Kaş ve Kirpik Bakım Serumu

Kaşla gözün olduğu… Gerisi sözün bittiği…

Bir yer vardır ya hani; o büyükannelerimizden miras kalan meşhur deyimle, O yerdeyiz şimdi!

En önemli aksesuarımız; saçımız, kaşımız, gözümüz… Gerisi bizim size “söz”ümüz J

Uzun uzun çalıştık

Ve kaşla göz arasına bir harika yaptık!

Ashley Joy Kaş & Kirpik Bakım Serumu sizlerle!

***

Kaş ve Kirpik Bakımının Önemi

Kaş ve kirpikler, göz çevremizi dış etkilere karşı koruyan önemli ve hassas birer çerçevedirler aslında. Toz, kir, ter vb. etmenlere karşı göz çevremizi koruma görevlerinin yanı sıra, yüz ifademiz ve bakışlarımızı tamamlayan en önemli unsurlardır onlar.

Sağlıklı, gür kaş ve kirpikler, yüz ifademizi aynı oranda şekillendirecek, anlamlandıracak ve baktığımızda gördüğümüz ile bize bakıldığında görülen arasındaki köprüyü sağlamlaştıracaktır hiç şüphesiz. Bu sebeptendir ki tarihsel süreçte de baktığımızda, özellikle kadınların her dönemde kaş ve kirpiklere oldukça önem verdiklerini, elde edebildikleri doğal yağlarla bakım yapmaya çalıştıklarını görürüz J “Kaşla göz gerisi söz” deyimine bir kez daha atıfla… J

En önemli ayrıntılar düşünülerek yapılmış en profesyonel makyajı düşünelim. Sağlıklı, dolgun kaş ve kirpikler olmadan, yapılan her türlü işlem biraz eksik, biraz yarım görünecektir. Çünkü yapılan tüm işlemlerin ifade bulmuş hali, bu açıdan baktığımızda aslında yüzümüzün karakteristiğini oluşturan kaş ve kirpiklerimizden geçmektedir. En harika boyalar zeminin karakteristiğinde göstermez mi kendini? Ve iyi bir ressam, bu ikisini bulup sonra buluşturabilen, ona ifade katabilendir bir bakıma.

Kaş Kirpik Serumu Nedir, Ne İşe Yarar?

İşte tam da bu sebeple hep söylediğimiz gibi, doğru ürünle doğru noktaya dokunabilmek son derece önemlidir. Hava şartları, toz, kir gibi dış etmenlerin yanı sıra; ter, stres, hormonel değişimler, çeşitli sağlık problemleri, beslenme rutinleri gibi etmenler ile de saçlarımız, kaşlarımız ve kirpiklerimiz zaman içerisinde hasar görüp yıpranabilir, zayıflayıp dökülebilir. Tüm bunların ötesinde, kimimizin saç, kaş veya kirpikleri doğuştan çok gür ve uzun olabilirken, kimimizinkiler ise daha seyrek ve hassas bir yapıya sahip olabilir. Her hâlükârda bakım, sürekliliğin en temel koşulu olup, vücudumuzun her noktasında olduğu gibi hem içerden hem de dışarıdan yapacağımız takviyeler ile kaş ve kirpiklerimizi de korumak, daha sağlıklı ve gür görünmelerini sağlamak bizim elimizdedir. Kaş kirpik serumları bu noktada devreye giren en güzel ve pratik yöntemler olup, doğal ve besleyici içeriğiyle doğru bir kaş kirpik bakım serumu tercih etmek ise son derece önemlidir.

Kaş & Kirpik Serumu Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

  • Çeşitli sebeplerle yıpranan kaş ve kirpiklerimizin güçlenmesine yardımcı olur.
  • Bitkisel ve doğal içerikli kaş bakım serumları, kaş ve kirpiklerimizi besler, uzun ve sağlıklı görünümünü destekler.
  • Yüz şeklimiz ve ifade biçimlerimizi direkt olarak etkiler.
  • Aplikatörler ve fırçaları yardımıyla kolayca sürülebilir, ayrı ayrı bulunup karıştırılması zor içerikleri güvenilir bir kaş kirpik bakım serumunda bir arada ve maksimum fayda seviyesinde almamız kolaylaşır.

İşte tam da bu sebeple, sizin için kaşla göz arasına harika bir ürün yaptık! J

Ashley Joy Kaş & Kirpik Bakım Serumu İçeriği Nedir?

Ashley Joy Kaş & Kirpik Bakım Serumu  , güçlü içeriği sayesinde kaş ve kirpiklerinizin ihtiyaç duyduğu bakımı yaparak daha güçlü olmasını ve hacimli görünmesini destekler. İçeriğindeki E vitamini ile dökülmeyi önlemeye yardımcı olurken, Niacinamide ile kaşların bakımlı, canlı bir görünüme sahip olmasına katkıda bulunur. Argenin, Biotin, Keratin ve B12 vitamini daha uzun kaş ve kirpiklere sahip olmanızı destekler. Provitamin B5 ise bariyer görevi görerek koruma sağlar, kırılmaları engeller.

