Kargo Ücreti 7,90 TL

BLOG

Kuru Saçlar ile Başa Çıkabilirsiniz!

Kuru saçlar ile başa çıkmak artık hayal değildir. Saç derisi dış faktörlerin sebep olabileceği zararlı etkilere karşı savunmasızdır ve gün içerisinde maruz kaldığımız birçok faktör saç derisinde kuruluğa sebep olabilir. Saça uygun olmayan şampuan, saç bakım ürünleri, saç kurutma makinesinin yüksek ısıda kullanımı, stres, kötü hava koşulları gibi durumlar saç derisine zarar verici ve kurutucu etkiye sahip faktörlerdir. Kuru saç cansız ve sağlıksız görünür. Kuru saç sağlıksız görünmenin dışında çabuk dökülmeye sebep olur ve kepeğe de yol açabilir.

Saç tellerinin yapısı doğuştan veya zaman içinde kuru olabilir. Kuru saçın dış tabakası oldukça düzensizdir, önce saç teli incelir ardından soyularak dökülür. Saç gittikçe daha kuru, cansız ve mat görünür. Yağlı saç yapısı da dönem dönem dış faktörlerden kaynaklı olarak kuruyabilir. Maalesef her saç tipinin kuruma ihtimali vardır.

Kuru Saç Belirtileri

Saçın canlı ve parlak görünmesini yağ bezelerinin meydana getirdiği doğal yağ sağlar. Yağ oranı normal olan saç; nemlidir, kolay taranır ve sağlıklı bir görünümü vardır. Kuru saç ise tam aksidir, mat ve soluk bir görünüme sahiptir. Tarama esnasında saçta kopmalar ve kırıklar meydana gelir ve zamanla saçta çatallaşmalar oluşur.

Saçınızın kuru bir yapıya sahip olduğunu en iyi, saçlarınızın yağlanmamasından anlayabilirsiniz. Çünkü kuru saç, çok uzun süre yağlanmaz, parlak değildir ve çabuk kırılıp kopar.

Kuru Saç Bakımı

Kuru saça düzenli bakım yapmalısınız. Haftada 1 veya 2 defa yapacağınız maske ile saçınızı nemlendirmeye yardımcı olabilirsiniz.

Ashley Joy Saç Bakım Maskesi, içeriğinde bulunan argan yağı ile saçları nemlendirmeyi, korumayı ve güçlendirmeyi hedeflerken, çok kuru ve nemsiz saçlara derinlemesine bakım yapar. Saç tellerinin yumuşak olmasına ve ışıldamasına yardımcı olur. Hafif yapısı ile kolayca durulanır, saçlarınızı ağırlaştırmaz. Paraben ve Parafin içermez. Kuru ve nemini yitirmiş saç tipleri için idealdir. Saç bakım maskesini; normal saçlar haftada 1 kez, kuru ve yıpranmış saçlar haftada 2 kez uygulayabilirler. Maske, şampuan sonrasında ıslak saça uygulanır. Minimum 2 dakika boyunca saçınızda kalmalıdır. Mümkünse saçınızı sıcak bir havluya sarmanızı ve maskeyi saçınızda 20 dakika bekletmenizi tavsiye ederiz. Sonrasında saçlarınızı durulayabilirsiniz

Saçınıza röfle gibi yıpratıcı bir işlem uyguladıysanız Ashley Joy Saç Bakım Maskesi’ni işlemden sonra 1 gece boyunca saçınızda bekletebilirsiniz. Ürün paraben içermemektedir.

Saçınıza düzenli bakım yapmanın dışında dikkat etmeniz gereken bazı faktörler ise şu şekilde:

  • Düzenli ve sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirin.
  • Stresten mümkün olduğunca uzak durun ve stresinizi azaltacak yöntemler keşfedin.
  • Saç derinizi rahatlatacak masajlar yapın.
  • Saçınızı olabildiğince açık ve kendi halinde bırakın. Saçlarınızı sıkıca toplamak, saç derinize ve saç tellerinize zarar verir.
  • Saçınızı güneşin zararlarından mutlaka koruyun.

Keyifli günler dileriz.

       

İlgili Ürünler

64.95

Ashley Joy Saç Bakım Maskesi, içeriğinde bulunan argan yağı ile saçları nemlendirmeyi, korumayı ve güçlendirmeyi hedeflerken, çok kuru ve nemsiz saçlara derinlemesine bakım yapar. Saç tellerinin yumuşak olmasına ve ışıldamasına yardımcı olur. Hafif yapısı ile kolayca durulanır, saçlarınızı ağırlaştırmaz. Paraben ve Parafin içermez. Kuru ve nemini yitirmiş saç tipleri için idealdir.

