Kargo Ücreti 7,90 TL

BLOG

Hacim Veren Seri

Her insan abartır biraz sevgisini. Abartmalıdır da.
Abartınız sevginiz, sevginiz rüzgârda dağılan saçlarınız olsun!
Çünkü sevmek, yaşanabilecek en güzel duygudur hayatta ve biz saçlarımızı çok seviyoruz ☺
İşte o yüzdendir ki biz yine biraz parlattık, çoğalttık ve sizin için harika bir seri daha yaptık.
Abartın saçlarınızı diye!
Paylaştıkça çoğalan sevgimizle… Bu kez Ashley Joy Hacim Serisini yazdık.
***
Şu an bu yazıyı okuyan ve hatta yazan da dâhil olmak üzere; hepimiz biliyoruz ki saçlarımız içimizi de dışımızı da en direkt yoldan yansıtan bir ifade biçimimiz aslında. Günlük hayatta maruz kalınan dış etkiler, beslenme şekillerimiz, alışkanlıklarımız, üzüntü ve stres katsayımız, bünyesel özelliklerimiz gibi pek çok iç ve dış etmenin ilk yansımaları, biz daha fark etmeden saçlarımızdan anlaşılabiliyor.
Saçlarda kuruma, yıpranma, buna bağlı incelme ve sönükleşme gibi pek çok sorunla karşı karşıya kalırız zaman zaman. Bazen bilemesek de bu sönüklüğün hangi sebebi içten, hangisi dıştan. Her durumda gülümsemek ister insan…
Gülümseyin! Click! ☺
İşte tüm bu etmenlere maruz kalıp ister istemez sönükleşip hacmini yitiren, incelen yahut yapısal olarak ince telli olup daha dolgun, hacimli ve göz dolduran bir yapıya kavuşmak isteyen saçlarınızı gülümsetmek için toplanmış bulunuyoruz bugün burada… Hazırsanız başlayalım! ☺

İNCE TELLİ – HACİMSİZ SAÇLARA HACİM HAZANDIRMAK İÇİN

ÜRÜN SEÇİMİNDE İÇERİĞİN ÖNEMİ

Her türlü üründe olduğu gibi saçlarımız için de seçeceğimiz ürünlerin içeriklerine dikkat etmemiz son derece önemlidir. Mümkün oldukça doğal ve içeriği üzerinde hassasiyetle çalışılmış ürünleri tercih etmek; saçlarımızın da sağlığı, canlı, dolgun ve hacimli görünmesi adına son derece önemlidir.

DOĞRU ŞAMPUAN VE SAÇ KREMİ KULLANIMI

Yine her zaman değindiğimiz gibi, ihtiyaca yönelik doğru ürün kullanımı sağlıklı saçların olmazsa olmaz unsurlarından biridir. Şayet ince telli saçlarınıza hacimli ve dolgun bir görünüm kazandırmak istiyorsanız, hacim verici şampuan ve ürünleri tercih ederek çok daha göz doldurucu saçlara sahip olabilirsiniz.

HACİM VERİCİ ŞAMPUANLAR DOLGUN GÖRÜNÜME NASIL KATKI SAĞLAR?

Bahsettiğimiz gibi ince telli bir saç tipine sahipseniz yahut çeşitli sebeplerden ötürü sönükleşen, incelen saçlarınızı daha hacimli ve dolgun bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız sorduğunuz sorunun cevabıyız!

Ashley Joy Hacim Veren Şampuan kinoa, agav özü ve aminoasit kompleksi içerikli formülü ile saçlarınızın hacimli görünüm kazanmasını amaçlar. İçeriğindeki bambu ekstraktı saçlara güç ve elastikiyet kazandırırken, kafein saçların güçlenmesine ve dolgunlaşmasına yardımcı olur. At kestanesi ekstraktı saç köklerine ihtiyacı olan bakımı yaparken, Biotin saçın kalitesini arttırarak daha parlak ve canlı görünmesini destekler. Paraben içermez.

HACİM VEREN ŞAMPUANLAR SAÇI KURUTUR veya SERTLEŞTİRİR Mİ?

En başta da belirttiğimiz üzere, hayatımızın hemen her alanında olduğu gibi saçlarımız söz konusu olduğunda da içerik hemen her şeydir… Ashley Joy Hacim Veren Şampuan kinoa içeriğindeki bambu özleri ile saçlarımızın elastikiyetini arttırarak formunu korur, kurutmadan bakımını yaparak doğal ve hacimli bir görünüm kazandırır.

HACİM VEREN SAÇ KREMLERİ SAÇI AĞIRLAŞTIRMAZ MI?

Özellikle ince telli veya zayıf yapıdaki saç tiplerinde, banyo esnasında uygulanan saç kremlerinin saçı ağırlaştırabildiği ve saçların daha sönük görünmesine sebep olabileceği duyulan en genel kuşkular arasındadır. Ancak hacim verici özellikteki saç kremleri, içerikleri gereği saçları ağırlaştırmadan daha dolgun bir görünüme hazırlamak adına şampuan ve diğer bakım rutinlerinin en önemli destekçilerindendir.

Ashley Joy Hacim Veren Saç Kremi saçlarınızı ağırlaştırmadan tarama kolaylığı sağlarken daha pürüzsüz, hacimli ve bakımlı saçlara kavuşmanızı amaçlar. Aminoasit kompleksi ile geliştirilmiş formülü saçlarınıza bakım yapmayı ve saçınızı çevresel faktörlere karşı korumayı hedefler. Bambu ekstraktı ile saça hacim kazandırırken içeriğindeki lavanta ekstraktı saçlara ipeksi görünüm verir, jojoba; saç tellerinin daha esnek olmasını sağlar. Paraben içermez.

Yine saç kremleri kadar hacim verici spreyler de saçların dolgun görünümü için oldukça önemli destekçilerdendir. Ashley Joy Hacim Veren Saç Bakım Spreyi de çok yakında sizlerle olacak olup, seriniz üçlenerek daha da güçlenecek! Bizden söylemesi… ☺

Bu vesile ile hacimli ve dolgun saçlara sahip olmak adına doğru şampuan ve saç bakım kremini hep birlikte seçmiş olduk ☺

Şimdi de gelin, dikkate almamız gereken diğer püf noktalarına değinelim biraz yine hep birlikte:

Sık Yıka “MA”

Özellikle ince telli veya yağlanmaya müsait saç tipleri yahut çok fazla dış etmene maruz kalıp çabuk sönen saçlar, sürekli yıkama ihtiyacı duyabilir. Gereğinden fazla yıkamak, saçın florasını etkileyerek yıpranmasına ve bu durum da saçların daha zayıf, hacimsiz ve sönük görünmesine sebep olabilir. Saçlarınızı ideal olarak iki günde bir yıkayabilirsiniz. Bu durumda, hem yıkama sıklığını azaltmak hem de saçlarımıza hacimli ve dolgun bir
görünüm kazandırmak amacıyla, Ashley Joy Volumizing / Hacimlendirici Kuru Şampuanı gün içerisinde nerde olursanız olun ihtiyaç duyduğunuz her durumda tercih edebilirsiniz.

Ürünü “DOĞRU UYGULA”

Doğru ürünü bulmak kadar, onu doğru uygulamak da son derece önemlidir. Daha hacimli bir görünüm için saçlarınızı sıcak su yerine ılık su ile yıkayabilir, onları fazla ısıya maruz kalmaktan koruyabilir ve özellikle belirtilmediği takdirde krem, maske gibi ürünleri saç diplerine değil saç uçları ve boylarınıza uygulayabilirsiniz.

Arada “Kestir AT”

Belli aralıklarla saçlarımızı kestirmemiz de yine saç sağlığımız açısından son derece önemli olup kırık ve cansız saçların sebep olduğu sönük ve hacimsiz görümü engeller. Kuaförünüze de danışarak ince telli saçlarınızı daha hacimli gösterecek kesimleri tercih edebilirsiniz.

Bazen Yönünü “DEĞİŞTİR”

Bakım rutinlerimize ek bir diğer tüyo da daha dolgun ve hacimli bir görünüm için zaman zaman saç ayrımımızın yönünü değiştirmek olabilir.

Bir de Tersten “BAK”

Yine rutinlerimize ek verilebilecek küçük tüyolardan biri de; saçlarınızı başınızı öne eğerek kurutmanız ve çok yüksek ısıya maruz bırakmamanız olup, bu yöntem daha hacimli bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir.

Bakım “YAP”

Unutmamalıyız ki saç bakımı bir bütün olup, o arzu ettiğimiz hayalimizdeki görüntü için pek çok açıdan ele alınması gereken bir süreç gerektirir. Sağlıklı, hacimli, dolgun ve daha güçlü saçlara sahip olabilmek adına şampuan ve saç kreminize ek olarak haftalık rutininize tek kullanımlık Ashley Joy Güçlendirici – Dolgunlaştırıcı Bakım Maskesini de ekleyebilirsiniz. Banyo esnasında nemli saç uçları ve boylarınıza uygulayarak 5 dk. civarı yahut daha uzun süre beklettikten sonra durulayabileceğiniz bu maske, içeriğindeki bambu ve murumuru özleri ile saçlarınızı güçlendirerek daha dolgun ve hacimli bir görünüme kavuşmasına da katkı sağlar.

Ve geldik yazımızın sonuna…

Biraz abarttığımız, bunu henüz fark ettiğimizden belli☺

Ne demiştik en başta… Her insan abartmalı biraz sevgisini…

Abartınız sevginiz, sevginiz rüzgârda dağılan saçlarınız olsun!

ASHLEY JOY

Devamı >

Mevsim Geçişlerinde Saç Bakımının Önemi

Artık mevsimler de zamansız…
Hiçbir mevsime sığmayacak kadar zamansız olanlara…
Güzel şeyler gelsin diye başınıza! Ashley Joy gibi mesela… ☺

Geçiş dönemi diye bir kavram var. Biliyoruz bunu hepimiz. Hayatımızda, günlük rutinlerimizde, işimizde, okulumuzda, evimizde, en çok da ruh hallerimizde.☺ Biz de Ashley Joy olarak oturduk, tam da bu mevsim geçişinin ortasında sizler için düşündük. Ruh halimizi, evet! Peki, nedir bu ruh halimizi en çok etkileyenler? Aklımıza ilk gelenler: Saçlar ve mevsimler! ☺

Mevsim geçişleri ile birlikte vücudumuzun pek çok yerinde farklı etkilerle karşılaşmamız olasıdır. Kafa yapımız dâhil ☺ Kafa yapımız derken sadece saçlarımızdan bahsetmiyoruz elbette ☺ Ancak biz şunu da biliyoruz ki; sağlıklı, güçlü, canlı ve parlak saçlar ile aynada gördüğümüz o akse her türlü olumlamayı yapmamız da mümkün.

O sebeple, her zaman olduğu gibi yine saçlarımız, ille de saçlarımız diyoruz. 

Saçlarımız, yapı itibariyle hassas olduğu için beslenme, kronik rahatsızlıklar, stres gibi durumların dışında; güneş, deniz, klor, ısı, her türlü hava şartları ve dış etkilerden direkt olarak etkilenebilmektedirler. Bu açıdan bakıldığında, mevsim geçişlerinde saç bakımı oldukça büyük önem taşır. Özellikle yaz aylarında maruz kalınan deniz, güneş, klor, sık yıkama vb. etkilerin akabinde, sonbahara girdiğimiz bu zamanlarda saçlarımızda daha fazla dökülme, kırılma, kopma, kuruluk ve yıpranmalar meydana gelebilmekte olup bunların hepsi de birbirini doğurur. Sonbahar aylarında “Mevsim geçişlerinde saç bakımı nasıl yapılır?” en çok aranan ve merak edilen konulardan biri haline gelmektedir. Bu noktada her zaman söylediğimiz gibi unutmamamız gereken önemli hususlardan biri saç bakımının bir bütün olduğudur. 

Yaz ayları boyunca değişime uğrayan saç kökleri incelir, güçsüzleşir ve bu durum saçlarımıza ekstra özen göstererek bakımlarımızı ihmal etmememizi zorunlu kılar. Doğru, düzenli ve saç bakım aşamaları dikkate alınarak yapılan bakım ile tüm bu sorunların üstesinden gelebileceğimizi biliyor ve şimdi sizinle biraz bu konu hakkında konuşmak istiyoruz.

ÖNCE SAĞLIK

Saçlarımızın dışardan beslenmesi kadar içerden de beslenmesi son derece önemlidir.  Sağlıklı saçlar için beslenme de oldukça önemli bir konudur. Dolayısıyla, beslenme rutinimize dikkat etmek, bu dönemde protein ve vitamin ağırlıklı besinler tüketmek, bol su içmek, böylece beden sağlığımızı da ihmal etmeyerek hem iç hem de dış görünüşümüzü sağlıklı kılabilmek en önemli maddelerin başında gelmektedir. Saç sorunlarının pek çok sebebi olabileceği gibi, yeme içme düzeni, stres vb. durumlar da bu sorunları oldukça tetikleyebilmektedir. 

Aman dikkat! ☺

DÖKÜLME – KIRILMA – KOPMA

Saç dökülmeleri, mevsim geçişlerinde en sık karşılaşılan sorunların başında sayılabilir. Birçok kişi “Saç dökülmesine ne iyi gelir?” sorusuna cevap aramaktadır. Özellikle yazın UV ışınları cildimizi olduğu kadar saçlarımızı da direkt olarak etkiler ve bu durum saç dökülmelerine sebebiyet verebilir. Yanı sıra deniz, güneş, klor vb. etkiler de saçlarımızı yıpratabilir. Maruz kalınan bu etkiler ve yeterli saç bakımının yapılmaması da yine saç köklerini incelterek kırılma, kopma, dökülme sorunlarını beraberinde getirir. 

Bu durumun önüne geçebilmek için;

Öneriler:

 • Öncelikle probleme ve saç tipinize uygun şampuanı seçmek oldukça büyük önem taşır.
 • Saçları her gün yıkamak doğru bir yaklaşım sayılmayıp, bu durum saç derisindeki koruyucu tabakayı incelterek kepeğe ve dökülmelere sebebiyet verebilir. Gün aşırı veya 2 günde bir yıkamak en ideal yöntem olarak görülebilir.
 • Saç diplerinize hem bakımlarınız sırasında hem de banyo esnasında masaj uygulamanız, kan dolaşımınızı hızlandırarak dökülme problemlerinizi önlemeye yardımcı olur. 

İşte tam da bu noktada içerisinde 24 adet mucizevi bitki karışımı bulunan Ashley Joy Saç Bakım Yağı düzenli olarak kullanıldığında, saçlarınızı güçlendirerek daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlayacak; kırılma, dökülme ve kopmaları önleyerek aynı zamanda saçlarınızın hızlı ve sağlıklı uzamasına da katkı sağlayacaktır. Haftada 2 gün kuru ve kirli saç diplerinize masaj yaparak uçlara doğru tüm saçınıza komple uygulayıp, mümkün oldukça beklettikten sonra yağın saçtan daha kolay arınmasını sağlamak için önce şampuan sonra su işlemi uygulayarak durulamanızı öneririz. Optimumda 2 saat bekleme süresi tavsiye etmekle birlikte, gece sürüp bir bone yahut havlu ile sararak sabah durulayabilir yahut tüm gün de o şekilde kalabilirsiniz. 

KURULUK: Nem – Nem – Nem!

Kuruluk, her saç tipi için dikkate alınması gereken son derece önemli bir unsur olup, saçın tüm yapısını etkiler. “Saç neden kurur?” sorusunun birçok farklı cevabı olabilir ancak genel olarak nemini yitiren saç her türlü hasara açık olur. Yani nemsiz saç kurur, dökülür, kopar, kırılır ve matlaşır, cansızlaşarak gücünü yitirir, uzamaz ve formu da haliyle bozulur. İşte bu sebeple sadece mevsim geçişlerinde değil, yılın her döneminde her tip saça rutin olarak saça nem takviyesi uygulanmalıdır. Ashley Joy Argan Nem Maskesi,  içerisindeki saf argan ile saçlarınızı besler, gerekli nem ve takviyeleri yaparak saçlarınızın kurumasını ve buna bağlı oluşabilecek tüm sorunları önler. Saçlarınıza yumuşak, parlak ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. 

Şayet saçlarınız boya veya farklı işlemlerden dolayı oldukça hasara uğramış olup, buna bağlı ciddi bir yıpranma sorunu ile karşı karşıya iseniz de daha yoğun bir nem bakımı için içerisinde biotin, keratin ve arginin bulunan Ashley Joy Yoğun Onarıcı Nem Maskesi  sizin tercihiniz olabilir.

