Kıvırcık Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kıvırcık saçlar için bakım oldukça önemlidir. Kıvırcık saçlı insanlar genelde düz saçlı, düz saçlılar da kıvırcık saçlı olmak ister. Çünkü kıvırcık saçlılara göre düz saçın bakımı kolaydır, düz saçlılar da kıvırcık saçın bakımının kolay olduğunu düşünür. Bizce her saç tipinin hem avantajları hem de zorlukları bulunuyor ve tüm saçlar doğru bakım yapıldığında harika hale geliyor.

Öncelikle kıvırcık saçın kurumaya eğilimli olduğunu belirtmeliyiz. Çünkü bukleler, düz saç gibi saç derisini sıkıca sarmaz ve bu yüzden saç derisinin dengeleyici unsuru sebumla saç tellerinin teması sınırlıdır. Kıvırcık saç kurumaya eğilimli olduğundan düzenli bakıma ve neme ihtiyaç duyar.

“Kıvırcık saçlar her zaman kırılmaya ve yıpranmaya açıktır.”

Kıvırcık saçlarınıza ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamak için Ashley Joy Yoğun Onarıcı Şampuan’ı tercih edebilirsiniz. Yıpranmaya açık ya da yıpranmış saçlarınızın daha dayanıklı olmasına yardımcı olan ürün, saçlarınızı güçlendirerek, yeniden yapılanmasını destekler. İçeriğinde bulunan biberiye özü saçınızı derinlemesine temizlemer. Şampuanın, Sodium PCA ile geliştirilen formülü saçınızı ve saç derinizi nemlendirmeyi amaçlar. Paraben içermez.

Ürünü ıslak saçınızı köpürterek uygulayınız. İyi sonuç elde etmek için şampuanı uyguladıktan sonra 5 dakika bekletiniz ve durulayınız. İhtiyaç duyduğunuzda tekrarlayınız. Kıvırcık saça yıkama sonrası çok özenli davranmak gerekir. Yıkamadan sonra saçınızı kesinlikle sert bir havluyla kurulamamalısınız. Yumuşak bir havluya saçınızı sarmalı ve havlunun fazla suyu alması için bir süre beklemelisiniz.

Isının kıvırcık saçlar üzerinde kurutucu bir etkisi vardır. Bu nedenle saçınızı kendi kendine kurumaya bırakabilir ya da fön makinesinin hava verme düğmesini düşük ısı seviyesine getirerek saçınızı kurutabilirsiniz.

Ashley Joy’un gözbebeği Bitkisel Saç Bakım Yağı, kıvırcık saçları yatıştırmak için oldukça idealdir. 24 bitkisel yağ ile zenginleştirilmiş ürün, saçlarınızın sağlığını geri kazanmasına yardımcı olur. İçeriğindeki A ve E vitaminlerinin antioksidan özelliği, saçınızı güneş ışığının zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olurken, Baobab yağı saçınızı yoğun nemlendirir. Günlük bakım için duştan sonra ürünü nemi alınmış saç uçlarına uygulayarak yaklaşık 5 dakika bekletip durulayabilirsiniz. Düzenli kullandığınızda etkilerini kısa sürede fark edeceksiniz.

Ashley Joy’un kıvırcık saçlar için özel formüle edilen bakım köpükleri saçı sertleştirmez ve çocukların kullanımı için de uygundur. Ashley Joy Onarıcı ve Şekillendirici Bakım Köpüğü, zengin bitkisel yağ karışımının sağladığı E vitamini ile saçlarda meydana gelen kırıkları onarır ve saç renginin korunmasına yardımcı olur.

  • İçeriğindeki aloevera,  soya proteini ve bitki özleri sayesinde saçınızı güçlendirmeyi hedeflerken, süt proteini ile her bir saç telinin dayanıklılığını artırır.
  • Formülündeki keratin  yıpranmış ve parlaklığını yitirmiş saçların onarılmasını destekler, canlı ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlar.
  • Kabaran, kıvırcık saçlarınızı yatıştırmak ve buklelerinizi belirgin hale getirmek için kıvırcık saçlara özel geliştirilmiş ürünü güvenle kullanabilirsiniz.

Kıvırcık saçınıza mümkün olduğunca müdahale etmemenizi ve düzleştirici kullanmamanızı tavsiye ederiz. Bu tarz uygulamalar kıvırcık saç için büyük stres kaynağıdır. İllaki saçınıza sıcak uygulamalar yapacaksanız, öncesinde Fön Öncesi Saçı Koruma Önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

Buklelerinizin göz kamaştırdığı, harika bir gün dileriz!

       

İlgili Ürünler

Tebrikler.. Burayı bulduysan çok şanslısın, Hemen Bu şanslı kuponun ile alışverişte indirim kuponu kazan Şans Kuponun: " Su Yeşili Avokado"