99.95

24 bitkisel yağ ile zenginleştirilmiş Ashley Joy Saç Bakım Yağı, saçlarınızın sağlığını geri kazanmasına yardımcı olur. özellikle boyalı ve yıpranmış saçlarınız için uygundur. İçeriğindeki A ve E vitaminlerinin antioksidan özelliği, saçınızı güneş ışığının zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olurken, Baobab yağı saçınızı yoğun nemlendirir.

52.95

E vitamini açısından zengin tatlı badem yağı ile geliştirilmiş Ashley Joy Onarıcı Saç Kremi, saçlarınıza bakım yapmayı ve saçınızı çevresel faktörlere karşı korumayı hedefler.
Saçların hacimli ve parlak görünmesine destek olur, tarama kolaylığı sağlar.
Badem yağının içerdiği mineraller yıpranan saçlarınızı güçlendirmeye yardımcı olur.
Shea yağı yumuşak bir dokunuş kazandırır.

Devamı >

Fön Öncesi Saçı Koruma Önerileri

Fön öncesi saçı koruma önerileri fön esnasında saçı yıpratmamak adına uygulanması gereklidir.

Saçlarımızın bakımlı ve sağlıklı görünmesinin en pratik yöntemlerinden biri saça fön çekmektir. Fön saçı her ne kadar kusursuz gösterse ve günü kurtarsa da aslında uzun vadede saça zarar verir.

Fönün Zararları Nelerdir?

Fön makinesi, saçımızda bulunan doğal yağın uçmasına neden olur. Bu da saçı kurutur.

Sıcak uygulamalar saç iplerini zayıflatarak kırılmalarını kolaylaştırır ve saçları güçsüzleştirir.

Saça çok sık yapılan sıcak uygulamalar sonucunda saçlar parlaklığını kaybeder ve bir süre sonra matlaşır. Bunun sebebi ısı sonrası saçtaki yağ tabakasının yok olmasıdır.

Düzleştirme kimyasalları saç köklerine zarar verebilir. Bu, saç dökülmesi için daha büyük bir riske sahip olduğunuz anlamına gelir.

Fön Öncesi Saçınızı Korumaya Alın!

Fönün zararlı etkilerinden saçınızı korumak mümkün. Bu süreci adım adım birlikte incelemeye ne dersiniz?

– İlk Adım: Fön sırasında saçımızdaki doğal yağın uçup gittiğini söylemiştik. Bu durumu göz önünde bulundurarak fön öncesinde saçımıza bakım yağı uygulayabiliriz. Ashley Joy Saç Bakım Spreyi, badem yağı ve buğday proteini ile zenginleştirilmiş özel formülü sayesinde saçınızın kolayca taranmasını sağlayacak ve saçınıza ihtiyaç duyacağı direnci verecektir. Ürün, saçınızı nemlendirerek elektriklenmesini engeller, saçınıza parlaklık ve yumuşaklık kazandırır ve saçınızın kolay şekil almasını ve fönün kalıcı olmasını sağlar.

Saçınıza sıcak uygulamalar yapmadan önce; şişeyi iyice çalkalayın. Yıkanmış olan saçınızı ıslaklığını havlu ile hafifçe aldıktan sonra, saçlarınızın açılmasında zorlandığınız bölümlerine veya tüm saçınıza ürünü rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Spreyi püskürterek saçınıza hafif masaj yapın ve saçlarınızı tarayın.

– İkinci Adım: Ashley Joy Saç Köpükleri, zengin bitkisel yağ karışımına sahiptir. İçeriklerinde bulunan E vitamini ile saçlarda meydana gelen kırıkların, güneş ışığı kaynaklı kopmaların önlenmesine ve saç renginin korunmasına yardımcı olur. İçeriğindeki aloe vera, soya proteini ve bitki özleri sayesinde saçınızı güçlendirmeyi hedeflerken, süt proteini ile her bir saç telinin dayanıklılığını artırır. Formülündeki keratin yıpranmış ve parlaklığını yitirmiş saçların onarılmasını destekler, canlı ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlar. Saçınızı besler, yumuşak bir dokunuş kazandırır. Tüm saç tipleri için uygundur. Hacim isteyenler yeşil, kıvırcık saçlar turuncu, kalın telli ve yumuşak saç isteyenler ise pembe olanı kullanabilirler.

Köpüğünüzü saçınıza uyguladıktan sonra fön işlemine başlayabilirsiniz.