Her iki maskeyi de banyo esnasındaki rutin bakımlarınıza ek, esas bakım olarak haftada 2 gün nemli ve temiz saç uçlarınızdan boylarınıza komple uygulayıp yine mümkün oldukça beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Bu maskeleri de gece sürüp bir bone yahut havlu ile sararak sabah durulayabilir yahut tüm gün de o şekilde kalabilirsiniz. Islak görüntüsü ile günlük rutininiz için de oldukça havalı bir saç modeli oluşturabilirsiniz kendileriyle ☺

KIRIK – MAT – CANSIZ GÖRÜNÜM

Yaz dönemi sonrası, tüm bu etkilere maruz kalıp yıpranan saçlar kırık, mat ve cansız bir görünüme bürünebilmektedir. Bu noktada; doğal özler, saf içerikler ve gerekli vitaminleri barındıran bakım serumları ile saçlarımızı beslemek bize oldukça büyük fayda sağlayıp güzel sonuçları daha hızlı almamıza da yardımcı olacaktır. Ashley Joy Argan Saç Bakım Serumu; içerisindeki saf argan yağı, havuç özü, A ve E vitaminleri ile saçlarınızı besler, parlatır, kırık, mat ve cansız görünümü engelleyerek aynı zamanda saçlarınızın şeklini ve yapısal formunu da korumaya yardımcı olur. En doğal saç makyajı gibidir ☺

Dilediğiniz zaman, nemli veya kuru saç uçları ile boylarınıza uygulayıp evde saç bakımı yapabilir ve durulama gerektirmeksizin canlı, parlak ve sağlıklı saçlarınızın keyfini sürebilirsiniz.

KORUMA

Elbette saçlarımızı her daim dış etkilere karşı koruma altına alabilmek de son derece önemlidir. Ashley Joy Saç Bakım Spreyi içerisindeki doğal badem yağı ve buğday proteinleri ile saçlarınızı hem besler hem de bakımını yaparak her türlü dış etkiye karşı korur. Yanı sıra, banyo sonrası tarama güçlüğü çekilen saçları çok kolay açarak, buna bağlı oluşabilecek kırılma, dökülme, kopma gibi hasarları da önler ve kolay taranma sağlar. Boya, fön, diğer ısıl ve kimyasal işlemler ile her türlü dış etkiye maruz kalmadan önce ve sonra nemli veya kuru saçlarınıza güvenle uygulayabilirsiniz. 

Sağlık da güzellik de bir bütün aslında. Resmin büyük tarafını görüp hem ruhumuzu, hem vücudumuzu hem de saçlarımızı her açıdan beslemek ve korumak gerek. Biz onlara iyi bakalım, aynada gördüğümüz kişi de bize☺

Yazının sonuna doğru gelirken anlıyoruz ki; kafa yapısı derken aslında kastettiğimiz şey tam olarak da saçlarımızmış! Neden mi? Ruh halimize en iyi gelen ve iyi bir ruh haline en çok yakışan şey saçlarımız da ondan! ☺ 

Güzel şeyler gelsin başınıza! Ashley Joy gibi mesela!

Devamı >

Kaş ve Kirpik Bakım Serumu

Kaşla gözün olduğu… Gerisi sözün bittiği…

Bir yer vardır ya hani; o büyükannelerimizden miras kalan meşhur deyimle, O yerdeyiz şimdi!

En önemli aksesuarımız; saçımız, kaşımız, gözümüz… Gerisi bizim size “söz”ümüz J

Uzun uzun çalıştık

Ve kaşla göz arasına bir harika yaptık!

Ashley Joy Kaş & Kirpik Bakım Serumu sizlerle!

***

Kaş ve Kirpik Bakımının Önemi

Kaş ve kirpikler, göz çevremizi dış etkilere karşı koruyan önemli ve hassas birer çerçevedirler aslında. Toz, kir, ter vb. etmenlere karşı göz çevremizi koruma görevlerinin yanı sıra, yüz ifademiz ve bakışlarımızı tamamlayan en önemli unsurlardır onlar.

Sağlıklı, gür kaş ve kirpikler, yüz ifademizi aynı oranda şekillendirecek, anlamlandıracak ve baktığımızda gördüğümüz ile bize bakıldığında görülen arasındaki köprüyü sağlamlaştıracaktır hiç şüphesiz. Bu sebeptendir ki tarihsel süreçte de baktığımızda, özellikle kadınların her dönemde kaş ve kirpiklere oldukça önem verdiklerini, elde edebildikleri doğal yağlarla bakım yapmaya çalıştıklarını görürüz J “Kaşla göz gerisi söz” deyimine bir kez daha atıfla… J

En önemli ayrıntılar düşünülerek yapılmış en profesyonel makyajı düşünelim. Sağlıklı, dolgun kaş ve kirpikler olmadan, yapılan her türlü işlem biraz eksik, biraz yarım görünecektir. Çünkü yapılan tüm işlemlerin ifade bulmuş hali, bu açıdan baktığımızda aslında yüzümüzün karakteristiğini oluşturan kaş ve kirpiklerimizden geçmektedir. En harika boyalar zeminin karakteristiğinde göstermez mi kendini? Ve iyi bir ressam, bu ikisini bulup sonra buluşturabilen, ona ifade katabilendir bir bakıma.

Kaş Kirpik Serumu Nedir, Ne İşe Yarar?

İşte tam da bu sebeple hep söylediğimiz gibi, doğru ürünle doğru noktaya dokunabilmek son derece önemlidir. Hava şartları, toz, kir gibi dış etmenlerin yanı sıra; ter, stres, hormonel değişimler, çeşitli sağlık problemleri, beslenme rutinleri gibi etmenler ile de saçlarımız, kaşlarımız ve kirpiklerimiz zaman içerisinde hasar görüp yıpranabilir, zayıflayıp dökülebilir. Tüm bunların ötesinde, kimimizin saç, kaş veya kirpikleri doğuştan çok gür ve uzun olabilirken, kimimizinkiler ise daha seyrek ve hassas bir yapıya sahip olabilir. Her hâlükârda bakım, sürekliliğin en temel koşulu olup, vücudumuzun her noktasında olduğu gibi hem içerden hem de dışarıdan yapacağımız takviyeler ile kaş ve kirpiklerimizi de korumak, daha sağlıklı ve gür görünmelerini sağlamak bizim elimizdedir. Kaş kirpik serumları bu noktada devreye giren en güzel ve pratik yöntemler olup, doğal ve besleyici içeriğiyle doğru bir kaş kirpik bakım serumu tercih etmek ise son derece önemlidir.

Kaş & Kirpik Serumu Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

 • Çeşitli sebeplerle yıpranan kaş ve kirpiklerimizin güçlenmesine yardımcı olur.
 • Bitkisel ve doğal içerikli kaş bakım serumları, kaş ve kirpiklerimizi besler, uzun ve sağlıklı görünümünü destekler.
 • Yüz şeklimiz ve ifade biçimlerimizi direkt olarak etkiler.
 • Aplikatörler ve fırçaları yardımıyla kolayca sürülebilir, ayrı ayrı bulunup karıştırılması zor içerikleri güvenilir bir kaş kirpik bakım serumunda bir arada ve maksimum fayda seviyesinde almamız kolaylaşır.

İşte tam da bu sebeple, sizin için kaşla göz arasına harika bir ürün yaptık! J

Ashley Joy Kaş & Kirpik Bakım Serumu İçeriği Nedir?

Ashley Joy Kaş & Kirpik Bakım Serumu  , güçlü içeriği sayesinde kaş ve kirpiklerinizin ihtiyaç duyduğu bakımı yaparak daha güçlü olmasını ve hacimli görünmesini destekler. İçeriğindeki E vitamini ile dökülmeyi önlemeye yardımcı olurken, Niacinamide ile kaşların bakımlı, canlı bir görünüme sahip olmasına katkıda bulunur. Argenin, Biotin, Keratin ve B12 vitamini daha uzun kaş ve kirpiklere sahip olmanızı destekler. Provitamin B5 ise bariyer görevi görerek koruma sağlar, kırılmaları engeller.

Ashley Joy Kaş & Kirpik Bakım Serumu Nasıl Kullanılır?

Ashley Joy Besleyici Kaş & Kirpik Bakım Serumu ‘nu; temizlenmiş kaş ve kirpiklerinize aplikatör yardımı ile tarayarak, dipten uca doğru her gün günde 1 kere uygulamanızı tavsiye ederiz. Ürün durulanmaz, uygulanan bölgede kalır. Oda sıcaklığında ve direkt güneş ışığından uzakta saklayabilirsiniz.

Ne Kadar Sürede Kaş ve Kirpiklerde Belirgin Değişim Oluşur?

Ürünün etkisini arttırmak için doğru şekilde 0,5 mm dermaroller kullanımı önerilmekte olup, haftada 2 gece, 3 gün arayla kaşlarınıza dermaroller uyguladıktan sonra ürünü sürdüğünüz takdirde etkisini çok daha hızlı alabilirsiniz. Diğer geceler yine Ashley Joy Besleyici Kaş & Kirpik Bakım Serumu ‘nu kullanmaya devam etmenizi öneriyoruz. Burada dikkat edilmesine özellikle dikkat çekmek istediğimiz husus ise; kullanacağınız dermarollerın temizliği ve hijyeninden emin olmanızdır.

 

Kaş & Kirpik Bakım Serumu Göz ile Temas Halinde Zarar Verir mi?

Ashley Joy Kaş & Kirpik Bakım Serumu ’nun oftalmolojik olarak tüm testleri yapılmıştır. Ancak yine de göz çevresi, hassas bir bölge olduğundan dolayı temas halinde bol suyla yıkamanızı ve alerjik bir reaksiyon olması halinde ise doktorunuza başvurmanızı öneririz.

Kalıcı Makyaj ile Kaş Dövmesi Yaptıranlar Ashley Joy Kaş & Kirpik Serumu Kullanabilir mi?

 

Kalıcı makyaj ile yapılan yarı kalıcı kaş dövmeleri, diğer ismi ile microblading uygulamaları, kaşların daha dolgun görünmesi için cilt ve yüz tipine uygun renkler ile gerçekleştirilen bir pigment ekleme tekniğidir. Burada kişilerin öznel cilt ve kıl kökü hassasiyetleri önem arz ettiğinden dolayı, işlem sonrası bakımda kullanılacak olan tüm ürünlerde muhakkak işlemi gerçekleştiren uzmanın görüşü ile ilerlenmesini ve bu tavsiyelere uyularak ürün kullanımınızı önermekteyiz.

 

Hormonel Rahatsızlık, Kanser vb. Hastalıklarda Kaş & Kirpik Serumu Kullanılabilir mi?

 

Ashley Joy Kaş & Kirpik Bakım Serumu, doğal içeriği ve oftalmolojik tüm testleri açısından başarıyla belgelenmiş bir üründür. Ancak kanser, hormonel bozukluk rahatsızlıkları vb durumlar, hassas dönemleri işaret ettiğinden dolayı ürünün kullanımı öncesinde kişilerin muhakkak doktorlarına danışmalarını tavsiye ediyoruz.

Hamileler Ashley Joy Kaş & Kirpik Bakım Serumu Kullanabilir mi?

 

Ashley Joy Kaş & Kirpik Bakım Serumu, diğer tüm Ashley Joy ürünlerinde olduğu gibi; içeriği bazında bakıldığında son derece doğal ve güvenli bir üründür. Ancak hamileliğin hassas bir dönem olduğu ve bu tarz ürünlerin hamileler üzerinde denenemediği göz önünde bulundurulduğunda, her ihtimale karşı gebelik döneminde kullanılacak olan tüm ürünlerin doktor kontrolünde tercih edilmesini önermekteyiz.

 

***

Ve evet…

Ne demiştik başladığımız yerde: Kaşla gözün olduğu… Gerisi sözün bittiği…

En önemli aksesuarımız; saçımız, kaşımız, gözümüz… Gerisi bizim size “söz”ümüz…

Üzerinde uzun uzun çalıştık…

Ve kaşla göz arasına yaptığımız harikaya, kaşla göz arasında yepyeni bir blog yazdık!

Bakmakla görmek arasındaki fark kadar hassas, gördüğümüz kadar güçlü, göremediğimiz kadar derin bakışlar için…

Ashley Joy Kaş & Kirpik Bakım Serumu sizlerle!

Sağlık ve Sevgiyle…

Ashley Joy

Devamı >

Plajda Saç Bakımı

Büyük bir özlemle beklenen yaz, nihayet geldi. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisi yaklaşık bir buçuk yıldır devam eden covid-19 sebebiyle uzun süredir evdeydik ve doğaya hasret kaldık. Deniz, kum, güneş üçlüsü çoğumuzu hiç olmadığı kadar heyecanlandırıyor.

Güneşin içimizi ısıtan o muhteşem ışıklarını, denizin sonsuz maviliğini ve kumların sıcaklığını düşünmek bile, harika bir motivasyon için yeterli olabiliyor. Peki, tatilde ruhumuzu dinginleşirken ve moralimiz yükselirken saçlarımızı unutacak mıyız? AshleyJoy kızlarının, saç bakımını asla ihmal etmeyeceğinden eminiz ancak plajda saç bakımı tüyolarımızı vermeden, yaza başlangıç yapmak bizce mümkün değil 😊

Bu yazımızda, plajda da saçlarınızın canlılığını ve ışıltısını koruyabilmeniz için size yardımcı olabileceğini düşündüğümüz bazı önerilerimizi derledik

Deniz ve Güneş Saçlarınıza Ne Yapar?

Denizde bol bol yüzdünüz ve deniz kokusunu içinize çektiniz. Şimdi biraz da sahilde güneşlenme zamanı. Güneş kreminizi sürdünüz ve güneşin içinize işlemesinin tadını çıkartıyorsunuz. Peki bu sırada saçlarınızda neler oluyor?

Deniz suyundaki tuz, saçlardaki suyun azalmasına, dolayısıyla saçların kurumasına ve kırılganlıklarının artmasına neden oluyor. Aynı anda güneş ışınları da saç tellerinin aşırı kuruması, nemini kaybetmesi ve rengi açılması için çoktan harekete geçmiş oluyor. O an belki de “10 dakikadan bir şey olmaz.” diye düşünebilirsiniz ancak bu ihmalin sonucunu sönük, rengi solmuş ve yıpranmış saçlarla ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Tatil rutininize ekleyeceğiniz birkaç muhteşem saç bakım ürünü ile tatilde sizin gibi saçlarınızın da ışıl ışıl parlayacak.

Plaj Çantanızda Hangi Saç Bakım Ürünleri Olmalı?

Plaj çantanıza girecek saç bakım ürünlerinin bazı temel işlevleri olmalıdır. Bu ürünlerin saçınızı yıkamanıza gerek kalmadan, kuru saçınıza da rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir yapıya sahip olmaları oldukça önemlidir. Ayrıca saçı beslemeleri, güneşin zararlı ışınlarından korumaları ve nemlendirmeleri gerekir.

Şimdi, çantanıza Ashley Joy Plaj Bakım Setive argan saç bakım serumunuzu atın ve bu ürünleri sahilde nasıl kullanacağınıza dair tüyolarımıza kulak verin 😊

Saçınızın RengiPlaj Bakım Setimize Emanet

Denizin ve güneşin etkisiyle çoğu insanın saç rengi tatil sezonunda birkaç ton açılır. Bu dönemde saçları içerden ve dışarıdan beslemek ve saç bakımı yapmak çok önemlidir. İşte tam da bu amaçla hazırlanan Ashley Joy Plaj Bakım Seti, saç bakım spreyi ve durulanmayan bakım kreminden oluşur. Özel olarak geliştirilen Saç Bakım Spreyi içeriğinde badem yağı ve buğday proteini barındırır ve plajda çok çabuk karışabilen saçlarınızın kolayca taranmasına yardımcı olur.Saçlarımızı güneş, deniz ve havuzun zararlı etkilerinden korurken nem ve parlaklık veren bu formül, özellikle plajda deniz ve havuz sonrası kullanımına uygun yapısı ile saçlarınıza gün boyu bakım sağlar.

Daha etkili ve destekleyici bir bakım için plaj setimizin bir diğer ürünü olan Durulanmayan Bakım Kremi’ni kullanabilirsiniz. Renk koruma özelliği sayesinde saç renginizin zarar görmesini minimuma indirir, elektriklenmenin önüne geçer ve saçlarınızın deniz ve havuzdan dolayı renginin bozulmasının önüne geçip ekstra parlaklık sunar.

Argan Yağının Gücü, Plajda da Sizinle!

Saçları yumuşatıp parlaklık vermekonusunda harika bir etkisi olan Ashley Joy Argan Saç Serumu, saçlarınızı besler ve denizden çıktıktan sonra şekil almasına yardımcı olur. Kuru, nemini yitirmiş ve yıpranmış saçların daha sağlıklı ve daha güçlü görünmesini sağlar. İçeriğindeki havuç yağının sağladığı A Vitamini ile saçlarınız beslenir ve plajda da ışıl ışıl parlamaya devam eder.

Bu yaz, plajda güzelliğiniz ve ışıltınız ile göz kamaştıracağınıza eminiz. Hem yaz boyunca hem de yaz sezonu bittiğinde canlılığı ve rengiyle tüm dikkatleri üzerine toplayacak saçlarınıza nasıl bakım uyguladığınız sorusunu sık sık duymaya hazır olmanızı tavsiye ederiz 😊 İyi tatiller!

