Depresyondan Çıkma Yöntemi Saç Şekli Değiştirme

Saç şekli değiştirme, biz kadınlar için gerçek bir terapidir. Moralimiz çok bozuk olduğunda kendimizi bir anda kuaför koltuğunda bulabiliriz ve çoğu zaman oraya adeta ışınlanmış gibi hissederiz 🙂 Bilinmeyen bir güç sanki bizi bir anda kuaföre getirmiş ve saçımızı değiştirmemiz için hipnoz etmiştir.

Bu ruh halinin sonucunda harika bir yeni saç modeline kavuşabileceğimiz gibi hüsrana uğrama ihtimalimiz de maalesef yüksek olabiliyor. Bu noktada hızlı gelen depresyon dalgasını olumlu şekilde atlatabilmemiz için saç tipimizi ve bizim saç tipimize uygun olabilecek modelleri bilmemizde fayda var.

Saçımıza vereceğimiz şekilleri seçerken saç tipimizi mutlaka göz önünde bulundurmalıyız.

Saçınız düz, dalgalı ya da kıvırcık mı? Uzun ya da kısa mı? Saç şekli değiştirme için saç modellerini seçerken bu hassas noktalara dikkat ederek seçimlerinizin yönünü belirlemelisiniz.

İşte sizin için derlediğimiz depresyon anında, kuaförden mutlu ayrılma tüyolarımız;

→ Düz ve İnce Telli Saçlar;

Katlı kesimler saçlarınızı daha az gösterebilir ve bu da moralinizi bozabilir. Saçlarınızın az görünmemesi için düz kesimli modelleri tercih edebilirsiniz. Düz saçlara hareket katmak, daha canlı ve hacimli görünmesini sağlamak için ikinci bir renk kullanabilirsiniz. Saç tonunuza yakın seçeceğiniz ikinci ton saçlarınıza ışık verir ve saçlarınız çok daha sağlıklı görünür.

Düz saçlıysanız ve alın bölgeniz biraz genişse siz kahkül kestirmek için doğmuş olabilirsiniz 🙂 Depresyon anınızda, saçlarınıza kahkül kestirerek kuaför koltuğundan mutlu ayrılabilirsiniz.

→ Dalgalı Saçlar;

Bir çok model seçeneğine açıktır. Dolgun ve hacimli bir saç istiyorsanız, omuz boylarındaki saçlar size çok yakışacaktır.

Saçınıza çok zaman ayırmayı sevmiyorsanız ve pratik saç modelleri ilk tercihinizse dalgalı saçlarınızı kısa kestirerek değişik modellerde kullanabilirsiniz.

Uzun saçlarınızı seviyorsanız, depresyon anınızda kuaförünüze saç boyunuzu kısaltmak istemediğinizi ısrarla vurgulayın. Uzun saçlarınıza bol bol kat attırarak hem kullanışlı olmalarını hem de buklelerinizin belirginleşmesini sağlayabilirsiniz. Saçınızın boyutu, kesim esnasında istemediğiniz kadar kısaldıysa da endişe etmeyin. Saçlarınızın Hızlı Uzaması İçin İpuçları yazımızda saç uzatma tüyolarımıza ulaşabilirsiniz.

→ Kıvırcık Saçlar;

Yüze göre model vermek oldukça önemlidir. Kıvırcık saçlarınızın kabarmasından hoşlanmıyorsanız,  uzun ve katlı saçları ya da çok kısa saçları tercih etmelisiniz. Kıvırcık saçta ara boy ve düz kesim, kabarık bir görüntüye sebep olabilir.

Kıvırcık saç yapınız çabuk kabarıyorsa kare kesimden kaçınmalısınız. Kare kesimde hacim yanlara doğru olacaktır ve saçınız tepeden basık görünecektir. Bu nedenle daha çok katlı kesimler tercih edebilirsiniz.

Kıvırcık saçlarda kendi buklelerinizi ön plana çıkararak değişik modeller uygulayabilirsiniz.

Saç tipinize göre tavsiyelerimizi dikkate alarak size uygun modeli belirleyebilirsiniz. Saçınıza seçtiğiniz modelin sağlıklı görünmesi ve hacimli olması için bakım yapmanız gerektiğini de hatırlatalım. Unutmayın ki depresyon, saçınıza iyi gelmez. Ashley Joy Onarıcı Şampuan ile yıpranmış saçlarınızın daha dayanıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Ürünün içeriğinde bulunan biberiye özü saçınızı derinlemesine temizlemeyi hedeflerken, mineraller de zayıf saç tellerinin güçlenmesine yardımcı olur. Sodium PCA ile geliştirilen formül saçınızı ve saç derinizi derinlemesine nemlendirir.

Saçlarınızın ve ruhunuzun parladığı ve kuaförden mutlu ayrıldığınız bir gün dileriz!