– Üçüncü Adım: Fön veya kurutma işlemi bittikten sonra saç uçlarına Ashley Joy Argan Saç Bakım Serumu uygulayabilirsiniz. Argan serumu; kuru, nemini yitirmiş ve yıpranmış saçların daha sağlıklı ve güçlü görünmesine yardımcı olur. Mat, cansız saçların ışıltı ve güç kazanmasını destekler. İçeriğindeki Havuç yağının sağladığı A vitamini ile saçı beslemeye yardımcı olurken, saçınızı nemlendirir. Avucunuza aldığınız ürünü ellerinizde yayın ve saç uçlarınıza eşit şekilde uygulayın.

Bu 3 adımı saçınıza her fön çekişinizde uygulamanızı tavsiye ederiz. Bu sayede saçınızı fönün zararlı etkilerinden koruyabilir ve saçlarınızın sağlıkla ışıldamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca fön süresini mümkün olduğunca kısa tutmaya ve fön makinesini en düşük ayarda kullanmaya dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Saçlarınızın göz kamaştırdığı, harika bir gün dileriz.

       

İlgili Ürünler

87.95

Ashley Joy Argan Saç Serumu; kuru, nemini yitirmiş ve yıpranmış saçların daha sağlıklı ve daha güçlü görünmesine yardımcı olur. Mat, cansız saçların ışıltı ve güç kazanmasını destekler. İçeriğindeki Havuç yağının sağladığı A Vitamini ile saçı beslemeye yardımcı olurken, saçınızı nemlendirir. Durulanmaz.

82.95

Badem yağı ve buğday proteini ile zenginleştirilmiş özel formülü sayesinde duştan sonra saçlarınızın kolay ve sorunsuz şekilde taranmasını sağlarken aynı zamanda saçınızı besler ve kırık uçların yeniden yapılanmasına yardımcı olur. Saçınızı nemlendirerek elektriklenmesini engeller, saçınıza parlaklık ve yumuşaklık kazandırır. Saçınızın kolay şekil almasını ve fönün kalıcı olmasını sağlar. Aynı zamanda saçların fönden yıpranmasıyla mücadele eder. Isı ve mekanik işlemlerin saça verdiği zararı engellemeye yardımcı olur. Durulanmaz.

42.90

Ashley Joy Onarıcı Bakım Köpüğü, zengin bitkisel yağ karışımının sağladığı E vitamini ile saçlarda meydana gelen kırıkların, güneş ışığı kaynaklı kopmaların önlenmesine ve saç renginin korunmasına yardımcı olur.
İçeriğindeki aloe vera, soya proteini ve bitki özleri sayesinde saçınızı güçlendirmeyi hedeflerken, süt proteini ile her bir saç telinin dayanıklılığını artırır. Formülündeki keratin yıpranmış ve parlaklığını yitirmiş saçların onarılmasını destekler, canlı ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlar.
Saçınızı besler, yumuşak bir dokunuş kazandırır. Tüm saç tipleri için uygundur.

Devamı >

Kıvırcık Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kıvırcık saçlar için bakım oldukça önemlidir. Kıvırcık saçlı insanlar genelde düz saçlı, düz saçlılar da kıvırcık saçlı olmak ister. Çünkü kıvırcık saçlılara göre düz saçın bakımı kolaydır, düz saçlılar da kıvırcık saçın bakımının kolay olduğunu düşünür. Bizce her saç tipinin hem avantajları hem de zorlukları bulunuyor ve tüm saçlar doğru bakım yapıldığında harika hale geliyor.

Öncelikle kıvırcık saçın kurumaya eğilimli olduğunu belirtmeliyiz. Çünkü bukleler, düz saç gibi saç derisini sıkıca sarmaz ve bu yüzden saç derisinin dengeleyici unsuru sebumla saç tellerinin teması sınırlıdır. Kıvırcık saç kurumaya eğilimli olduğundan düzenli bakıma ve neme ihtiyaç duyar.

“Kıvırcık saçlar her zaman kırılmaya ve yıpranmaya açıktır.”

Kıvırcık saçlarınıza ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamak için Ashley Joy Yoğun Onarıcı Şampuan’ı tercih edebilirsiniz. Yıpranmaya açık ya da yıpranmış saçlarınızın daha dayanıklı olmasına yardımcı olan ürün, saçlarınızı güçlendirerek, yeniden yapılanmasını destekler. İçeriğinde bulunan biberiye özü saçınızı derinlemesine temizlemer. Şampuanın, Sodium PCA ile geliştirilen formülü saçınızı ve saç derinizi nemlendirmeyi amaçlar. Paraben içermez.