Devamı >

Saçınız İçin Doğru Çözüm: Ashley Joy Saç Bakım Maskeleri

SAÇINIZ İÇİN DOĞRU ÇÖZÜM: ASHLEY JOY SAÇ BAKIM MASKELERİ
Çünkü hepimiz daha fazlası için buradayız…
***
“Bundan 20 yıl sonra yaptıkların değil, yapmadıkların için üzüleceksin. Dolayısıyla halatları çöz, yelkenleri aç, rüzgârı yakala, araştır, düşle, keşfet…
” ALDOUS HUXLEY
Neyi “yapmamamız” gerektiğini biz bildikten sonra, yapabileceklerimizin bir sınırı var mı acaba? Bu yüzden mi seneler sonra yapmadıklarımıza üzüleceğimizi söylüyor AldousHuxley? Bize ne çok güveniyor…
O zaman gelin, bu güvenin hakkını verelim şimdi! Aynı anda yapabileceğimiz tüm o sınırsızlarımızdan bahsedelim. İşe kendimizden başlıyoruz o zaman… Ve tabi ki rüzgârı yakalıyorsak saçlarımızdan…
Düşleyebildiği her şeyin gerçek olabileceğine inananlara geliyor bu yazı…

Ashley Joy Blog sizin için yazdı!

EN ÖNEMLİ AKSESUAR: SAÇ BAKIMININ ÖNEMİ

En mühim aksesuarımızın saçımız olduğu mottosundan yola çıkarak, saç sağlığımız için saç bakımının önemini her seferinde vurgulamaya devam ediyoruz. Günlük hayatta karşılaştığımız çevresel faktörler, beslenme düzenlerimiz, iklim, fön, boya, yanlış bakım ürünleri gibi işlemlerden dolayı saçlarımız zaman içerisinde nemini kaybederek yıpranabileceği gibi buna bağlı olarak da matlaşma, kırılma, dökülme, kopma ve güçsüzleşme gibi sorunlar da söz konusu olabilmektedir. Saçlarımızın sağlığını, canlılığını, ışıltısını ve gücünü korumak için doğru ürünler kullanmak ve bu doğru ürünlerle kendimize bir bakım rutini oluşturmak ise son derece önemlidir.
Şimdi yavaşça gözlerimizi kapayıp, karşımızda gördüğümüz resme odaklanıyoruz hep birlikte… Sahi aynada ne görüyoruz? Açalım tekrar gözlerimizi lütfen ve biz sizin için de cevaplayalım:

Capcanlı, parlak, güçlü, dolgun… Kısacası ışıl ışıl, sürekli kendini yenileyen cinsten sağlıklı ve göz dolduran bakımlı saçlar ortak hayalimiz değil mi aslında?
Hayal edebildiği her şeyin gerçek olabileceğine inanlara geliyor demiştik bu yazı…
Şimdi de diyoruz ki:ASHLEY JOY ile NEDEN OLMASIN?

NEDEN SAÇ MASKESİ?

Saç maskeleri, bahsettiğimiz tüm bu etmenlerden dolayı yıpranan, canlılığını yitirip matlaşan, kuruyarak güçsüzleşen ve zayıflayan saçları onarmak, yenilemek, güçlendirerek arındırmak ve sağlıklı, parlak, dolgun bir görünüme kavuşturmak için hedefe yönelik nokta atışı bakım olanağı sunan ürünlerdir.

SAÇ BAKIM MASKELERİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Saç maskeleri çeşitlerine göre; saçı derinlemesine nemlendirmeyi ve onararak güçlendirmeyi hedeflerken, kuruluğa bağlı oluşabilecek tüm yıpranma ihtimallerini de ortadan kaldırma amacındadır. Bakım rutininizi saç maskeleri ile desteklediğinizde, tek kullanımda yoğun ve nokta atışı bir etki ile saçlarınızın nemini, gücünü ve elastikiyetini koruyabilir, aynı zamanda ise daha canlı, parlak ve hacimli saçlara kavuşabilirsiniz.

SAÇ MASKESİNİ SADECE PROBLEMLİ SAÇLAR MI KULLANABİLİR?

Tıpkı beden sağlığımızda olduğu gibi saç sağlığımız söz konusu olduğunda da bir takım problemlerin oluşmasını beklemeden, gerekli önlemleri almalı ve bu gibi sorunların önüne geçmek için gerekli bakım kürlerini rutin olarak uygulamalıyız. Örneğin; saçlarımızın nem dengesini korumak, saç sağlığımız için çok önemli olup; nem sadece kuru yahut işlem görmekten yıpranmış saçların değil, her tip saçın en büyük ihtiyacıdır. O sebepledir ki bizler Ashley Joy olarak, boyalı ve yıpranmış saçlar için Yoğun Onarıcı Nem Maskesi’ni önerirken; her hangi bir yıpranma durumu olmasa dahi tüm saç tiplerine ağırlaştırmadan fayda sağlayacak olan Ashley Joy Argan Nem Maskesini her defasında öneriyoruz. Kurulukla beraber oluşabilecek yıpranmalar ve buna bağlı gelişecek kırılma, dökülme kopma gibi sorunları da düşünecek olursak, saçlarımıza iyi bakmak için hastalanmalarını beklemememiz gerektiği aşikârdır.

Abart – Parlat – Çoğalt

İşte bu sebeple, saç maskelerini kullanmak için yukarıdaki sorunları yaşamamız beklenmemeli ve bakım maskeleri sağlıklı saçlarımızı da arındırmak, canlandırmak, güçlendirmek, şeklini, formunu ve tabi ki nem dengesini de koruyup parlaklığını muhafaza etmek için bakım rutinlerimize eklenmelidir.

SAÇIN İHTİYACINA GÖRE MASKE SEÇİMİNİN ÖNEMİ: Birden Fazla Maske Kullanılabilir mi?

En iyi ürünü kullanmak kadar, o en iyi ürünü ihtiyaca göre en doğru şekilde uygulamak da son derece önemlidir. Örneğin; saçlarınızdaki önceliğiniz yağlanma problemi ise kullanacağınız Ashley Joy Arındırıcı Saç Bakım Maskesi sizin için doğru bir tercih olacaktır. Ancak bu, aynı zamanda saçlarınızın daha canlı ve parlak görünmesi adına Ashley Joy Canlandırıcı Saç Maskesi’ni, kolajen içerikli Ashley Joy Yenileyici Saç Maskesini yahut daha güçlü ve hacimli görünmesi için Ashley Joy Güçlendirici Saç Maskesini kullanmanıza bir engel teşkil etmeyecek, bilakis saçlarınızın komple bakımına katkıda bulunacaktır.

HER SAÇIN İHTİYACI: ASHLEY JOY SAÇ MASKELERİ!

Ashley Joy saç maskelerini ihtiyaç önceliklerinize göre sıralayarak tüm saç tipleri için birden fazla uygulama ile seçeneklendirebilirsiniz.
Kendine ve karşındakine faydasından emin olduğunda, yapmak istediklerine sınır koymayanlara…
Ashley Joy
olarak işte tam da böyle ürünler yaptık size! 
Aynada gördüğünüz düşe sınır koymayın diye…

Kuru ve Yıpranmış Saçlar için

ASHLEY JOY ONARICI & NEMLENDİRİCİ SAÇ MASKESİ

Ashley Joy Onarıcı Saç Maskesi içerdiği keratin ile kimyasal ve termal yoğun işlemlerden yorgun düşen saçlara etkili bir bakım ve onarım sağlar. Yıpranmış saç tellerini onararak, ipeksi bir dokunuş ve parlak bir görünüm kazandırır. Saçınızı işlemlere karşı koruyarak oluşabilecek yıpranmaları ve kırıkları önlemeye yardımcı olur. Önemli bir vitamin olan biotin, saçları güçlendirir, canlılık ve parlaklık verir.

Mat ve cansız saçlar için

ASHLEY JOY CANLANDIRICI SAÇ MASKESİ

Ashley Joy Canlandırıcı Saç Maskesi içerdiği ipek proteininin keratine benzerliği nedeni ile saça çok iyi tutunur ve çok fonksiyonlu, koruyucu bir film tabakası oluşturur. Ayrıca güçlü bir su tutma kapasitesine sahiptir, böylece nem depolayıcı özellik gösterir ve saçları canlandırır. Saç telinin üzerinde oluşturduğu tabaka sayesinde saçtaki kırılmaları ve hasarları onarır. Nemlendirici özelliği ile saç derisindeki kabuklanmayı önler. Önemli bir vitamin olan biotin, saçları güçlendirir, canlılık ve parlaklık verir.

Zayıf ve güçsüz saçlar için

ASHLEY JOY GÜÇLENDİRİCİ & DOLGUNLAŞTIRICI SAÇ MASKESİ

Ashley Joy Güçlendirici & Dolgunlaştırıcı Saç Maskesinin içerdiği murumuru yağı kimyasal işlem görmüş saçları koruyan yağ asitleri ve tokoferoller içerir. Saçları besler ve korur. Hacim ve termal koruma sağlar. Kimyasalların neden olduğu hasara karşı koruyucudur. Bambu özü ise saçları güçlendirir, dolgun ve sağlıklı gözükmesini sağlar.

Boyalı ve işlem görmüş saçlar için

ASHLEY JOY YENİLEYİCİ SAÇ MASKESİ

Ashley Joy Yenileyici Saç Maskesi içerdiği kolajen ile saçların güçlenmesini ve yenilenmesini sağlar. Saçlara doğal bir ışıltı kazandırır. Peptid, saçların her noktasını derinlemesine yeniler. Ekstra yoğun bakım sağlar. Saçı yeniden yapılandırarak saçın güç ve esnekliğini artırır.

Kıvırcık saçlar için

ASHLEY JOY BUKLE KONTROL SAÇ MASKESİ

Ashley Joy Bukle Kontrol Saç Maskesi içerdiği chia ve keten tohumu ekstreleri ile saç tellerini daha güzel bir görünüme kavuşturur, saçları onarır ve bakım yapar. Kıvırcık saçları yatıştırarak bukleleri şekillendirir; düz saçlarda ise maşa ve diğer şekillendirme işlemlerinin kalıcılığını artırır. Dalgaları biçimlendirir, elektriklendirmeyi azaltır, daha şekilli ve esnek buklelere kavuşmanızı sağlar. Hindistan cevizi yağı ile nem verir ve onarır.

Yağlı saçlar için

ASHLEY JOY ARINDIRICI SAÇ MASKESİ

Ashley Joy Arındırıcı Saç Maskesi içerdiği aktif karbonun detoks etkisi ile saç telinde birikmiş kalıntıların derinlemesine arındırılmasını sağlar. Bentonit kili saçlardaki fazla yağı ve kiri uzaklaştırarak, daha ipeksi, yumuşak, canlı ve pürüzsüz saçlara sahip olmanızı sağlar

ASHLEY JOY SAÇ MASKELERİ NASIL UYGULANMALIDIR?

 • Ashley Joy Saç Maskesi diplere mi uçlara mı sürülmelidir?
  >>Ashley Joy Saç Maskelerigenelinemli saç uçları ve boylarına uygulanır.
  >>Ashley Joy Arındırıcı Saç Maskesi ise saç diplerinden uçlara doğru komple uygulanmalıdır.
 • Ashley JoySaç Maskesi saçta ne kadar süre bekletilmelidir?
  >> Saç maskelerini,arındırıcı maske dışında banyo esnasında nemli saç uçları ve boylarınıza uygulayıp, 5 dk civarı beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Ancak bekleme süresinin uzunluğunun hiç bir zararı olmayacağı gibi; saç tipi ve ihtiyacına göre bilakis faydasını göreceğiniz durumlar da olabilir.
 • Ashley Joy Saç Maskesi ne sıklıkta, haftada kaç kere uygulanmalıdır?
  >>Haftada birkaç kez; ihtiyacınıza göre dilediğiniz çeşit Ashley Joy Saç Bakım Maskesini uygulayabilirsiniz. Aynı hafta içinde saçların ihtiyacı doğrultusunda birden fazla çeşit saç maskesi uygulanabilir.

ASHLEY JOY SAÇ MASKELERİ SÜLFAT ve PARABEN İÇERİR Mİ?

Ashley Joy Saç Maskeleri tamamen doğal içeriklerle oluşturulmuş olup sülfat ve parabeniçermemektedir.

ASHLEY JOY SAÇ MASKELERİ KERATİN BAKIMLI SAÇTA UYGULANABİLİR Mİ?

Ashley Joy Saç Maskeleri, içerisinde SLS ve SLES bulundurmayıp, bilakis doğal ve onarıcı içerikleri ile keratin bakımınızı olumlu yönde destekleyecektir.

Ve geldik en can alıcı soruya 
ASHLEY JOY SAÇ MASKESİNİ ERKEKLER KULLANABİLİR Mİ?
Bizim ki de soru mu? En iyisi biz bu soruyu hiç sormadık farz edin siz
Elbette kullanabilir! Hatta erkekler! Kullanınız lütfen!
Sizin saçlarınızın kadınlarınkinden ne gibi bir eksiği olabilir öyle değil mi?
Çünkü hepimiz daha fazlası için buradayız…

Yani dememiz o ki…
Düşleyebildiği her şeyin gerçek olabileceğine inananlara geliyor bu yazı…
Ashley JoyBlog
sizin için yazdı!

Renkvesevgiyle

Devamı >

Mor Şampuan Nedir? Nasıl Kullanılır?

MOR ŞAMPUAN YOLCULUĞU!

Şimdi sizleri biraz ilkokul sıralarına götürelim. Resim derslerinden hepimiz hatırlayacağız. Sıcak renkler, soğuk renkler, zıt ve birbirini nötr yapan renkler…  İşte! Tam da burada başlıyor mor şampuan yolculuğumuz…

NEDEN MOR?

Zıt renklerin birbirini nötralize ettiğini hatırlayalım şimdi. Bu nötralize; hayatımızın içinde de saçlarımızın renginde de bizi koruyarak; olmak, bulunmak istediğimiz renge ve dokuya ulaşmamızı sağlamıyor mu aslında? Evet, yanlış duymadınız! Mor şampuan tam da bunun için var!

Renkler dünyasına dönecek olursak; özellikle sarı, platin, gri ve kumral saçlarda boya, ısı, açma ya da kimyevi bazı işlem ve etkiler sonucu meydana gelen istenmeyen turuncu yansımaların tam zıt rengidir mor. İşte mor şampuan; bu tarz saçlardaki istenmeyen turuncu yansımaları nötralize edip, saçların bakırımsı ve turuncu bir hal almasını önleyerek daha doğal, küllü bir görünüm kazanmasına olanak sağlar.

Mor şampuanın içinde bulunan pigmentler saça yerleştiğinde, bu turunculukları gölgeleyerek nötrler ve saçlarımızın rengini işte böyle koruyarak sürekli işlem görmesini de engellemiş olur.

Şöyle ki; hepimizin bildiği üzere sarı, platin, gri gibi saçların rengini kuaförde işlem gördüğü ilk günkü gibi muhafaza etmek bir hayli zordur. Hatta ilk yıkama sonrası rengi akan, turuncu ve bakır yansımalara dönüşen o meşhur deneyimlerimizi hatırlayalım… 🙂

Yahut su, klor, ısı, ışın ve çeşitli işlemler sonucu pek çok kez rengi akan saçlarımız için arka arkaya kuaföre gitme ve yeniden işlem yaptırma gereği de duymuşuzdur hepimiz… İşte tam da bu noktada mor şampuan; düzenli kullanım ile saçlarınızın rengini kendiliğinden koruyarak her seferinde yeni bir işlem yaptırmaya gerek kalmaksızın istenmeyen renk dönüşümlerine engel olur. Bu durum saç sağlığımıza katkı sağladığı gibi, bize de fazladan bir akşam yemeği ısmarlamış olur belki de bütçesel olarak… 🙂

 

Mor şampuan nedir

 

Hangi Saçlar Kullanmalı?

Arka arkaya yapılan boya ve ısıl işlemlerin yanı sıra; UV ışınlar, sudaki klor ve bazı mineraller de açık renk saçların renginin akmasına ve istenmeyen yansımalara neden olabilir. Bu nedenle sadece “Sarı ve boyalı saçlar” kullanmalı algısı doğru bir algı olmayıp; kendinden kumral, ombre veya balyaj uygulaması yapılmış saçlar da boyalı yerlerin istenilen renkte kalması için mor şampuanı kullanabilir.

Mor Şampuan Boyasız Saça Uygulanır mı?

Bahsettiğimiz gibi boya ve ısıl işlemler dışında, sudaki klor ve mineraller de dâhil pek çok etken saçın rengini ve yapısını olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Dolayısıyla saçlarınızı boyamadığınız zamanlarda rengini muhafaza etmek yahut doğal sarı veya kumral renginizin bu işlemlere maruz kalıp renk kaybı yaşamasını önlemek için de mor şampuan kullanabilirsiniz.

Mor Şampuan Cila mıdır?

