç derisini ferahlatır. Ürün SLES, SLS ve paraben içermez.

Erkeklerin saçlarının da sağlıkla ışıldadığı, harika bir gün dileriz 🙂