Ürünü ıslak saçınızı köpürterek uygulayınız. İyi sonuç elde etmek için şampuanı uyguladıktan sonra 5 dakika bekletiniz ve durulayınız. İhtiyaç duyduğunuzda tekrarlayınız. Kıvırcık saça yıkama sonrası çok özenli davranmak gerekir. Yıkamadan sonra saçınızı kesinlikle sert bir havluyla kurulamamalısınız. Yumuşak bir havluya saçınızı sarmalı ve havlunun fazla suyu alması için bir süre beklemelisiniz.

Isının kıvırcık saçlar üzerinde kurutucu bir etkisi vardır. Bu nedenle saçınızı kendi kendine kurumaya bırakabilir ya da fön makinesinin hava verme düğmesini düşük ısı seviyesine getirerek saçınızı kurutabilirsiniz.

Ashley Joy’un gözbebeği Bitkisel Saç Bakım Yağı, kıvırcık saçları yatıştırmak için oldukça idealdir. 24 bitkisel yağ ile zenginleştirilmiş ürün, saçlarınızın sağlığını geri kazanmasına yardımcı olur. İçeriğindeki A ve E vitaminlerinin antioksidan özelliği, saçınızı güneş ışığının zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olurken, Baobab yağı saçınızı yoğun nemlendirir. Günlük bakım için duştan sonra ürünü nemi alınmış saç uçlarına uygulayarak yaklaşık 5 dakika bekletip durulayabilirsiniz. Düzenli kullandığınızda etkilerini kısa sürede fark edeceksiniz.

Ashley Joy’un kıvırcık saçlar için özel formüle edilen bakım köpükleri saçı sertleştirmez ve çocukların kullanımı için de uygundur. Ashley Joy Onarıcı ve Şekillendirici Bakım Köpüğü, zengin bitkisel yağ karışımının sağladığı E vitamini ile saçlarda meydana gelen kırıkları onarır ve saç renginin korunmasına yardımcı olur.

  • İçeriğindeki aloevera,  soya proteini ve bitki özleri sayesinde saçınızı güçlendirmeyi hedeflerken, süt proteini ile her bir saç telinin dayanıklılığını artırır.
  • Formülündeki keratin  yıpranmış ve parlaklığını yitirmiş saçların onarılmasını destekler, canlı ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlar.
  • Kabaran, kıvırcık saçlarınızı yatıştırmak ve buklelerinizi belirgin hale getirmek için kıvırcık saçlara özel geliştirilmiş ürünü güvenle kullanabilirsiniz.

Kıvırcık saçınıza mümkün olduğunca müdahale etmemenizi ve düzleştirici kullanmamanızı tavsiye ederiz. Bu tarz uygulamalar kıvırcık saç için büyük stres kaynağıdır. İllaki saçınıza sıcak uygulamalar yapacaksanız, öncesinde Fön Öncesi Saçı Koruma Önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

Buklelerinizin göz kamaştırdığı, harika bir gün dileriz!

       

İlgili Ürünler

Tebrikler.. Burayı bulduysan çok şanslısın, Hemen Bu şanslı kuponun ile alışverişte indirim kuponu kazan Şans Kuponun: " Su Yeşili Avokado"
99.95

24 bitkisel yağ ile zenginleştirilmiş Ashley Joy Saç Bakım Yağı, saçlarınızın sağlığını geri kazanmasına yardımcı olur. özellikle boyalı ve yıpranmış saçlarınız için uygundur. İçeriğindeki A ve E vitaminlerinin antioksidan özelliği, saçınızı güneş ışığının zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olurken, Baobab yağı saçınızı yoğun nemlendirir.

59.95

Yıpranmış saçlarınızın daha dayanıklı olmasına yardımcı olur, İşlem görmüş, ısı ve çevresel faktörlerden hasar görmüş saçlarınızı güçlendirerek, yeniden yapılanmasını destekler.
İçeriğinde bulunan biberiye özü saçınızı derinlemesine temizlemeyi hedeflerken, mineraller ile zayıf saç tellerinin güçlenmesine yardımcı olur.
Sodium PCA ile geliştirilen formül saçınızı ve saç derinizi nemlendirmeyi amaçlar.
Paraben içermez.