Özellikle sarı, platin ve gri saçların boyama işlemleri sırasında kuaförlerde kullanılan saç toneri uygulaması, esasında mor şampuan ile aynı mantıkta olup, bu anlamda bakıldığında mor şampuanınız aslında sizin elinizin altındaki bir nevi saç toneriniz gibidir 🙂

mor şampuan hangi saçlar içindir

Mor Şampuan Boyaya Katılır mı?

Mor şampuanı, boya uygulaması esnasında boyanın içine karıştırarak da kullanabilirsiniz ancak direkt kullanımı çok daha etkili bir yöntemdir.

Mor Şampuan Açılmış Saça Uygulanır mı?

Mor şampuan, saçtaki turunculukları ve çiğ sarılıkları yok eder. Mor şampuanın rengi fazla açılmış saçta çok uzun süre bekletilmesi sonucu; saç rengi, yapısına ve kullanımına göre zaman zaman mor bir hal alabilir.

Mor Şampuan Haftada Kaç Kez Kullanılır?

Mor şampuanı, normal şampuanların aksine haftada 1 veya maksimum 2 kez kullanmak en idealidir. Elbette saçlarınızın yapısına ve gördüğünüz etkiye göre bu durum değişkenlik gösterebilecektir.

Mor Şampuan Diplere Sürülür mü?

Nemli saçlarınıza, istenmeyen renk dönüşümünün olduğu yerlere yahut komple tüm saça, diplerden masaj yaparak uygulayıp bol su ile durulayabilirsiniz. Şampuanı tüm saçınıza komple uyguluyorsanız, masaj yaparak uygulamanız pigmentlerin işlemesi açısından faydalı olacaktır. Ancak sadece ombre veya balyaj uygulamasının yahut istenmeyen turunculukların olduğu kısımlara kullanacak iseniz, mor şampuanı o bölgelere iyice yedirerek beklettikten sonra durulayabilirsiniz.

Mor Şampuan Duşta Nasıl Kullanılır?

Mor şampuanınızı, duş esnasında genel itibari ile nemli saça uygulayabileceğiniz gibi, çok kızıllık – turunculuk olduğunu düşündüğünüz yerler için zaman zaman kuru saça da uygulayıp beklettikten sonra durulama işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür.

Saçlarınız köpürdükçe etrafın mor olduğunu görebilirsiniz ancak korkulacak bir şey yok. Saç boyası gibi kalıntı bırakmayacaktır. Dilediğiniz gibi köpürtebilirsiniz J

Mor Şampuan Kaç Dakika Bekletilmeli?

Saçlarınızın rengi daha açık bir tonda ise 2 -3 dk; daha koyu ve kızıllığın hâkim olduğu bir tonda ise 5 dk. kadar bekletebilirsiniz.

Mor Şampuan Beyazları Kapatır mı?

Mor şampuan, açık renk saçlarda olduğu gibi, beyaz saçların da otomatik olarak pigmentlerine etki ederek saç tonunun bütünlüğünü desteklemeye yardımcı olur.

Mor Şampuan Gri Yapar mı?

Mor şampuan ile ilgili en çok sorulan sorulardan biri de saç rengini gri yapıp yapmadığıdır. Mor şampuan, saçınızı direkt gri yapar demek çok mümkün olmasa da; saçın yapısı, tonu, doğru kullanım ve bekletme süresi gibi etmenler burada büyük önem arz edebilir.

Mor Şampuan Hamileler Kullanabilir mi?

Hamileler ve bazı içeriklere intolerans geliştirme konusundaki hassas bünyeler için, tüm kozmetik ürünlerinde olduğu gibi mor şampuan kullanımında da doktor görüşü alınması tavsiye edilebilir.

Mor Şampuan Doğal Saçı Açar mı?

Mor şampuan yapısı gereği koyu renk saçların rengini açmaya yarayan değil, bilakis açık renk saçlardaki özellikle turuncu renk yansımalarını önleyen ve saç tonunu bütünleyen nitelikte bir şampuandır.

Doğal sarı veya kumral saçların rengini korumak için de kullanılır. Bu noktada mor şampuanın kullanım miktarı ve sıklığı elbette saçın yapısına göre değişebilir.

Mor şampuanın saç rengini değiştirmesi anlık değildir. Dolayısıyla hemen geçmez. Ancak burada düzenli kullanım çok önemlidir.

Ashley Joy Mor Şampuan; yukarıda bahsedildiği gibi platin, sarı, gri ve rengi açılan kumral saçlarda, istenmeyen turuncu yansımaları nötralize ederek saçlara yeniden ışıltı ve canlılık verir. Saçlarınız, doğal parlaklığını ve yumuşaklığını yeniden kazanır.

Ashley Joy Mor Şampuan; A vitamini içeren yabanmersini ile donuk saçların parlamasını ve saçınızın güçlenerek kalite kazanmasını sağlarken, Pro vitamin B5 ise saç ucu kırılmalarını azaltıp, saça nem kazandırır. İçeriğindeki buğday proteini; saç teline kolayca nüfuz ederek, saç yüzeyinde parlak, koruyucu ve nemlendirici bir film oluşturur. Böylece zarar görmüş saçları onararak, saçın esnekliğini ve elastikiyetini de arttırmış olur. Kuru ve kırılgan saçları nemlendirir. Keratin, saçı ısıl işlemlerden ve dış faktörlerden korurken, aminoasitler ise keratini destekleyerek daha pürüzsüz ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlar.

Mor şampuan kullanımında, yapılan işlemin banyo esnasında saç kremi ile desteklenmesi önerilir. Bu noktada yine Ashley Joy Onarıcı Saç Kremi; içerisindeki E vitamini açısından zengin tatlı badem yağı ve shaya özleri ile saçlarınızı besleyerek yumuşatacak, yanı sıra eş zamanlı bakımını yapacaktır.

 

NEM NEM NEM

Sadece mor şampuan kullanımı için değil, esasında her daim ve her saç tipinin en önemli ihtiyacıdır nem. Her zaman olduğu gibi mor şampuan kullanımı esnasında da saçımızın nem dengesini korumak son derece önemlidir. Kuru saç, pigmentlerini ve dolayısıyla da rengini yitirir. Mor şampuan kullanımında da en önemli hususlardan biri saçın rengini korumak olduğundan ötürü, destek amacıyla nem bakımı yapmak büyük önem arz edecektir.

Ashley Joy Argan Nem Maskesi yahut Yoğun Onarıcı Bakım Maskesi ile haftada 2 gün nemli saç uçları ve boylarınıza bakım yaparak mümkün oldukça bekletmeniz; saç yapısının sağlığı, kuruluğun giderilmesi ve dolaylı olarak da renginin muhafazasında önemli bir rol oynayacaktır. Daha ince telli saçlar ve ağırlaştırmayan bir bakım için kırmızı Argan Nem Maskesini; daha yıpranmış, kuru ve yoğun bir bakım için ise içerisinde biotin, keratin ve argenin bulunan turuncu renkli Ashley Joy Onarıcı Bakım Maskesini tercih edebilirsiniz.

 

SİZİN MORUNUZ!

Tüm bu bilgiler ışığında özetleyecek olursak; mor şampuan, bir saç boyası olmadığı için saçı sarıya döndürmez ancak saç hasarlarını onarıp, istenmeyen turuncu yansımaları önleyerek, saçları en baştaki gibi parlak, doğal görünümlü ve canlı haline getirir. Sadece boyalı değil, saçlarındaki turuncu – kızıl yansımalardan şikâyetçi olan veya saçlarının rengi diğer dış etkenlerden dolayı zarar gören herkesin tercihi olabilecek mor şampuan sayesinde, saçlardaki istenmeyen yansımalar da ek bir kimyasala gerek kalmadan ortadan kaldırılır. Küllü ve doğal açık renk tonlarını tercih eden kişiler için ise bir vazgeçilmez olabilir ☺
Kısacası, elbette ne renk olursak olalım ama bir renk olalım.
Renginiz mor ise sizi şöyle alalım ☺

Renk ve sevgiyle,

ASHLEY JOY

   

Devamı >

Pandemi Döneminde Evde Yaşam

Bildiğiniz gibi pandemi nedeniyle evlerimizde hiç olmadığı kadar vakit geçiriyoruz. Ev dekorasyonu ve tadilatıyla ilgili sürekli ertelediğimiz o maddeler evlerde geçirdiğimiz sürelerde kendilerini daha çok belli eder hale geldi. Hem iş hem de yaşam alanımızın birleşmesi ile nefes almak, motivasyonlu çalışmak, online görüşmeleri daha çekilebilir kılmak için önerileri sizler için derledik 

Daha Çok Yeşillik Daha Çok Nefes

Hafta sonlarımızın pandemi sebebiyle evlerde geçtiği, uzun ve rahatlatıcı yürüyüşlerimizi ertelemek zorunda kaldığımız şu günlerde, doğa ile kucaklaşmaya ve doğal olan şeyleri daha çok görmeye ihtiyaç duyuyoruz. Bu nedenle salon ve çalışma odaları başta olmak üzere evin belirli köşelerine yerleştireceğiniz “canlı bitkiler” hem sizi doğa ile buluşturacak hem de sizi tekdüze hayat şartlarından biraz olsun uzaklaştıracaktır.

Fazlalıklardan Kurtulun

Biliyoruz, hepimizin evinin bir köşesinde aylardır kaldırılmayı ya da atılmayı bekleyen eşyalar var. Onlarla vedalaşmanın tam zamanı  Özellikle bitmek üzere olan saç bakım ve makyaj ürünlerini atmaya kıyamıyoruz. Önerimiz, orta boy bir hasır sepetin içine son birkaç kullanımı kalan ürünlerinizi koymanız ve ortalığın ferahlamasını sağlamanız 

Online Toplantılara Küçük Dokunuşlar

Evlerden online olarak sürekli toplantı ve görüşmelere katılıyoruz. Bu görüşmelerde kamerayı açtığımız zaman arka plandaki görünüm de oldukça önem arz ediyor. Birkaç çerçeve, bitki belki de bir duvar halısı sıradan bir görünümden kurtulup dikkat çekici ve uyumlu bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir 

Buzdolabından Uzak Durun

Mutfak evimizin en keyifli alanlarından biri  Kimi zaman kahve içiyoruz, kimi zaman büyük sofralar kurarız kimi zaman da ufak kaçamaklar yaparız. Eğer mutfağınızın imkanı varsa günün birkaç saatini orada geçirmek çok keyifli olabilir. Ancak sürekli yemek malzemelerinin arasında bulunmak sizi olduğundan daha fazla küçük kaçamaklara itebilir. Tok hissettiğiniz saatlerde mutfakta vakit geçirmek en doğrusu olacaktır 

Mutlu Köşeler Yaratın

Evin, işin, okulun iç içe geçtiği bu süreçte evin içinde kendinize ait bir alan yaratmanız oldukça önemli. Evin en sevdiğiniz köşesini kendinize belirleyin ve o köşede iş ya da okul dışında sizi motive eden, kafanızı dağıtan hobilerinizle ilgilenin. Mutlu köşelerin tek kuralı o noktada işle ya da okulla ilgilenmemek 

       

Devamı >

Kuru Saçlara Bakım Önerileri

Birçok stilist ve kuaförün kuru saçlar için söylediği ilk cümle, “Hiçbir şey kuru saçları harika bir saç kesiminden daha iyi iyileştiremez ” oluyor. Ancak bunun şu anda çoğumuz için gerçekten bir seçenek olmadığı düşünüldüğünde, elimizde olan tek şey ürünler Neyse ki Ashley Joy ürünleri; donuk ve canlandırılması gereken saçlarınız için bir sonraki kesiminize kadar sağlıklı kalmasını sağlayacak şampuan, saç kremi, yağ ve maske seçenekleriyle saçlarınızın doğal ve hak ettiği bakıma kavuşmasını sağlamak için burada!

Şampuan Seçimine Dikkat

Bu ikili tam aradığın şey  Antfrizz Şampuan ve Durulanmayan Saç Bakım Kremi içerisindeki avokado ve aloevera özleri sayesinde saçınızın nem dengesini sağlarken, dipten uca bakımını yapar ve ani kabarmalara karşı sakinleştirici bir etki yaratır. Duş esnasında dipten uca masaj yaparak uygulayacağımız Antifrizz Şampuan’dan sonra kuruma ve şekillendirme işlemlerini tamamlayıp Durulanmayan Saç Bakım Kremi’ni saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Günün her saati, her anında saçlarınız her zaman kontrolünüz altında

Küçük Bir Not:

Saçınızı sık yıkamak sahip olduğu o küçük doğal yağdan sıyırır ve böylece saçınızı daha kuru hale getirir. Kendinize en az bir gün daha şık saçlar vermek için Ashley Joy Kuru Şampuan çeşitlerini tercih edebilirsiniz; ayrıca saçınızı çok yoğun, ince bir tarak veya yoğun bir fırça ile taramak, yağları dağıtır ve sadece kafa derisinde birikmesini engeller. Bunun için de önerimiz tabii ki Ashley Joy Bamboo Saç Fırçası

Tek Kullanımda Kesin Çözümler: Ashley Joy Tek Kullanımlık Onarıcı Saç Bakım Maskesi

Tek kullanımda saçınızın ihityacı olan nemi ve parlaklığı kazanmak mümkün desek ne dersiniz? Ashley Joy’un yeni tek kullanımlık saç bakım maskeleri ile saçınızın ihtiyacı olan her şeyi tek kullanımda karşılamanız mümkün!
Ashley Joy Onarıcı Saç Maskesi içerdiği Keratin ile kimyasal ve termal yoğun işlemlerden yorgun düşen saçlara etkili bir bakım ve onarım sağlar. Yıpranmış saç tellerini onararak, ipeksi bir dokunuş ve parlak bir görünüm kazandırır. Saçınızı işlemlere karşı koruyarak oluşabilecek yıpranmaları ve kırıkları önlemeye yardımcı olur. Önemli bir vitamin olan Biotin, saçları güçlendirir, canlılık ve parlaklık verir.

Bakım içinYağlar

Ashley Joy Argan Saç Bakım Serumu saçlarınız parlaklığını ve canlılığını yitirdiğinde ortaya mucizevi sonuçlar çıkaran ve bir kere denedikten sonra asla vazgeçemeyeceğiniz bir ürün  Ashley Joy Argan Saç Serumu; kuru, nemini yitirmiş ve yıpranmış saçların daha sağlıklı ve daha güçlü görünmesine yardımcı olur. Mat, cansız saçların ışıltı ve güç kazanmasını destekler. İçeriğindeki Havuç yağının sağladığı A Vitamini ile saçı beslemeye yardımcı olurken, saçınızı nemlendirir. Durulanmaz. Gün içinde ihtiyaç hissettiğinizde tekrar kullabilirsiniz!

Nasıl uygulanır?

Avucunuza alacağınız bir pompa Argan Bakım Serumu’nu elinizde ısıtın, nemli ya da kuru saçlarınızı yanlarda ikiye ayırın, yarısını sağ tarafa yarısını sol tarafa diplere gelmeden sadece uçlara yedirerek uygulayın. Saçlarınızın yoğunluğu ve uzunluğuna göre uygulayacağınız ürünü kontrollü bir şekilde arttırabilir veya azaltabilirsiniz. Durulanmaz. Uygulamanın ardından saçlarınızı her zamanki gibi şekillendiriniz.

       

Devamı >

Pandemi Sonrası İlk Seyahat

Tatil, yeni yerler keşfetmek, yeni insanlar tanımak ve yeni deneyimler yaşamak için vazgeçilmezimiz! Koronavirüs salgını nedeniyle aylarca evde kaldıktan sonra herkesin aklındaki ilk şey, yeniden yeni yerlere seyahat etmek. Covid-19 uzun süredir burada olması ve hareket alanımızı birçok noktada kısıtlaması planlarımızı alt üst etse de “yeni normal” kavramına alışıp adapte olmak ve tüm önlemleri almak en doğrusu. Virüsle bile normal hayatımıza devam etmek için kendimizi hazırlamalıyız.

Pandemi sonrası seyahati planlamak için, yolculuğunuza hazırlanmanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarını sizler için derledik.Bu ipuçları, seyahatiniz sırasında kullanışlı olacak ve uçuşların yeniden kalktığı zaman seyahat etmenin keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Açık Olan Yerleri Ziyaret Edin

Çoğu yer açık ve çalışıyor, ancak bazıları hala kısıtlamalardan sert bir şekilde etkileniyor. En son bilgileri takip etmek ve seyahat etmeyi planladığınız konumun açık olduğundan emin olmak ilk ve en önemli kuralımız. Diğer yerlerden ve ülkelerden gelen ziyaretçilere izin verdiklerini kontrol etmek de oldukça önemli. Mağazaların, restoranların ve sosyal mekanların açık olduğundan emin olun. Böylece, destinasyonun atmosferinin tadını tam anlamıyla çıkarabilirsiniz.

Seyahat sigortasına yatırım yapın

Bu salgın birçok yaşam tarzı değişikliğini beraberinde getirdi. Seyahat sigortası, seyahatlerinizin olmazsa olmazıdır. Bu, seyahatinizden önce veya seyahatiniz sırasında herhangi bir şeyin olması durumunda bir garantidir. Paranızı geri alma veya beklenmedik olaylar için koruma güvencesine sahipsiniz. Seyahat sigortası, seyahat sırasındaki hastalıklar veya virüs nedeniyle tatil yerlerinin aniden kapanması gibi riskleri kapsar.