Ashley Joy Kaş & Kirpik Bakım Serumu Nasıl Kullanılır?

Ashley Joy Besleyici Kaş & Kirpik Bakım Serumu ‘nu; temizlenmiş kaş ve kirpiklerinize aplikatör yardımı ile tarayarak, dipten uca doğru her gün günde 1 kere uygulamanızı tavsiye ederiz. Ürün durulanmaz, uygulanan bölgede kalır. Oda sıcaklığında ve direkt güneş ışığından uzakta saklayabilirsiniz.

Ne Kadar Sürede Kaş ve Kirpiklerde Belirgin Değişim Oluşur?

Ürünün etkisini arttırmak için doğru şekilde 0,5 mm dermaroller kullanımı önerilmekte olup, haftada 2 gece, 3 gün arayla kaşlarınıza dermaroller uyguladıktan sonra ürünü sürdüğünüz takdirde etkisini çok daha hızlı alabilirsiniz. Diğer geceler yine Ashley Joy Besleyici Kaş & Kirpik Bakım Serumu ‘nu kullanmaya devam etmenizi öneriyoruz. Burada dikkat edilmesine özellikle dikkat çekmek istediğimiz husus ise; kullanacağınız dermarollerın temizliği ve hijyeninden emin olmanızdır.

 

Kaş & Kirpik Bakım Serumu Göz ile Temas Halinde Zarar Verir mi?

Ashley Joy Kaş & Kirpik Bakım Serumu ’nun oftalmolojik olarak tüm testleri yapılmıştır. Ancak yine de göz çevresi, hassas bir bölge olduğundan dolayı temas halinde bol suyla yıkamanızı ve alerjik bir reaksiyon olması halinde ise doktorunuza başvurmanızı öneririz.

Kalıcı Makyaj ile Kaş Dövmesi Yaptıranlar Ashley Joy Kaş & Kirpik Serumu Kullanabilir mi?

 

Kalıcı makyaj ile yapılan yarı kalıcı kaş dövmeleri, diğer ismi ile microblading uygulamaları, kaşların daha dolgun görünmesi için cilt ve yüz tipine uygun renkler ile gerçekleştirilen bir pigment ekleme tekniğidir. Burada kişilerin öznel cilt ve kıl kökü hassasiyetleri önem arz ettiğinden dolayı, işlem sonrası bakımda kullanılacak olan tüm ürünlerde muhakkak işlemi gerçekleştiren uzmanın görüşü ile ilerlenmesini ve bu tavsiyelere uyularak ürün kullanımınızı önermekteyiz.

 

Hormonel Rahatsızlık, Kanser vb. Hastalıklarda Kaş & Kirpik Serumu Kullanılabilir mi?

 

Ashley Joy Kaş & Kirpik Bakım Serumu, doğal içeriği ve oftalmolojik tüm testleri açısından başarıyla belgelenmiş bir üründür. Ancak kanser, hormonel bozukluk rahatsızlıkları vb durumlar, hassas dönemleri işaret ettiğinden dolayı ürünün kullanımı öncesinde kişilerin muhakkak doktorlarına danışmalarını tavsiye ediyoruz.

Hamileler Ashley Joy Kaş & Kirpik Bakım Serumu Kullanabilir mi?

 

Ashley Joy Kaş & Kirpik Bakım Serumu, diğer tüm Ashley Joy ürünlerinde olduğu gibi; içeriği bazında bakıldığında son derece doğal ve güvenli bir üründür. Ancak hamileliğin hassas bir dönem olduğu ve bu tarz ürünlerin hamileler üzerinde denenemediği göz önünde bulundurulduğunda, her ihtimale karşı gebelik döneminde kullanılacak olan tüm ürünlerin doktor kontrolünde tercih edilmesini önermekteyiz.

 

***

Ve evet…

Ne demiştik başladığımız yerde: Kaşla gözün olduğu… Gerisi sözün bittiği…

En önemli aksesuarımız; saçımız, kaşımız, gözümüz… Gerisi bizim size “söz”ümüz…

Üzerinde uzun uzun çalıştık…

Ve kaşla göz arasına yaptığımız harikaya, kaşla göz arasında yepyeni bir blog yazdık!

Bakmakla görmek arasındaki fark kadar hassas, gördüğümüz kadar güçlü, göremediğimiz kadar derin bakışlar için…

Ashley Joy Kaş & Kirpik Bakım Serumu sizlerle!

Sağlık ve Sevgiyle…

Ashley Joy