42.90

Ashley Joy Onarıcı ve Şekillendirici Bakım köpüğü, zengin bitkisel yağ karışımının sağladığı E vitamini ile saçlarda meydana gelen kırıkların, güneş ışığı kaynaklı kopmaların önlenmesine ve saç renginin korunmasına yardımcı olur. İçeriğindeki aloe vera, soya proteini ve bitki özleri sayesinde saçınızı güçlendirmeyi hedeflerken, süt proteini ile her bir saç telinin dayanıklılığını artırır. Formülündeki keratin yıpranmış ve parlaklığını yitirmiş saçların onarılmasını destekler, canlı ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlar. Saçınızı beslerken aynı zamanda şekillendirir. Kabaran, kıvırcık saçlarınız için uygundur.

Devamı >

Depresyondan Çıkma Yöntemi Saç Şekli Değiştirme

Saç şekli değiştirme, biz kadınlar için gerçek bir terapidir. Moralimiz çok bozuk olduğunda kendimizi bir anda kuaför koltuğunda bulabiliriz ve çoğu zaman oraya adeta ışınlanmış gibi hissederiz 🙂 Bilinmeyen bir güç sanki bizi bir anda kuaföre getirmiş ve saçımızı değiştirmemiz için hipnoz etmiştir.

Bu ruh halinin sonucunda harika bir yeni saç modeline kavuşabileceğimiz gibi hüsrana uğrama ihtimalimiz de maalesef yüksek olabiliyor. Bu noktada hızlı gelen depresyon dalgasını olumlu şekilde atlatabilmemiz için saç tipimizi ve bizim saç tipimize uygun olabilecek modelleri bilmemizde fayda var.

Saçımıza vereceğimiz şekilleri seçerken saç tipimizi mutlaka göz önünde bulundurmalıyız.

Saçınız düz, dalgalı ya da kıvırcık mı? Uzun ya da kısa mı? Saç şekli değiştirme için saç modellerini seçerken bu hassas noktalara dikkat ederek seçimlerinizin yönünü belirlemelisiniz.

İşte sizin için derlediğimiz depresyon anında, kuaförden mutlu ayrılma tüyolarımız;

→ Düz ve İnce Telli Saçlar;

Katlı kesimler saçlarınızı daha az gösterebilir ve bu da moralinizi bozabilir. Saçlarınızın az görünmemesi için düz kesimli modelleri tercih edebilirsiniz. Düz saçlara hareket katmak, daha canlı ve hacimli görünmesini sağlamak için ikinci bir renk kullanabilirsiniz. Saç tonunuza yakın seçeceğiniz ikinci ton saçlarınıza ışık verir ve saçlarınız çok daha sağlıklı görünür.

Düz saçlıysanız ve alın bölgeniz biraz genişse siz kahkül kestirmek için doğmuş olabilirsiniz 🙂 Depresyon anınızda, saçlarınıza kahkül kestirerek kuaför koltuğundan mutlu ayrılabilirsiniz.

→ Dalgalı Saçlar;

Bir çok model seçeneğine açıktır. Dolgun ve hacimli bir saç istiyorsanız, omuz boylarındaki saçlar size çok yakışacaktır.

Saçınıza çok zaman ayırmayı sevmiyorsanız ve pratik saç modelleri ilk tercihinizse dalgalı saçlarınızı kısa kestirerek değişik modellerde kullanabilirsiniz.

Uzun saçlarınızı seviyorsanız, depresyon anınızda kuaförünüze saç boyunuzu kısaltmak istemediğinizi ısrarla vurgulayın. Uzun saçlarınıza bol bol kat attırarak hem kullanışlı olmalarını hem de buklelerinizin belirginleşmesini sağlayabilirsiniz. Saçınızın boyutu, kesim esnasında istemediğiniz kadar kısaldıysa da endişe etmeyin. Saçlarınızın Hızlı Uzaması İçin İpuçları yazımızda saç uzatma tüyolarımıza ulaşabilirsiniz.

→ Kıvırcık Saçlar;

Yüze göre model vermek oldukça önemlidir. Kıvırcık saçlarınızın kabarmasından hoşlanmıyorsanız,  uzun ve katlı saçları ya da çok kısa saçları tercih etmelisiniz. Kıvırcık saçta ara boy ve düz kesim, kabarık bir görüntüye sebep olabilir.

Kıvırcık saç yapınız çabuk kabarıyorsa kare kesimden kaçınmalısınız. Kare kesimde hacim yanlara doğru olacaktır ve saçınız tepeden basık görünecektir. Bu nedenle daha çok katlı kesimler tercih edebilirsiniz.

Kıvırcık saçlarda kendi buklelerinizi ön plana çıkararak değişik modeller uygulayabilirsiniz.