Seyahat Teklifleri Ciddiyetle İnceleyin

Seyahat endüstrisi Covid-19’dan etkilendi. Bu yüzden, sektörü yeniden hareketlendirmek için yapılması gereken bazı inanılmaz anlaşmalar var. Özellikle bir gemi seyahati veya konaklama için tam ücret ödenmesi tavsiye edilmez. Zaman değişti. Bir fiyata karar vermeden önce en iyi teklifleri araştırdığınızdan emin olun.

Kalabalık alanlardan kaçının

Öğrendiğimiz bir şey varsa, gereksiz temastan kaçınmamız ve sık sık ellerimizi yıkamamız gerektiğidir. Kalabalık yerlerden kaçınmak virüse yakalanmamızı engeller. Ayrıca mümkün olduğunca iç mekanlar yerine dış mekan tercihinde bulunmak iyi bir öneridir. Başkalarından güvenli mesafeler korurken, sizin ve ailenizin keyfini çıkarabileceğiniz pek çok yer vardır.

Aileniz için Hijyen Kitlerini kullanın

İlk savunma hattı, elinizin altında yüz maskeleri, dezenfektanlar ve kolonya bulundurmaktır. Bu virüse birkaç yıl daha sahip olacağımız için, kendimizi hala korumamız gerekiyor. Seyahate çıkmadan önce, bir varış noktasının aldığı önlemleri onaylamak için elinden geleni yapın. Bu şekilde misafirlerini ve onların güvenliğini önemseyen bir yeri ziyaret edeceğinizi bileceksiniz.

İptal Politikalarını Öğrenin

Rezervasyon yapmadan önce seyahatinizin iptal politikasını öğrenin. Seyahat etmeye devam etmek için turizm endüstrisinin daha esnek rezervasyon koşulları sunması gerekiyor. Açık iade ve iptal politikaları. Bazı havayolları zaten uygun fiyatlı fiyatlar sunuyor.

Korku içinde yaşamayın

Korku içinde yaşamak ile temkinli olmak arasında ince bir çizgi vardır. Sizin ve ailenizin güzel bir yer, seyahat etmesinin nedeni harika zaman geçirmek ve her saniyenin tadını çıkarmaktır. Bunu akılda tutarak virüs korkusu yaşamayın. Tatilinizi mahvedebilir ve zorlu kilitlenme yılından sonra dinlenebilirsiniz.

Son Düşünceler Pandemi Yolculuğu Sonrası

Hayat, unutulmaz anılar yaratmak ve değerli anları saymakla ilgilidir. Ancak pandemi hayatımızı değiştirdi ve hepimizin virüsle yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor. Herkesin bir molaya ihtiyacı var buradaki son karar tabii ki sizin 

       

Devamı >

Saçınız için Doğru Çözüm: Saç Bakım Maskeleri

Kuru ve işlem görmüş saçlar için harika bir saç maskesi, saçınızın nemini, gücünü ve genel sağlığını artırmak söz konusu olduğunda vazgeçilmezdir. Durulanmayan saç kremleri ve saç bakım serumları da saçınızı nemli tutmak için yardımcı olabilirken, en iyi saç maskeleri ve onarıcı bakım kremler,, nemi korumaya, düğümleri çözmeye ve güçlendirmeye yardımcı olmak için hindistan cevizi ve badem yağları gibi yoğun nemlendirici bileşenlerle optimize edilmiştir.

Kuru ve işlem görmüş saç tipleri için ister boyalı saçlar için olsun ister dış faktörler nedeniyle kuru saç problemiyle boğuşan saçlar için olsun yumuşaklık, parlaklık ve hacim için ilk ve önemli tercihlerden biri saç maskesi olmalıdır. Şampuanınız ve saç kreminiz için mükemmel bir tamamlayıcı bulmak istiyorsanız Ashley Joy’un saç maskelerini kesinlikle denemelisiniz.

Sadece saç maskeleriyle değil tamamlayıcı ürünlerle de saçlarınızın ihtiyaç duyduğu nemi sağlayabilirsiniz. Durulanmayan saç bakım kremleri, saç maskenizin içeriğini destekleyen şampuanlar ve saç kremleri buna örnektir.

Yoğun Onarıcı Saç Bakım Maskesi

İşlem görmüş ve kuru saçlarınızın gerçek bir kurtarıcıya mı ihtiyacı var? Saçlarınızın ışıltısını ve parlaklığını geri kazandırmak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlamak mı istiyorsunuz? Tam yerindesiniz! Yoğun onarıcı saç bakım maskesi,içeriğindeki Sodyum PCA ile saçın nem dengesini korurken, yeşil çay ve at kuyruğu bitkisi yoğun nem depolamaya yardımcı olur. Biotin, keratin ve argenin ile saça güç ve esneklik verir, koparak kırılmaları engeller ve saçınıza yeniden güç kazandırır.

Nasıl Uygulanır?

Ashley Joy Bakım Maskesi, orta uzunluklardan uçlara doğru temiz, nemli saçlara eşit olarak uygulayın. Beş dakika kadar bekletin. İyice durulayın.
Tamamlayıcı Öneriler

Tamamlayıcı Öneriler

Daha önce de bahsettiğimiz gibi saç bakım maskenizi tamamlayıcı ürünler ile desteklerseniz saçlarınızın doğal parlaklığına kavuşmasını hızlandırırsınız. Bu nedenle Yoğun Onarıcı Saç Bakım Maskesi’yle birlikte kullanabileceğiniz Ashley Joy Yoğun Onarıcı Şampuan ve tüm saç tipleri için geçerli Ashley Joy Saç Bakım Kremi saçınızını doğal parlaklığına ve hacmine kavuşturmak için çok güçlü bir takım!

Ashley Joy Saç Bakım Maskesi

Ashley Joy Saç Bakım Maskesi, içeriğinde bulunan argan yağı ile saçları nemlendirmeyi, korumayı ve güçlendirmeyi hedeflerken, çok kuru ve nemsiz saçlara derinlemesine bakım yapar. Saç tellerinin yumuşak olmasına ve ışıldamasına yardımcı olur. Hafif yapısı ile kolayca durulanır, saçlarınızı ağırlaştırmaz. Paraben ve Parafin içermez. Kuru ve nemini yitirmiş saç tipleri için idealdir.

Nasıl Uygulanır?

Ashley Joy Bakım Maskesi, normal saçlarda haftada bir duşta uygulayıp 5 dakika bekleyip durulamak yeterlidir, ancak kuru saçlarda daha sık uygulama yapılmalıdır.
Saçlarınız yapılan işlemler dolayısı ile yanmış ve çok kuru ise banyodan sonra nemi alınmış saça saç diplerine gelmeden sürün, saçınızı bir havluya sarıp mümkünse o gece o şekilde uyuyun. Sabah saçlarınızı durulayın. Bu işlemi kuaförde yaptırıp buhar makinesine de girmek de bir çözüm olarak sunulabilir.

Tamamlayıcı Öneriler

Ashley Joy Arındırıcı Şampuan saç maskesiyle birlikte kullanıldığında daha verimli sonuç verir. Ashley Joy Arındırıcı Şampuan saç derisini ve saçınızı arındırır, korur ve nemlendirir. Saç derisini ve saçınızı arındırır, korur ve nemlendirir. İçeriğindeki 4 mineral saçlarınızı kimyasal ve fiziksel hasarlara karşı korur, bezelye; içeriğindeki 17 aminoasit ile saçlarınıza ekstra nem, hacim ve parlaklık verir.

Ashley Joy ile saçlarınız için hiçbir zaman geç değil 

       

İlgili Ürünler

69.95

Ashley Joy Saç Bakım Maskesi, içeriğinde bulunan argan yağı ile saçları nemlendirmeyi, korumayı ve güçlendirmeyi hedeflerken, çok kuru ve nemsiz saçlara derinlemesine bakım yapar. Saç tellerinin yumuşak olmasına ve ışıldamasına yardımcı olur. Hafif yapısı ile kolayca durulanır, saçlarınızı ağırlaştırmaz. Paraben ve Parafin içermez. Kuru ve nemini yitirmiş saç tipleri için idealdir.

119.95

24 bitkisel yağ ile zenginleştirilmiş Ashley Joy Saç Bakım Yağı, saçlarınızın sağlığını geri kazanmasına yardımcı olur. özellikle boyalı ve yıpranmış saçlarınız için uygundur. İçeriğindeki A ve E vitaminlerinin antioksidan özelliği, saçınızı güneş ışığının zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olurken, Baobab yağı saçınızı yoğun nemlendirir.

56.95

E vitamini açısından zengin tatlı badem yağı ile geliştirilmiş Ashley Joy Onarıcı Saç Kremi, saçlarınıza bakım yapmayı ve saçınızı çevresel faktörlere karşı korumayı hedefler.
Saçların hacimli ve parlak görünmesine destek olur, tarama kolaylığı sağlar.
Badem yağının içerdiği mineraller yıpranan saçlarınızı güçlendirmeye yardımcı olur.
Shea yağı yumuşak bir dokunuş kazandırır.

Devamı >

Sağlıklı Beslenmeye Başlangıç İçin İpuçları

Hem ruhen hem de bedenen iyi hissetmenin yolu sağlıklı yaşamaktan geçiyor. Bütünsel olarak sağlıklı hissetmek için; vücudunuza faydalı, hafif ve doyurucu yiyecekler tercih etmeniz oldukça önemli.

Ashley Joy blog olarak bu yazımızda; dinç, güçlü ve pozitif hissetmenizi sağlarken aynı zamanda bedensel sağlığınızı da korumanıza yardımcı olacağınız düşündüğümüz bazı ipuçları derledik

İşlenmemiş Gıdalar Önceliğiniz Olsun

Temiz ve sağlıklı beslenmenin ilk kuralı, yiyecekleri mümkün olan en doğal haliyle tüketmektir. Günümüzde sağlıklı beslenme, gittikçe daha önemli bir hale geldiğinden işlenmemiş gıdalara kolaylıkla ulaşabileceğiniz kanallar da her geçen gün artıyor. Burada önemli olan, gıdalarınızı almayı planladığınız fiziksel ya da online mağazaları iyi araştırmanız ve gerçekten doğal ürün temin ettiklerinizden emin olmanız.

Örneğin, paketli portakal suyu tüketmek yerine portakal alıp direkt tüketmeniz çok daha sağlıklı bir yöntemdir. Ya da ekmek tüketmek yerine yulaf seçeneğini düşünebilirsiniz. İşlenmiş gıdalardan ne kadar uzak durursanız, sağlıklı bir yaşama bir o kadar yaklaşacaksınız.

Her Şey Mevsiminde Güzel

Meyve ve sebzelerin mevsimlerini öğrenmek ve mevsime uygun alışveriş yapmak hem sağlığınız hem de bütçeniz için avantaj sağlar. Mevsiminde tüketilen meyve ve sebzelerin besin değerleri her zaman daha yüksektir. Ayrıca fiyat olarak da mevsim sebzeleri daha uygun olur.

Şu an kış mevsiminde olduğumuz için; lahana, turp, kereviz, pırasa, ıspanak, havuç, karnabahar, pazı ve brokoli gibi sebzeler ve elma, portakal, mandalina, ayva, muz, nar, greyfurt gibi meyveler tüketebilirsiniz.

Ne Tükettiğinizi Bilme Yöntemi: Etiket Okumak

Ürün etiketi okumak ve ürün içeriklerinin ne olduğunu anlamak, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmanıza büyük ölçüde yardımcı olur. Etiket okuma alışkanlığı edinen birçok kişi yıllardır severek tükettiği gıdaların içeriklerini öğrendiklerinde beslenme düzenlerini değiştirme yönünde kararlar alabiliyor. Vücudunuza giren her gıdanın içeriğinde ne olduğunu bilmek oldukça önemlidir.

Mümkün olduğunca paketli gıdalardan uzak durmak gerekse de günümüz modern dünyasında tamamen doğal beslenme düzenine geçmek zor olabiliyor ya da zaman alabiliyor. Paketli ürün tercih edeceğiniz zaman mutlaka ürünlerin içeriğini okuyun ve en doğal ürünleri tercih etmeye çalışın.

Mutfağınızı Sağlıklı Yaşama Elverişli Hale Getirin

Sağlıklı yaşama geçiş evresinde alışkanlıklardan kurtulmanın kolay olmadığınız biliyoruz. Ancak mutfağınızın düzeninde bazı ufak değişiklikler yaparak dahi, sağlıklı beslenme yolculuğunuza katkı sağlayabilirsiniz. Örneğin; mutfakta atıştırmalıklarınızın bulunduğu alanı tamamen sağlıklı atıştırmalıklar ve mevsime uygun meyveler ile doldurun. Gün içerisinde atıştırmalık tüketme alışkanlığınız varsa otomatik olarak mutfağınıza gideceksiniz ve sizi sağlıklı atıştırmalıklar bekliyor olacak.

Sağlıklı beslenmek, saçlarınızda da fark yaratacak. Saçlarınızın daha güçlü ve sağlıklı olması için beslenme düzeninize dikkat etmenizi ve saçlarınıza düzenli bakım yapmanızı tavsiye ederiz. Saç bakımınızı, saç güçlendirici serumlar ile destekleyebilirsiniz. Ashley Joy Argan Saç Serumu; kuru, nemini yitirmiş ve yıpranmış saçların daha sağlıklı ve daha güçlü görünmesine yardımcı olur. Saç serumu uygulaması; mat, cansız saçların ışıltı ve güç kazanmasını destekler. İçeriğindeki havuç yağının sağladığı A Vitamini ile saçı beslemeye yardımcı olurken aynı zamanda saçınızı nemlendirir.

Sağlıklı ve keyifli günler dileriz.

       

İlgili Ürünler

69.95

Ashley Joy Saç Bakım Maskesi, içeriğinde bulunan argan yağı ile saçları nemlendirmeyi, korumayı ve güçlendirmeyi hedeflerken, çok kuru ve nemsiz saçlara derinlemesine bakım yapar. Saç tellerinin yumuşak olmasına ve ışıldamasına yardımcı olur. Hafif yapısı ile kolayca durulanır, saçlarınızı ağırlaştırmaz. Paraben ve Parafin içermez. Kuru ve nemini yitirmiş saç tipleri için idealdir.

119.95

24 bitkisel yağ ile zenginleştirilmiş Ashley Joy Saç Bakım Yağı, saçlarınızın sağlığını geri kazanmasına yardımcı olur. özellikle boyalı ve yıpranmış saçlarınız için uygundur. İçeriğindeki A ve E vitaminlerinin antioksidan özelliği, saçınızı güneş ışığının zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olurken, Baobab yağı saçınızı yoğun nemlendirir.

56.95

E vitamini açısından zengin tatlı badem yağı ile geliştirilmiş Ashley Joy Onarıcı Saç Kremi, saçlarınıza bakım yapmayı ve saçınızı çevresel faktörlere karşı korumayı hedefler.
Saçların hacimli ve parlak görünmesine destek olur, tarama kolaylığı sağlar.
Badem yağının içerdiği mineraller yıpranan saçlarınızı güçlendirmeye yardımcı olur.
Shea yağı yumuşak bir dokunuş kazandırır.

Devamı >

Kuru Saçlar İçin Alışkanlık Haline Getirmeniz Gereken Bakım Önerileri

Saçlar, sağlıklı ve güzel bir imajın en önemli unsurlarından biridir. Işıl ışıl ve sağlıkla parıldayan saçlar hem kendinizi iyi hissetmenizi hem de çevrenize ışık saçmanızı sağlar.

Stres, saç yapısı, yoğun çalışma temposu ya da şehir hayatı gibi faktörler saç sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir ve saçlarınızın kurumasına sebep olabilir. Ashley Joy blog olarak bu yazımızda, kuru saçlar için bakım önerilerini ele aldık.

 

Kuru Saçlara Özel Şampuan Kullanın

Saç yapınızı tanımak ve saç yapınıza uygun şampuanı kullanmak, sağlıklı saçlara sahip olmak için atacağınız ilk ve en önemli adımdır. Sürekli şampuan değiştirmek ve saçınıza uygun olmayan ürünler kullanmak; saçınızın yıpranmasına, nemini yitirmesine ve kurumasına neden olur.

Kuru saçlar için kullanabileceğiniz Ashley Joy Güçlendirici Şampuan;  mat ve gücünü yitirmiş saçlarınızın yeniden yapılanmasına ve gücünü kazanmasına yardımcı olur. Güçlendirici şampuan içeriğindeki sarımsak, ısırgan ve zeytin yaprağı saçınızın kopmasını, dökülmesini engeller ve saçlarınızın daha uzun süre genç, canlı kalmasını sağlar. Kuru saçlarınızın hacimlenmesi ve saç tellerinizin kalınlaşması için güçlendirici şampuan kullanabilirsiniz.