Saç tipinize göre tavsiyelerimizi dikkate alarak size uygun modeli belirleyebilirsiniz. Saçınıza seçtiğiniz modelin sağlıklı görünmesi ve hacimli olması için bakım yapmanız gerektiğini de hatırlatalım. Unutmayın ki depresyon, saçınıza iyi gelmez. Ashley Joy Onarıcı Şampuan ile yıpranmış saçlarınızın daha dayanıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Ürünün içeriğinde bulunan biberiye özü saçınızı derinlemesine temizlemeyi hedeflerken, mineraller de zayıf saç tellerinin güçlenmesine yardımcı olur. Sodium PCA ile geliştirilen formül saçınızı ve saç derinizi derinlemesine nemlendirir.

Saçlarınızın ve ruhunuzun parladığı ve kuaförden mutlu ayrıldığınız bir gün dileriz!

       

İlgili Ürünler

59.95

Yıpranmış saçlarınızın daha dayanıklı olmasına yardımcı olur, İşlem görmüş, ısı ve çevresel faktörlerden hasar görmüş saçlarınızı güçlendirerek, yeniden yapılanmasını destekler.
İçeriğinde bulunan biberiye özü saçınızı derinlemesine temizlemeyi hedeflerken, mineraller ile zayıf saç tellerinin güçlenmesine yardımcı olur.
Sodium PCA ile geliştirilen formül saçınızı ve saç derinizi nemlendirmeyi amaçlar.
Paraben içermez.

82.95

Badem yağı ve buğday proteini ile zenginleştirilmiş özel formülü sayesinde duştan sonra saçlarınızın kolay ve sorunsuz şekilde taranmasını sağlarken aynı zamanda saçınızı besler ve kırık uçların yeniden yapılanmasına yardımcı olur. Saçınızı nemlendirerek elektriklenmesini engeller, saçınıza parlaklık ve yumuşaklık kazandırır. Saçınızın kolay şekil almasını ve fönün kalıcı olmasını sağlar. Aynı zamanda saçların fönden yıpranmasıyla mücadele eder. Isı ve mekanik işlemlerin saça verdiği zararı engellemeye yardımcı olur. Durulanmaz.

59.95

Ashley Joy Antifrizz Şampuan, saçlarınızı kabartmadan pürüzsüz görünüm elde etmenizi hedefler. İçerisindeki avokado yağı ile saçların yumuşak, esnek, kolay şekil alabilir ve parlak olmasını desteklerken, saçı nemlendirerek elektriklenmeyi önlemeye yardımcı olur. Düzenli kullanımda saçlarınızı kontrol altına alır, sakinleştirir. Paraben ve Parafin içermez. Kuru ve kalın telli saç tipleri için idealdir.

Devamı >

Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri

Yağlı saçlara çözüm önerileri sunmaya başlamadan önce yağlı saç nedir ve buna neler sebep olur bunları ele alalım.

Tüm kadınlar, saçlarına çok önem verir ve saçlarının her zaman sağlıklı ve bakımlı görünmesini ister. Parlak ve canlı gözüken saçlar, yüzünüzü de aydınlatır ve yüz hatlarınız daha iyi görünür.

Sağlıklı saç için, ihtiyaç duyduğunuz ilk şey aslında sağlıklı saç derisidir. Saç derisi hassas bir yapıya sahiptir ve yeme içme alışkanlıklarından, kullandığınız şampuan ve tarağa; hava koşullarından, genetik yatkınlığa kadar birçok faktörden etkilenir.

Bu bağlamda, saçta sık karşılaşılan problemlerden biri de yağlanmadır. Yağlı ve kafanıza yapışmış saç çok rahatsız edicidir. Saçın hızlı yağlanması kötü hissettirir ve girdiğiniz her ortamda tüm gözler üzerinizde gibi algılamanıza neden olur. Bu durumun çözümü sanıldığı gibi saçı sık sık yıkamak değildir. Yağlı saç yapısını ve çözümlerini birlikte incelemeye ne dersiniz?

Yağlı Saç Nedir, Nasıl Oluşur?

Saç derisinde sebasöz bezler yani yağ bezleri bulunur. Bunların ürettiği yağ ya da sebum saçlarınızı doğal bir şekilde nemlendirir ve korur. Bu yağ bezleri, üretmeleri gerekenden daha fazla yağ üretebilirler. Bu durumun sonucunda çabuk yağlanan ve ağırlaşan saç sorunu meydana gelir. Yağ, maalesef farklı sorunları da beraberinde getirebilir. Yağlı saç yapısına uygun bakım yapılmadığında kepek veya saç dökülmesi sorunu da yaşayabilirsiniz.