Saçınızı Islakken Taramayın

Saçları ıslakken taramak, kolay ve hızlı olduğundan birçok kişiye mantıklı gelse ve çok sık kullanılan bir yöntem olsa da aslında oldukça yanlıştır. Saç, ıslakken kırılmaya meyillidir. Özellikle kuru ve yıpranmış saçlarınızı ıslakken taramak, saçlarınızın daha çok yıpranmasına ve kırılmasına sebep olabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için saçınız kuruduktan sonra saç yapınıza uygun tarak ile saçınızı tarayabilirsiniz.

Saçınız kuruduktan sonra zor açılıyorsa, durulanmayan bakım kremi ile saçınızı nemlendirebilirsiniz. Ashley Joy Durulanmayan Bakım Kremi,  saçınızı ağırlaştırmadan nemlendirir ve elektriklenmeyi önler. İçindeki avocado yağ ile kurumuş saç uçlarına kaybettiği nemi geri kazandırırken parlaklık verir. Düzenli kullanımda kuru ve yıpranmış saçlarınızın eski sağlığına kavuştuğunu gözlemleyebilirsiniz.

 

Fön Öncesi Saçınızı Nemlendirin

Saçınıza sık sık fön uyguluyorsanız, bu durum bir süre sonra saçlarınızın kurumasına ve kırılmasına neden olabilir. Fön öncesi, 24 bitkisel yağ ile zenginleştirilmiş Ashley Joy Saç Bakım Yağı’nı  saçınıza uygulayarak, saçlarınızın fön işleminde yıpranmamasını sağlayabilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak için Fön Öncesi Saçı Koruma Önerileri  yazımızı okuyabilirsiniz.

Saçınıza Zaman Ayırın

Rutin saç bakımları, kendinize zaman ayırmanın ve saçınızın sağlıkla parıldamasını sağlamanın en keyifli yöntemlerinden biridir. Haftanın bir gününde saç bakımı yapmayı alışkanlık haline getirin. Örneğin yeni haftaya başlamadan önce, Pazar gününüzün ufak bir bölümünü saç bakımınıza ayırabilirsiniz. Ashley Joy Saç Bakım Maskesi, içeriğinde bulunan argan yağı ile saçlarınızı nemlendirir, korur ve güçlendirir. Saç tellerinizin yumuşak olmasına ve ışıldamasın yardımcı olan saç bakım maskesi, paraben ve parafin içermez. Kuru ve nemini yitirmiş saçlarınızın, düzenli saç bakımı sayesinde kısa süre içinde ışıldamaya başladığını fark edebilirsiniz.

 

Sağlıkla ışıldayan saçlarınızın keyfini çıkardığınız bir gün dileriz!

 

       

İlgili Ürünler

69.95

Ashley Joy Saç Bakım Maskesi, içeriğinde bulunan argan yağı ile saçları nemlendirmeyi, korumayı ve güçlendirmeyi hedeflerken, çok kuru ve nemsiz saçlara derinlemesine bakım yapar. Saç tellerinin yumuşak olmasına ve ışıldamasına yardımcı olur. Hafif yapısı ile kolayca durulanır, saçlarınızı ağırlaştırmaz. Paraben ve Parafin içermez. Kuru ve nemini yitirmiş saç tipleri için idealdir.

119.95

24 bitkisel yağ ile zenginleştirilmiş Ashley Joy Saç Bakım Yağı, saçlarınızın sağlığını geri kazanmasına yardımcı olur. özellikle boyalı ve yıpranmış saçlarınız için uygundur. İçeriğindeki A ve E vitaminlerinin antioksidan özelliği, saçınızı güneş ışığının zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olurken, Baobab yağı saçınızı yoğun nemlendirir.

56.95

E vitamini açısından zengin tatlı badem yağı ile geliştirilmiş Ashley Joy Onarıcı Saç Kremi, saçlarınıza bakım yapmayı ve saçınızı çevresel faktörlere karşı korumayı hedefler.
Saçların hacimli ve parlak görünmesine destek olur, tarama kolaylığı sağlar.
Badem yağının içerdiği mineraller yıpranan saçlarınızı güçlendirmeye yardımcı olur.
Shea yağı yumuşak bir dokunuş kazandırır.

Devamı >

Şampuan Değiştirmek Kepek Yapar mı?

Saç bakımı, saç sağlığı ve saçın genç kalması için oldukça önemlidir. Saçınızı yıkarken, nemlendirirken, kurularken ya da tararken saçınızın neye ihtiyacı olduğunu bilmeniz gerekir. Günümüzde her saç tipine uygun ürünler vardır ve bu ürünler istikrarlı kullanım ile fayda gösterir.
Aslında saçımızı da aynı kendimiz gibi düşünebiliriz. Nasıl ki bizim hayatta belirli alışkanlıklarımız varsa ve rutinlerimiz bozulduğunda bazı sorunlar yaşıyorsak saçlarımız için de aynı durum geçerlidir. Saçınızın uzun süredir alışık olduğu mevsimden uzaklaştığınızda dahi saçınızda değişiklikler oluşabilir.
Saç bakım ürünlerini istikrarlı ancak saçın değişen ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak kullanmak bu noktada önem taşır. Ashley Joy olarak bu yazımızda, kepek sorununu ve şampuan değiştirme konusunu ele alacağız.

Kepek Nedir?

Kepek, hem kadınlarda hem de erkeklerde sık sık görülen, kafa derisinde beyaz ve gri pulların oluşmasıyla meydana gelen bir cilt sorunu olarak tanımlanabilir. Kepek sorunu yaşamak hem kafa derisinin sağlıksız olmasına hem de yaşam kalitesinin azalmasına sebep olabilir. Özellikle saçınızda sürekli düşen kepekler kıyafetlerinizde kalıyorsa, bu durum size kendinizi oldukça rahatsız hissettirebilir.

Kepek Neden oluşur?

• Kepeğin oluşmasının birçok sebebi olabilir. Öncelikle cilt yapınızı iyi tanımanız çok önemlidir çünkü kuru ciltler genel olarak daha fazla kepek sorunu yaşar. Kepeğe eğilimli bir cilt yapınız varsa, kepek sorununuzu gidermeye yardımcı ürünler kullanabilirsiniz.
• Soğuk havalar kepek oluşumunu tetikler. Soğuk havalarda saç derinizi nemlendirmeyi ihmal etmemelisiniz.
• Sedef hastalığı ve egzama gibi cilt rahatsızlıkları ya da çinko, B vitamini eksiklikleri kepek yapabilir.
• Stres, vücudumuzdaki birçok şeyi tetikler. Kepek oluşumunun sebebi yoğun stres de olabilir.
• Saç yapınıza uygun olmayan ya da yoğun miktarda katkı madde içeren jöle, saç şekillendirici gibi ürünler kullanmak hem saçınızın hem de saç derinizin yıpranmasına dolayısıyla kepek oluşmasına neden olabilir.

Kepek Oluşmaması İçin Neler Yapılmalıdır?

• Saçlarınızı düzenli aralıklarla yıkamalısınız.
• Saçınıza zarar verebilecek ve yoğun katkı içeren ürünler kullanmayın.
• Stresinizi azaltın.
• Saçlarınızın hava almasını sağlayın. Bunun için saçlarınızı sürekli toplamak yerine arada açık bırakabilirsiniz.
• Sağlıklı ve dengeli beslenin.
• Saç bakımınızı düzenli olarak yapın.

saç bakım şampuanı

Saçınızın İhtiyacına Göre Şampuan Kullanmanın Önemi

Şampuan değiştirmek, saçta kepek oluşmasının sebebi değildir ancak saç yapınıza uygun olmayan şampuan ya da bakım ürünü kullanmak kepek sorununa sebep olabilir. Bu sebeple, şampuan değişikliği yapmayı düşündüğünüz zaman saçınızın kepek yapması gibi bir endişeniz olmasın.
Örneğin; saçınızı boyattığınızda, saçınız daha yoğun bakıma ihtiyaç duyacaktır. Bu da eski şampuanınıza devam etmemeniz gerektiği anlamına gelir. Ya da kış aylarında saçınızı daha çok nemlendirmeniz gerekebilir ve bu yönde şampuan tercih etmeniz daha doğru olur.
Yani, saçınızın ihtiyaçlarına göre şampuan değişikliği yapabilirsiniz. Saçınızda yeni ve tertemiz bir başlangıç yapmak için Ashley Joy Arındırıcı Şampuan’ı  tercih edebilirsiniz. Ashley Joy Arındırıcı Şampuan saç derisini ve saçınızı arındırır, korur ve nemlendirir. İçeriğindeki 4 mineral saçlarınızı kimyasal ve fiziksel hasarlara karşı korur, içeriğindeki 17 aminoasit ile saçlarınıza ekstra nem, hacim ve parlaklık verir.
Saçlarınızda yoğun kepek probleminden şikayetçiyseniz Ashley Joy Kepek Önleyici & Saç Dökülmesi Karşıtı Erkek Şampuanı’nı  kullanabilirsiniz. Kepek önleyici şampuanımız; saçınızı güçlendirerek kepek ve saç dökülmesine karşı özel bakım yapmanızı sağlar. İçeriğindeki ısırgan saç dökülmelerini önlerken; çinko, bakır, demir ve magnezyumdan oluşan 4 mineral kombinasyonu saçı onarır, güçlendirir ve saçtaki yaşlanmayı geciktirir. Çay ağacı özü antioksidan özelliği ile kepeği önlerken, mentol saçtaki yağlanmayı azaltır ve saç derisini ferahlatır.
Sağlıkla ışıldayan saçlarınızın göz kamaştırdığı, keyifli zamanlar dileriz.

       

İlgili Ürünler

69.95

Ashley Joy Saç Bakım Maskesi, içeriğinde bulunan argan yağı ile saçları nemlendirmeyi, korumayı ve güçlendirmeyi hedeflerken, çok kuru ve nemsiz saçlara derinlemesine bakım yapar. Saç tellerinin yumuşak olmasına ve ışıldamasına yardımcı olur. Hafif yapısı ile kolayca durulanır, saçlarınızı ağırlaştırmaz. Paraben ve Parafin içermez. Kuru ve nemini yitirmiş saç tipleri için idealdir.

119.95

24 bitkisel yağ ile zenginleştirilmiş Ashley Joy Saç Bakım Yağı, saçlarınızın sağlığını geri kazanmasına yardımcı olur. özellikle boyalı ve yıpranmış saçlarınız için uygundur. İçeriğindeki A ve E vitaminlerinin antioksidan özelliği, saçınızı güneş ışığının zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olurken, Baobab yağı saçınızı yoğun nemlendirir.

56.95

E vitamini açısından zengin tatlı badem yağı ile geliştirilmiş Ashley Joy Onarıcı Saç Kremi, saçlarınıza bakım yapmayı ve saçınızı çevresel faktörlere karşı korumayı hedefler.
Saçların hacimli ve parlak görünmesine destek olur, tarama kolaylığı sağlar.
Badem yağının içerdiği mineraller yıpranan saçlarınızı güçlendirmeye yardımcı olur.
Shea yağı yumuşak bir dokunuş kazandırır.

Devamı >

Evde Çalışma Motivasyonunu Arttıracak Yöntemler

Hem dünyanın hem de ülkemizin içinde bulunduğu pandemi dönemiyle birlikte birçok sektör evden çalışma sistemine geçti. Bazı şirketler haftanın belirli günleri ofisten belirli günleri evden çalışırken bazı şirketler ofis kavramını tamamen hayatlarından çıkarttı ve kalıcı olarak evden çalışma sistemine geçtiklerini duyurdu.

Evden çalışma fikri, pandemi başlangıç döneminde birçok kişi tarafından olumlu karşılansa da bazı kişiler evden çalışırken zorlandıkları ve işlerine istedikleri kadar iyi motive olamadıklarını söylüyor. Oysa, teknoloji dönemiyle birlikte ihtiyaç duyduğumuz teknolojik donanımlar yanımızda olduğu sürece farklı ortamlarda çalışma düzenine uyum sağlamamız büyük önem taşıyor.

Ashley Joy olarak bu yazımızda, evde çalışırken işlerimize daha kolay adapte olmamıza yardımcı olacağını düşündüğümüz bazı yöntemleri derledik.

Erken Uyanma Alışkanlığı Edinin

Sabah mesainiz 09:00’da başlıyorsa ve siz 08:50’de uyanıp direkt bilgisayar başına oturuyorsanız çalışma düzenine geçmeniz ve verimli çalışmanız zor olacaktır. Bunun yerine mesainizin başlamasından minimum bir saat önce uyanabilirsiniz. Bu sürede sabah rutinlerini gerçekleştirebilir, egzersiz ve sağlıklı bir kahvaltı yapabilirsiniz. Böylece hem beden hem de ruhen işe başlamaya hazır hale gelirsiniz.

Pijamalarınızdan Kurtulun

Evde olmak demek, gün boyu pijama ile dolaşmak demek değildir. Gece uyuduğunuz pijamalarınız yerine rahat ve içinde iyi hissettiğiniz ev kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Bu hem kendinizi iyi hissetmenizi hem de gün içerisinde aniden gelişen online
toplantılarınıza hazır olmanızı sağlayacaktır. Çalışma Saatlerinize Sadık Kalın Evden çalışırken, gün içerisinde verimsiz çalışmak ya da akşama iş bırakmak uzun vadede işinize olan motivasyonunuzun azalmasına neden olur. Evde olmak demek her an bilgisayar başında iş yapacağınız anlamına gelmiyor. Bunun için de iyi bir çalışma planı yapmalı ve gününüzü verimli geçirmelisiniz. Aksi takdirde akşam da yapmanız gereken işleriniz olacaktır. Bu da bir süre sonra sizi sürekli çalışan ancak
aslında verimli çalışmayan birisi haline getirir.

Sosyalleşmeye Zaman Ayırın

İçinde bulunduğumuz süreçte yüz yüze görüşmeler yapmak zor olsa da haftanın belirli günlerini arkadaşlarınız ya da sevdiklerinizle konuşmaya ayırın. Bunun için online görüşmeler düzenleyebilir ve arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Unutmayın  ki sizin arkadaşlarınıza ihtiyacınız olduğu gibi onların da size ihtiyacı var.

Ayrıca, kendinizle de sosyalleşebilirsiniz. Merak ettiğiniz bir konu hakkında belgesel izlemek, online eğitim gruplarına katılmak ya da kitap okumak da sosyalleşmenize yardımcı olacak aktivitelerdendir.

Kişisel Bakımınızı İhmal Etmeyin

Çoğu kişi evden çalıştığı ve dışarıya neredeyse hiç çıkmadığı bir sistemde, yüzünü
yıkamanın dahi zor geldiğini söylüyor. Bu hem kendinizi kötü hissetmenize hem de  cilt sağlığınızın bozulmasına neden olur. Normalde ofise giderken gerçekleştirdiğiniz rutinlerinize devam etmelisiniz. Her sabah ve akşam cildinizi temizlemeyi,
nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Haftalık ya da aylık uyguladığınız maskelerinize  mutlaka devam edin ve saçlarınıza ihtiyacı olan bakımı verin. Saçlarınıza 24 bitkisel yağ ile  zenginleştirilmiş Ashley Joy Saç Bakım Yağı uygulayarak saçlarınızın sağlığını geri kazanmasına yardımcı olabilir,  boyalı ve yıpranmış  saçlarınızın tekrar ışıl ışıl parlamasını sağlayabilirsiniz.  Kişisel bakımınızı en iyi şekilde yapmanız  kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar ve  motivasyonunuzu arttırır.

       

İlgili Ürünler

69.95

Ashley Joy Saç Bakım Maskesi, içeriğinde bulunan argan yağı ile saçları nemlendirmeyi, korumayı ve güçlendirmeyi hedeflerken, çok kuru ve nemsiz saçlara derinlemesine bakım yapar. Saç tellerinin yumuşak olmasına ve ışıldamasına yardımcı olur. Hafif yapısı ile kolayca durulanır, saçlarınızı ağırlaştırmaz. Paraben ve Parafin içermez. Kuru ve nemini yitirmiş saç tipleri için idealdir.

119.95

24 bitkisel yağ ile zenginleştirilmiş Ashley Joy Saç Bakım Yağı, saçlarınızın sağlığını geri kazanmasına yardımcı olur. özellikle boyalı ve yıpranmış saçlarınız için uygundur. İçeriğindeki A ve E vitaminlerinin antioksidan özelliği, saçınızı güneş ışığının zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olurken, Baobab yağı saçınızı yoğun nemlendirir.

56.95

E vitamini açısından zengin tatlı badem yağı ile geliştirilmiş Ashley Joy Onarıcı Saç Kremi, saçlarınıza bakım yapmayı ve saçınızı çevresel faktörlere karşı korumayı hedefler.
Saçların hacimli ve parlak görünmesine destek olur, tarama kolaylığı sağlar.
Badem yağının içerdiği mineraller yıpranan saçlarınızı güçlendirmeye yardımcı olur.
Shea yağı yumuşak bir dokunuş kazandırır.

Devamı >

Kuru Saçlar ile Başa Çıkabilirsiniz!