Ashley Joy’dan Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri

Yağlı saçı düzenli yıkamak gerekir. Ancak burada kast ettiğimiz gün aşırı yıkamak değil. Yağı temizlemek için saçı düzenli yıkamak tabii ki şarttır fakat yağ bezlerini aşırı üretime sokacak kadar da fazla saç yıkamaktan kaçınmalısınız. Aksi takdirde kısır bir döngüye girersiniz. Siz saçınızı sık sık yıkadıkça, yağ bezeleri de daha fazla çalışır ve bu bir süre sonra işin içinden çıkılmaz bir hal alır.

Saç tipinize uygun şampuanları tercih edin!

Yağlı saçlar için, mutlaka doğru şampuan kullanılmalıdır. Ashley Joy Arındırıcı Şampuan, yağlı saçlara en doğal çözümü sunmak için üretildi. Arındırıcı şampuan; saç derisini ve saçınızı arındırır, korur ve nemlendirir. İçeriğindeki 4 mineral saçlarınızı kimyasal ve fiziksel hasarlara karşı korur. Bezelye içeriğindeki 17 aminoasit ile saçlarınıza ekstra nem, hacim ve parlaklık verir. Söğütözü ekstraktının sağladığı salisilik asit, saç derinizdeki ölü tabakaları uzaklaştırır, saç derinizin nefes almasını sağlar, tazelik hissi verir. Biotin ise saç derisindeki yağ dengesinin sağlamasına yardımcı olur. Ürün  SLES, SLS ve paraben içermez.

Kuru şampuan, kurtarıcınız olabilir!

Kuru şampuan, sık yağlanan saçlar için günü kurtaran bir etki yaratabilir. Ashley Joy Volumizing Kuru Şampuan, saçlarınızdaki yağlı görüntüyü yok etmenize yardımcı olurken saçlarınıza hacim ve dolgunluk verir, anında temiz ve ferah bir görüntüye kavuşmanızı destekler. Görünmez formülü sayesinde saçınızda pudra katmanı oluşmasını engeller.

Kuru şampuanı kullanmadan önce iyice çalkalayınız, saçlarınızı bölümlere ayırarak her bölüme 30 cm uzaklıktan kuru şampuanı uygulayınız. Kuru şampuanın diplere iyice nüfuz etmesi için parmak uçlarınızla saç derinize masaj yapınız. Son olarak saçlarınızı nazikçe tarayıp, istediğiniz şekli veriniz.

Sıcak uygulamalara bir süre ara verin!

Saç deriniz yoğun ısı nedeniyle, derinin kurumasını önlemek amacıyla daha fazla yağ üretebilir. Bu da saçının daha çok ağırlaşmasına, yağlanmasına neden olabilir. Yağlı saçlarınızın rahatlaması ve nefes alması için bir süre sıcak uygulamalar ara vermenizi tavsiye ederiz. Fön çekmeyip dinlendirdiğiniz saçınızın daha geç yağlandığını göreceksiniz.

Ashley Joy’un doğal içeriğe sahip diğer ürünlerini ayrıntılı incelemek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Keyifli günler dileriz.

       

İlgili Ürünler

59.95

Ashley Joy Arındırıcı Şampuan saç derisini ve saçınızı arındırır, korur ve nemlendirir. Saç derisini ve saçınızı arındırır, korur ve nemlendirir. İçeriğindeki 4 mineral saçlarınızı kimyasal ve fiziksel hasarlara karşı korur,  bezelye; içeriğindeki 17 aminoasit ile saçlarınıza ekstra nem, hacim ve parlaklık verir.

Söğütözü ekstraktının sağladığı salisilik asit saç derinizdeki ölü tabakaları uzaklaştırır, saç derinizin nefes almasını sağlar, tazelik hissi verir. Biotin ise saç derisindeki yağ dengesinin sağlamasına yardımcı olur. SLES, SLS ve PARABEN içermez.

46.95

Ashley Joy Volumizing Kuru Şampuan, saçlarınızdaki yağlı görüntüyü yok etmenize yardımcı olurken saçlarınıza hacim ve dolgunluk verir, anında temiz ve ferah bir görüntüye kavuşmanızı destekler.

46.95

Ashley Joy Fresh & Up Kuru Şampuan, saçlarınızdaki yağlı görüntüyü yok etmenize yardımcı olurken saçlarınıza doğal bir görünüm verir, anında temiz ve ferah bir görüntüye kavuşmanızı destekler.

Devamı >

Kış Mevsiminde Saç Bakımı

Kış mevsiminde saç bakımı konusuna ayrı bir önem göstermeliyiz. Mevsim değişikliği ile birlikte ince kıyafetlerden kalın kıyafetlere geçerek vücudumuzu koruma altına alıyoruz. Peki hava değişikliğinden etkilenen saçlarımız için bakım yapıyor muyuz?