Kuru saçlar ile başa çıkmak artık hayal değildir. Saç derisi dış faktörlerin sebep olabileceği zararlı etkilere karşı savunmasızdır ve gün içerisinde maruz kaldığımız birçok faktör saç derisinde kuruluğa sebep olabilir. Saça uygun olmayan şampuan, saç bakım ürünleri, saç kurutma makinesinin yüksek ısıda kullanımı, stres, kötü hava koşulları gibi durumlar saç derisine zarar verici ve kurutucu etkiye sahip faktörlerdir. Kuru saç cansız ve sağlıksız görünür. Kuru saç sağlıksız görünmenin dışında çabuk dökülmeye sebep olur ve kepeğe de yol açabilir.

Saç tellerinin yapısı doğuştan veya zaman içinde kuru olabilir. Kuru saçın dış tabakası oldukça düzensizdir, önce saç teli incelir ardından soyularak dökülür. Saç gittikçe daha kuru, cansız ve mat görünür. Yağlı saç yapısı da dönem dönem dış faktörlerden kaynaklı olarak kuruyabilir. Maalesef her saç tipinin kuruma ihtimali vardır.

Kuru Saç Belirtileri

Saçın canlı ve parlak görünmesini yağ bezelerinin meydana getirdiği doğal yağ sağlar. Yağ oranı normal olan saç; nemlidir, kolay taranır ve sağlıklı bir görünümü vardır. Kuru saç ise tam aksidir, mat ve soluk bir görünüme sahiptir. Tarama esnasında saçta kopmalar ve kırıklar meydana gelir ve zamanla saçta çatallaşmalar oluşur.

Saçınızın kuru bir yapıya sahip olduğunu en iyi, saçlarınızın yağlanmamasından anlayabilirsiniz. Çünkü kuru saç, çok uzun süre yağlanmaz, parlak değildir ve çabuk kırılıp kopar.

Kuru Saç Bakımı

Kuru saça düzenli bakım yapmalısınız. Haftada 1 veya 2 defa yapacağınız maske ile saçınızı nemlendirmeye yardımcı olabilirsiniz.

Ashley Joy Saç Bakım Maskesi, içeriğinde bulunan argan yağı ile saçları nemlendirmeyi, korumayı ve güçlendirmeyi hedeflerken, çok kuru ve nemsiz saçlara derinlemesine bakım yapar. Saç tellerinin yumuşak olmasına ve ışıldamasına yardımcı olur. Hafif yapısı ile kolayca durulanır, saçlarınızı ağırlaştırmaz. Paraben ve Parafin içermez. Kuru ve nemini yitirmiş saç tipleri için idealdir. Saç bakım maskesini; normal saçlar haftada 1 kez, kuru ve yıpranmış saçlar haftada 2 kez uygulayabilirler. Maske, şampuan sonrasında ıslak saça uygulanır. Minimum 2 dakika boyunca saçınızda kalmalıdır. Mümkünse saçınızı sıcak bir havluya sarmanızı ve maskeyi saçınızda 20 dakika bekletmenizi tavsiye ederiz. Sonrasında saçlarınızı durulayabilirsiniz

Saçınıza röfle gibi yıpratıcı bir işlem uyguladıysanız Ashley Joy Saç Bakım Maskesi’ni işlemden sonra 1 gece boyunca saçınızda bekletebilirsiniz. Ürün paraben içermemektedir.

Saçınıza düzenli bakım yapmanın dışında dikkat etmeniz gereken bazı faktörler ise şu şekilde:

 • Düzenli ve sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirin.
 • Stresten mümkün olduğunca uzak durun ve stresinizi azaltacak yöntemler keşfedin.
 • Saç derinizi rahatlatacak masajlar yapın.
 • Saçınızı olabildiğince açık ve kendi halinde bırakın. Saçlarınızı sıkıca toplamak, saç derinize ve saç tellerinize zarar verir.
 • Saçınızı güneşin zararlarından mutlaka koruyun.

Keyifli günler dileriz.

       

İlgili Ürünler

69.95

Ashley Joy Saç Bakım Maskesi, içeriğinde bulunan argan yağı ile saçları nemlendirmeyi, korumayı ve güçlendirmeyi hedeflerken, çok kuru ve nemsiz saçlara derinlemesine bakım yapar. Saç tellerinin yumuşak olmasına ve ışıldamasına yardımcı olur. Hafif yapısı ile kolayca durulanır, saçlarınızı ağırlaştırmaz. Paraben ve Parafin içermez. Kuru ve nemini yitirmiş saç tipleri için idealdir.

119.95

24 bitkisel yağ ile zenginleştirilmiş Ashley Joy Saç Bakım Yağı, saçlarınızın sağlığını geri kazanmasına yardımcı olur. özellikle boyalı ve yıpranmış saçlarınız için uygundur. İçeriğindeki A ve E vitaminlerinin antioksidan özelliği, saçınızı güneş ışığının zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olurken, Baobab yağı saçınızı yoğun nemlendirir.

56.95

E vitamini açısından zengin tatlı badem yağı ile geliştirilmiş Ashley Joy Onarıcı Saç Kremi, saçlarınıza bakım yapmayı ve saçınızı çevresel faktörlere karşı korumayı hedefler.
Saçların hacimli ve parlak görünmesine destek olur, tarama kolaylığı sağlar.
Badem yağının içerdiği mineraller yıpranan saçlarınızı güçlendirmeye yardımcı olur.
Shea yağı yumuşak bir dokunuş kazandırır.

Devamı >

Fön Öncesi Saçı Koruma Önerileri

Fön öncesi saçı koruma önerileri fön esnasında saçı yıpratmamak adına uygulanması gereklidir.

Saçlarımızın bakımlı ve sağlıklı görünmesinin en pratik yöntemlerinden biri saça fön çekmektir. Fön saçı her ne kadar kusursuz gösterse ve günü kurtarsa da aslında uzun vadede saça zarar verir.

Fönün Zararları Nelerdir?

Fön makinesi, saçımızda bulunan doğal yağın uçmasına neden olur. Bu da saçı kurutur.

Sıcak uygulamalar saç iplerini zayıflatarak kırılmalarını kolaylaştırır ve saçları güçsüzleştirir.

Saça çok sık yapılan sıcak uygulamalar sonucunda saçlar parlaklığını kaybeder ve bir süre sonra matlaşır. Bunun sebebi ısı sonrası saçtaki yağ tabakasının yok olmasıdır.

Düzleştirme kimyasalları saç köklerine zarar verebilir. Bu, saç dökülmesi için daha büyük bir riske sahip olduğunuz anlamına gelir.

Fön Öncesi Saçınızı Korumaya Alın!

Fönün zararlı etkilerinden saçınızı korumak mümkün. Bu süreci adım adım birlikte incelemeye ne dersiniz?

– İlk Adım: Fön sırasında saçımızdaki doğal yağın uçup gittiğini söylemiştik. Bu durumu göz önünde bulundurarak fön öncesinde saçımıza bakım yağı uygulayabiliriz. Ashley Joy Saç Bakım Spreyi, badem yağı ve buğday proteini ile zenginleştirilmiş özel formülü sayesinde saçınızın kolayca taranmasını sağlayacak ve saçınıza ihtiyaç duyacağı direnci verecektir. Ürün, saçınızı nemlendirerek elektriklenmesini engeller, saçınıza parlaklık ve yumuşaklık kazandırır ve saçınızın kolay şekil almasını ve fönün kalıcı olmasını sağlar.

Saçınıza sıcak uygulamalar yapmadan önce; şişeyi iyice çalkalayın. Yıkanmış olan saçınızı ıslaklığını havlu ile hafifçe aldıktan sonra, saçlarınızın açılmasında zorlandığınız bölümlerine veya tüm saçınıza ürünü rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Spreyi püskürterek saçınıza hafif masaj yapın ve saçlarınızı tarayın.

– İkinci Adım: Ashley Joy Saç Köpükleri, zengin bitkisel yağ karışımına sahiptir. İçeriklerinde bulunan E vitamini ile saçlarda meydana gelen kırıkların, güneş ışığı kaynaklı kopmaların önlenmesine ve saç renginin korunmasına yardımcı olur. İçeriğindeki aloe vera, soya proteini ve bitki özleri sayesinde saçınızı güçlendirmeyi hedeflerken, süt proteini ile her bir saç telinin dayanıklılığını artırır. Formülündeki keratin yıpranmış ve parlaklığını yitirmiş saçların onarılmasını destekler, canlı ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlar. Saçınızı besler, yumuşak bir dokunuş kazandırır. Tüm saç tipleri için uygundur. Hacim isteyenler yeşil, kıvırcık saçlar turuncu, kalın telli ve yumuşak saç isteyenler ise pembe olanı kullanabilirler.

Köpüğünüzü saçınıza uyguladıktan sonra fön işlemine başlayabilirsiniz.

– Üçüncü Adım: Fön veya kurutma işlemi bittikten sonra saç uçlarına Ashley Joy Argan Saç Bakım Serumu uygulayabilirsiniz. Argan serumu; kuru, nemini yitirmiş ve yıpranmış saçların daha sağlıklı ve güçlü görünmesine yardımcı olur. Mat, cansız saçların ışıltı ve güç kazanmasını destekler. İçeriğindeki Havuç yağının sağladığı A vitamini ile saçı beslemeye yardımcı olurken, saçınızı nemlendirir. Avucunuza aldığınız ürünü ellerinizde yayın ve saç uçlarınıza eşit şekilde uygulayın.

Bu 3 adımı saçınıza her fön çekişinizde uygulamanızı tavsiye ederiz. Bu sayede saçınızı fönün zararlı etkilerinden koruyabilir ve saçlarınızın sağlıkla ışıldamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca fön süresini mümkün olduğunca kısa tutmaya ve fön makinesini en düşük ayarda kullanmaya dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Saçlarınızın göz kamaştırdığı, harika bir gün dileriz.

       

İlgili Ürünler

94.95

Ashley Joy Argan Saç Serumu; kuru, nemini yitirmiş ve yıpranmış saçların daha sağlıklı ve daha güçlü görünmesine yardımcı olur. Mat, cansız saçların ışıltı ve güç kazanmasını destekler. İçeriğindeki Havuç yağının sağladığı A Vitamini ile saçı beslemeye yardımcı olurken, saçınızı nemlendirir. Durulanmaz.

89.95

Badem yağı ve buğday proteini ile zenginleştirilmiş özel formülü sayesinde duştan sonra saçlarınızın kolay ve sorunsuz şekilde taranmasını sağlarken aynı zamanda saçınızı besler ve kırık uçların yeniden yapılanmasına yardımcı olur. Saçınızı nemlendirerek elektriklenmesini engeller, saçınıza parlaklık ve yumuşaklık kazandırır. Saçınızın kolay şekil almasını ve fönün kalıcı olmasını sağlar. Aynı zamanda saçların fönden yıpranmasıyla mücadele eder. Isı ve mekanik işlemlerin saça verdiği zararı engellemeye yardımcı olur. Durulanmaz.

Devamı >

Kıvırcık Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kıvırcık saçlar için bakım oldukça önemlidir. Kıvırcık saçlı insanlar genelde düz saçlı, düz saçlılar da kıvırcık saçlı olmak ister. Çünkü kıvırcık saçlılara göre düz saçın bakımı kolaydır, düz saçlılar da kıvırcık saçın bakımının kolay olduğunu düşünür. Bizce her saç tipinin hem avantajları hem de zorlukları bulunuyor ve tüm saçlar doğru bakım yapıldığında harika hale geliyor.

Öncelikle kıvırcık saçın kurumaya eğilimli olduğunu belirtmeliyiz. Çünkü bukleler, düz saç gibi saç derisini sıkıca sarmaz ve bu yüzden saç derisinin dengeleyici unsuru sebumla saç tellerinin teması sınırlıdır. Kıvırcık saç kurumaya eğilimli olduğundan düzenli bakıma ve neme ihtiyaç duyar.

“Kıvırcık saçlar her zaman kırılmaya ve yıpranmaya açıktır.”

Kıvırcık saçlarınıza ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamak için Ashley Joy Yoğun Onarıcı Şampuan’ı tercih edebilirsiniz. Yıpranmaya açık ya da yıpranmış saçlarınızın daha dayanıklı olmasına yardımcı olan ürün, saçlarınızı güçlendirerek, yeniden yapılanmasını destekler. İçeriğinde bulunan biberiye özü saçınızı derinlemesine temizlemer. Şampuanın, Sodium PCA ile geliştirilen formülü saçınızı ve saç derinizi nemlendirmeyi amaçlar. Paraben içermez.

Ürünü ıslak saçınızı köpürterek uygulayınız. İyi sonuç elde etmek için şampuanı uyguladıktan sonra 5 dakika bekletiniz ve durulayınız. İhtiyaç duyduğunuzda tekrarlayınız. Kıvırcık saça yıkama sonrası çok özenli davranmak gerekir. Yıkamadan sonra saçınızı kesinlikle sert bir havluyla kurulamamalısınız. Yumuşak bir havluya saçınızı sarmalı ve havlunun fazla suyu alması için bir süre beklemelisiniz.

Isının kıvırcık saçlar üzerinde kurutucu bir etkisi vardır. Bu nedenle saçınızı kendi kendine kurumaya bırakabilir ya da fön makinesinin hava verme düğmesini düşük ısı seviyesine getirerek saçınızı kurutabilirsiniz.

Ashley Joy’un gözbebeği Bitkisel Saç Bakım Yağı, kıvırcık saçları yatıştırmak için oldukça idealdir. 24 bitkisel yağ ile zenginleştirilmiş ürün, saçlarınızın sağlığını geri kazanmasına yardımcı olur. İçeriğindeki A ve E vitaminlerinin antioksidan özelliği, saçınızı güneş ışığının zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olurken, Baobab yağı saçınızı yoğun nemlendirir. Günlük bakım için duştan sonra ürünü nemi alınmış saç uçlarına uygulayarak yaklaşık 5 dakika bekletip durulayabilirsiniz. Düzenli kullandığınızda etkilerini kısa sürede fark edeceksiniz.

Ashley Joy’un kıvırcık saçlar için özel formüle edilen bakım köpükleri saçı sertleştirmez ve çocukların kullanımı için de uygundur. Ashley Joy Onarıcı ve Şekillendirici Bakım Köpüğü, zengin bitkisel yağ karışımının sağladığı E vitamini ile saçlarda meydana gelen kırıkları onarır ve saç renginin korunmasına yardımcı olur.

 • İçeriğindeki aloevera,  soya proteini ve bitki özleri sayesinde saçınızı güçlendirmeyi hedeflerken, süt proteini ile her bir saç telinin dayanıklılığını artırır.
 • Formülündeki keratin  yıpranmış ve parlaklığını yitirmiş saçların onarılmasını destekler, canlı ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlar.
 • Kabaran, kıvırcık saçlarınızı yatıştırmak ve buklelerinizi belirgin hale getirmek için kıvırcık saçlara özel geliştirilmiş ürünü güvenle kullanabilirsiniz.

Kıvırcık saçınıza mümkün olduğunca müdahale etmemenizi ve düzleştirici kullanmamanızı tavsiye ederiz. Bu tarz uygulamalar kıvırcık saç için büyük stres kaynağıdır. İllaki saçınıza sıcak uygulamalar yapacaksanız, öncesinde Fön Öncesi Saçı Koruma Önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

Buklelerinizin göz kamaştırdığı, harika bir gün dileriz!

       

İlgili Ürünler

Tebrikler.. Burayı bulduysan çok şanslısın, Hemen Bu şanslı kuponun ile alışverişte indirim kuponu kazan Şans Kuponun: " Su Yeşili Avokado"
119.95

24 bitkisel yağ ile zenginleştirilmiş Ashley Joy Saç Bakım Yağı, saçlarınızın sağlığını geri kazanmasına yardımcı olur. özellikle boyalı ve yıpranmış saçlarınız için uygundur. İçeriğindeki A ve E vitaminlerinin antioksidan özelliği, saçınızı güneş ışığının zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olurken, Baobab yağı saçınızı yoğun nemlendirir.

64.95

Yıpranmış saçlarınızın daha dayanıklı olmasına yardımcı olur, İşlem görmüş, ısı ve çevresel faktörlerden hasar görmüş saçlarınızı güçlendirerek, yeniden yapılanmasını destekler.
İçeriğinde bulunan biberiye özü saçınızı derinlemesine temizlemeyi hedeflerken, mineraller ile zayıf saç tellerinin güçlenmesine yardımcı olur.
Sodium PCA ile geliştirilen formül saçınızı ve saç derinizi nemlendirmeyi amaçlar.
Paraben içermez.

Devamı >

Depresyondan Çıkma Yöntemi Saç Şekli Değiştirme

Saç şekli değiştirme, biz kadınlar için gerçek bir terapidir. Moralimiz çok bozuk olduğunda kendimizi bir anda kuaför koltuğunda bulabiliriz ve çoğu zaman oraya adeta ışınlanmış gibi hissederiz 🙂 Bilinmeyen bir güç sanki bizi bir anda kuaföre getirmiş ve saçımızı değiştirmemiz için hipnoz etmiştir.

Bu ruh halinin sonucunda harika bir yeni saç modeline kavuşabileceğimiz gibi hüsrana uğrama ihtimalimiz de maalesef yüksek olabiliyor. Bu noktada hızlı gelen depresyon dalgasını olumlu şekilde atlatabilmemiz için saç tipimizi ve bizim saç tipimize uygun olabilecek modelleri bilmemizde fayda var.

Saçımıza vereceğimiz şekilleri seçerken saç tipimizi mutlaka göz önünde bulundurmalıyız.

Saçınız düz, dalgalı ya da kıvırcık mı? Uzun ya da kısa mı? Saç şekli değiştirme için saç modellerini seçerken bu hassas noktalara dikkat ederek seçimlerinizin yönünü belirlemelisiniz.

İşte sizin için derlediğimiz depresyon anında, kuaförden mutlu ayrılma tüyolarımız;

→ Düz ve İnce Telli Saçlar;

Katlı kesimler saçlarınızı daha az gösterebilir ve bu da moralinizi bozabilir. Saçlarınızın az görünmemesi için düz kesimli modelleri tercih edebilirsiniz. Düz saçlara hareket katmak, daha canlı ve hacimli görünmesini sağlamak için ikinci bir renk kullanabilirsiniz. Saç tonunuza yakın seçeceğiniz ikinci ton saçlarınıza ışık verir ve saçlarınız çok daha sağlıklı görünür.

Düz saçlıysanız ve alın bölgeniz biraz genişse siz kahkül kestirmek için doğmuş olabilirsiniz 🙂 Depresyon anınızda, saçlarınıza kahkül kestirerek kuaför koltuğundan mutlu ayrılabilirsiniz.

→ Dalgalı Saçlar;

Bir çok model seçeneğine açıktır. Dolgun ve hacimli bir saç istiyorsanız, omuz boylarındaki saçlar size çok yakışacaktır.

Saçınıza çok zaman ayırmayı sevmiyorsanız ve pratik saç modelleri ilk tercihinizse dalgalı saçlarınızı kısa kestirerek değişik modellerde kullanabilirsiniz.

Uzun saçlarınızı seviyorsanız, depresyon anınızda kuaförünüze saç boyunuzu kısaltmak istemediğinizi ısrarla vurgulayın. Uzun saçlarınıza bol bol kat attırarak hem kullanışlı olmalarını hem de buklelerinizin belirginleşmesini sağlayabilirsiniz. Saçınızın boyutu, kesim esnasında istemediğiniz kadar kısaldıysa da endişe etmeyin. Saçlarınızın Hızlı Uzaması İçin İpuçları yazımızda saç uzatma tüyolarımıza ulaşabilirsiniz.

→ Kıvırcık Saçlar;

Yüze göre model vermek oldukça önemlidir. Kıvırcık saçlarınızın kabarmasından hoşlanmıyorsanız,  uzun ve katlı saçları ya da çok kısa saçları tercih etmelisiniz. Kıvırcık saçta ara boy ve düz kesim, kabarık bir görüntüye sebep olabilir.

Kıvırcık saç yapınız çabuk kabarıyorsa kare kesimden kaçınmalısınız. Kare kesimde hacim yanlara doğru olacaktır ve saçınız tepeden basık görünecektir. Bu nedenle daha çok katlı kesimler tercih edebilirsiniz.

Kıvırcık saçlarda kendi buklelerinizi ön plana çıkararak değişik modeller uygulayabilirsiniz.

Saç tipinize göre tavsiyelerimizi dikkate alarak size uygun modeli belirleyebilirsiniz. Saçınıza seçtiğiniz modelin sağlıklı görünmesi ve hacimli olması için bakım yapmanız gerektiğini de hatırlatalım. Unutmayın ki depresyon, saçınıza iyi gelmez. Ashley Joy Onarıcı Şampuan ile yıpranmış saçlarınızın daha dayanıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Ürünün içeriğinde bulunan biberiye özü saçınızı derinlemesine temizlemeyi hedeflerken, mineraller de zayıf saç tellerinin güçlenmesine yardımcı olur. Sodium PCA ile geliştirilen formül saçınızı ve saç derinizi derinlemesine nemlendirir.

Saçlarınızın ve ruhunuzun parladığı ve kuaförden mutlu ayrıldığınız bir gün dileriz!

       

İlgili Ürünler

64.95

Yıpranmış saçlarınızın daha dayanıklı olmasına yardımcı olur, İşlem görmüş, ısı ve çevresel faktörlerden hasar görmüş saçlarınızı güçlendirerek, yeniden yapılanmasını destekler.
İçeriğinde bulunan biberiye özü saçınızı derinlemesine temizlemeyi hedeflerken, mineraller ile zayıf saç tellerinin güçlenmesine yardımcı olur.
Sodium PCA ile geliştirilen formül saçınızı ve saç derinizi nemlendirmeyi amaçlar.
Paraben içermez.

89.95

Badem yağı ve buğday proteini ile zenginleştirilmiş özel formülü sayesinde duştan sonra saçlarınızın kolay ve sorunsuz şekilde taranmasını sağlarken aynı zamanda saçınızı besler ve kırık uçların yeniden yapılanmasına yardımcı olur. Saçınızı nemlendirerek elektriklenmesini engeller, saçınıza parlaklık ve yumuşaklık kazandırır. Saçınızın kolay şekil almasını ve fönün kalıcı olmasını sağlar. Aynı zamanda saçların fönden yıpranmasıyla mücadele eder. Isı ve mekanik işlemlerin saça verdiği zararı engellemeye yardımcı olur. Durulanmaz.

64.95

Ashley Joy Antifrizz Şampuan, saçlarınızı kabartmadan pürüzsüz görünüm elde etmenizi hedefler. İçerisindeki avokado yağı ile saçların yumuşak, esnek, kolay şekil alabilir ve parlak olmasını desteklerken, saçı nemlendirerek elektriklenmeyi önlemeye yardımcı olur. Düzenli kullanımda saçlarınızı kontrol altına alır, sakinleştirir. Paraben ve Parafin içermez. Kuru ve kalın telli saç tipleri için idealdir.

Devamı >

Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri

Yağlı saçlara çözüm önerileri sunmaya başlamadan önce yağlı saç nedir ve buna neler sebep olur bunları ele alalım.

Tüm kadınlar, saçlarına çok önem verir ve saçlarının her zaman sağlıklı ve bakımlı görünmesini ister. Parlak ve canlı gözüken saçlar, yüzünüzü de aydınlatır ve yüz hatlarınız daha iyi görünür.

Sağlıklı saç için, ihtiyaç duyduğunuz ilk şey aslında sağlıklı saç derisidir. Saç derisi hassas bir yapıya sahiptir ve yeme içme alışkanlıklarından, kullandığınız şampuan ve tarağa; hava koşullarından, genetik yatkınlığa kadar birçok faktörden etkilenir.

Bu bağlamda, saçta sık karşılaşılan problemlerden biri de yağlanmadır. Yağlı ve kafanıza yapışmış saç çok rahatsız edicidir. Saçın hızlı yağlanması kötü hissettirir ve girdiğiniz her ortamda tüm gözler üzerinizde gibi algılamanıza neden olur. Bu durumun çözümü sanıldığı gibi saçı sık sık yıkamak değildir. Yağlı saç yapısını ve çözümlerini birlikte incelemeye ne dersiniz?

Yağlı Saç Nedir, Nasıl Oluşur?

Saç derisinde sebasöz bezler yani yağ bezleri bulunur. Bunların ürettiği yağ ya da sebum saçlarınızı doğal bir şekilde nemlendirir ve korur. Bu yağ bezleri, üretmeleri gerekenden daha fazla yağ üretebilirler. Bu durumun sonucunda çabuk yağlanan ve ağırlaşan saç sorunu meydana gelir. Yağ, maalesef farklı sorunları da beraberinde getirebilir. Yağlı saç yapısına uygun bakım yapılmadığında kepek veya saç dökülmesi sorunu da yaşayabilirsiniz.

Ashley Joy’dan Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri

Yağlı saçı düzenli yıkamak gerekir. Ancak burada kast ettiğimiz gün aşırı yıkamak değil. Yağı temizlemek için saçı düzenli yıkamak tabii ki şarttır fakat yağ bezlerini aşırı üretime sokacak kadar da fazla saç yıkamaktan kaçınmalısınız. Aksi takdirde kısır bir döngüye girersiniz. Siz saçınızı sık sık yıkadıkça, yağ bezeleri de daha fazla çalışır ve bu bir süre sonra işin içinden çıkılmaz bir hal alır.

Saç tipinize uygun şampuanları tercih edin!

Yağlı saçlar için, mutlaka doğru şampuan kullanılmalıdır. Ashley Joy Arındırıcı Şampuan, yağlı saçlara en doğal çözümü sunmak için üretildi. Arındırıcı şampuan; saç derisini ve saçınızı arındırır, korur ve nemlendirir. İçeriğindeki 4 mineral saçlarınızı kimyasal ve fiziksel hasarlara karşı korur. Bezelye içeriğindeki 17 aminoasit ile saçlarınıza ekstra nem, hacim ve parlaklık verir. Söğütözü ekstraktının sağladığı salisilik asit, saç derinizdeki ölü tabakaları uzaklaştırır, saç derinizin nefes almasını sağlar, tazelik hissi verir. Biotin ise saç derisindeki yağ dengesinin sağlamasına yardımcı olur. Ürün  SLES, SLS ve paraben içermez.

Kuru şampuan, kurtarıcınız olabilir!

Kuru şampuan, sık yağlanan saçlar için günü kurtaran bir etki yaratabilir. Ashley Joy Volumizing Kuru Şampuan, saçlarınızdaki yağlı görüntüyü yok etmenize yardımcı olurken saçlarınıza hacim ve dolgunluk verir, anında temiz ve ferah bir görüntüye kavuşmanızı destekler. Görünmez formülü sayesinde saçınızda pudra katmanı oluşmasını engeller.

Kuru şampuanı kullanmadan önce iyice çalkalayınız, saçlarınızı bölümlere ayırarak her bölüme 30 cm uzaklıktan kuru şampuanı uygulayınız. Kuru şampuanın diplere iyice nüfuz etmesi için parmak uçlarınızla saç derinize masaj yapınız. Son olarak saçlarınızı nazikçe tarayıp, istediğiniz şekli veriniz.

Sıcak uygulamalara bir süre ara verin!

Saç deriniz yoğun ısı nedeniyle, derinin kurumasını önlemek amacıyla daha fazla yağ üretebilir. Bu da saçının daha çok ağırlaşmasına, yağlanmasına neden olabilir. Yağlı saçlarınızın rahatlaması ve nefes alması için bir süre sıcak uygulamalar ara vermenizi tavsiye ederiz. Fön çekmeyip dinlendirdiğiniz saçınızın daha geç yağlandığını göreceksiniz.

Ashley Joy’un doğal içeriğe sahip diğer ürünlerini ayrıntılı incelemek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Keyifli günler dileriz.

       

İlgili Ürünler

64.95

Ashley Joy Arındırıcı Şampuan saç derisini ve saçınızı arındırır, korur ve nemlendirir. Saç derisini ve saçınızı arındırır, korur ve nemlendirir. İçeriğindeki 4 mineral saçlarınızı kimyasal ve fiziksel hasarlara karşı korur; içeriğindeki 17 aminoasit ile saçlarınıza ekstra nem, hacim ve parlaklık verir.

Söğütözü ekstraktının sağladığı salisilik asit saç derinizdeki ölü tabakaları uzaklaştırır, saç derinizin nefes almasını sağlar, tazelik hissi verir. Biotin ise saç derisindeki yağ dengesinin sağlamasına yardımcı olur. SLES, SLS ve PARABEN içermez.

49.95

Ashley Joy Volumizing Kuru Şampuan, saçlarınızdaki yağlı görüntüyü yok etmenize yardımcı olurken saçlarınıza hacim ve dolgunluk verir, anında temiz ve ferah bir görüntüye kavuşmanızı destekler.

49.95

Ashley Joy Fresh & Up Kuru Şampuan, saçlarınızdaki yağlı görüntüyü yok etmenize yardımcı olurken saçlarınıza doğal bir görünüm verir, anında temiz ve ferah bir görüntüye kavuşmanızı destekler.

Devamı >

Kış Mevsiminde Saç Bakımı

Kış mevsiminde saç bakımı konusuna ayrı bir önem göstermeliyiz. Mevsim değişikliği ile birlikte ince kıyafetlerden kalın kıyafetlere geçerek vücudumuzu koruma altına alıyoruz. Peki hava değişikliğinden etkilenen saçlarımız için bakım yapıyor muyuz?

Hava değişikliklerine göre saçlarınıza uyguladığınız bakım formüllerini de değiştirmelisiniz. Soğuk havalar ile birlikte, saçları daha dirençli hale getirmek için onlara ihtiyacı olan bakımı sağlamak gerekiyor.  Kışın artan kirlilik, ağırlaşan hava, yağmur, kar ve rüzgar saçların sağlığını kaybetmesine ve daha fazla bakıma ihtiyaç duymasına sebep oluyor. Soğuğun etkisiyle saçlar kuruyor ve incelip, kırılıyor. Mevsim geçişlerinde saç sağlığınızı korumak için doğru bakım yapmak oldukça önemli.

Kış Mevsiminde Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kış aylarında rutin saç bakımınızı; koruyucu yağlar, bakım köpükleri ve maskeler ile desteklemelisiniz. Her mevsimde ve her koşulda olduğu gibi soğuk havalarda da Ashley Joy markasının ortaya çıkmasını sağlayan, gözbebeğimiz 24 bitkisel yağ ile zenginleştirilmiş Ashley Joy Bitkisel Saç Bakım Yağı’nı kullanabilirsiniz. Bakım yağımız, saçlarınıza soğuk havalarda ihtiyacı olacak gücü sağlayacaktır. Özellikle boyalı ve yıpranmış saçların tekrar sağlıkla ışıldamasına yardımcı olan ürün içeriğindeki baobab yağı ile saçınızı yoğun bir şekilde nemlendirir.

Düz Saçlılar, düz saçlar için özel olarak üretilen Ashley Joy Onarıcı ve Şekillendirici Bakım Köpüğü ile saçlarını daha hacimli hale getirebilirler.  Elektriklenen düz saçları besleyen bakım köpüğü canlı ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlar. Zengin bitkisel yağ karışımının sağladığı E vitamini ile saçlarda meydana gelen kırıkların, güneş ışığı kaynaklı kopmaların önlenmesine ve saç renginin korunmasına yardımcı olan ürün; içeriğindeki aloe vera, soya proteini ve bitki özleri sayesinde saçınızı güçlendirmeyi hedeflerken, süt proteini ile her bir saç telinin dayanıklılığını artırır. Size sadece soğuk havalarda sağlıkla ışıldayan saçlarınızın keyfini sürmek kalır.

Kış mevsiminden en çok şikayet edenler genelde kıvırcık saçlılar oluyor. Soğuk havalar ile birlikte daha çok kabaran ve şekil vermekte zorlandığınız kıvırcık saçlarınızı Ashley Joy Kıvırcık Saçlara Özel Onarıcı ve Şekillendirici Bakım Köpüğü ile harika bir hale getirebilirsiniz. Ürünün formülündeki keratin, yıpranmış ve parlaklığını yitirmiş saçların onarılmasını destekler, canlı ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlar. Saçınızı beslerken aynı zamanda şekillendirir. Düzenli kullanımda kabaran, kıvırcık saçlarınızın sağlıklı buklelere dönüştüğünü fark edeceksiniz.

Ashley Joy Onarıcı ve Şekillendirici Bakım Köpüğü’nün tüm saç tiplerine uygun olanı da bulunuyor. Renk koruyucu özelliği olan ürün, aleo vera ve keratin içeriyor. Yıpranmış ve parlaklığını yitirmiş saçların onarılmasını destekleyen köpük, soğuk havalarda saçınızı nemlendirerek daha canlı ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlıyor.

Son olarak; kışın soğuk havanın etkisiyle sıcak banyo harika bir fikir gibi gelse de aslında büyük bir yanlış! Çünkü ani sıcaklık değişiklikleri saç diplerinin kurumasına ve daha fazla yıpranmasına neden oluyor. Bu nedenle ılık duş almak hem saçlarınıza hem de vücuda çok daha iyi gelecektir. Banyonun ardından çok sıcak hava üfleyen fön makineleri de kullanmamalısınız. Saç kuruturken saçınızın zarar görmesini engellemek için önerilerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz!

       

İlgili Ürünler

119.95

24 bitkisel yağ ile zenginleştirilmiş Ashley Joy Saç Bakım Yağı, saçlarınızın sağlığını geri kazanmasına yardımcı olur. özellikle boyalı ve yıpranmış saçlarınız için uygundur. İçeriğindeki A ve E vitaminlerinin antioksidan özelliği, saçınızı güneş ışığının zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olurken, Baobab yağı saçınızı yoğun nemlendirir.

Devamı >
X