Hava değişikliklerine göre saçlarınıza uyguladığınız bakım formüllerini de değiştirmelisiniz. Soğuk havalar ile birlikte, saçları daha dirençli hale getirmek için onlara ihtiyacı olan bakımı sağlamak gerekiyor.  Kışın artan kirlilik, ağırlaşan hava, yağmur, kar ve rüzgar saçların sağlığını kaybetmesine ve daha fazla bakıma ihtiyaç duymasına sebep oluyor. Soğuğun etkisiyle saçlar kuruyor ve incelip, kırılıyor. Mevsim geçişlerinde saç sağlığınızı korumak için doğru bakım yapmak oldukça önemli.

Kış Mevsiminde Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kış aylarında rutin saç bakımınızı; koruyucu yağlar, bakım köpükleri ve maskeler ile desteklemelisiniz. Her mevsimde ve her koşulda olduğu gibi soğuk havalarda da Ashley Joy markasının ortaya çıkmasını sağlayan, gözbebeğimiz 24 bitkisel yağ ile zenginleştirilmiş Ashley Joy Bitkisel Saç Bakım Yağı’nı kullanabilirsiniz. Bakım yağımız, saçlarınıza soğuk havalarda ihtiyacı olacak gücü sağlayacaktır. Özellikle boyalı ve yıpranmış saçların tekrar sağlıkla ışıldamasına yardımcı olan ürün içeriğindeki baobab yağı ile saçınızı yoğun bir şekilde nemlendirir.

Düz Saçlılar, düz saçlar için özel olarak üretilen Ashley Joy Onarıcı ve Şekillendirici Bakım Köpüğü ile saçlarını daha hacimli hale getirebilirler.  Elektriklenen düz saçları besleyen bakım köpüğü canlı ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlar. Zengin bitkisel yağ karışımının sağladığı E vitamini ile saçlarda meydana gelen kırıkların, güneş ışığı kaynaklı kopmaların önlenmesine ve saç renginin korunmasına yardımcı olan ürün; içeriğindeki aloe vera, soya proteini ve bitki özleri sayesinde saçınızı güçlendirmeyi hedeflerken, süt proteini ile her bir saç telinin dayanıklılığını artırır. Size sadece soğuk havalarda sağlıkla ışıldayan saçlarınızın keyfini sürmek kalır.

Kış mevsiminden en çok şikayet edenler genelde kıvırcık saçlılar oluyor. Soğuk havalar ile birlikte daha çok kabaran ve şekil vermekte zorlandığınız kıvırcık saçlarınızı Ashley Joy Kıvırcık Saçlara Özel Onarıcı ve Şekillendirici Bakım Köpüğü ile harika bir hale getirebilirsiniz. Ürünün formülündeki keratin, yıpranmış ve parlaklığını yitirmiş saçların onarılmasını destekler, canlı ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlar. Saçınızı beslerken aynı zamanda şekillendirir. Düzenli kullanımda kabaran, kıvırcık saçlarınızın sağlıklı buklelere dönüştüğünü fark edeceksiniz.

Ashley Joy Onarıcı ve Şekillendirici Bakım Köpüğü’nün tüm saç tiplerine uygun olanı da bulunuyor. Renk koruyucu özelliği olan ürün, aleo vera ve keratin içeriyor. Yıpranmış ve parlaklığını yitirmiş saçların onarılmasını destekleyen köpük, soğuk havalarda saçınızı nemlendirerek daha canlı ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlıyor.

Son olarak; kışın soğuk havanın etkisiyle sıcak banyo harika bir fikir gibi gelse de aslında büyük bir yanlış! Çünkü ani sıcaklık değişiklikleri saç diplerinin kurumasına ve daha fazla yıpranmasına neden oluyor. Bu nedenle ılık duş almak hem saçlarınıza hem de vücuda çok daha iyi gelecektir. Banyonun ardından çok sıcak hava üfleyen fön makineleri de kullanmamalısınız. Saç kuruturken saçınızın zarar görmesini engellemek için önerilerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz!

       

İlgili Ürünler

99.95

24 bitkisel yağ ile zenginleştirilmiş Ashley Joy Saç Bakım Yağı, saçlarınızın sağlığını geri kazanmasına yardımcı olur. özellikle boyalı ve yıpranmış saçlarınız için uygundur. İçeriğindeki A ve E vitaminlerinin antioksidan özelliği, saçınızı güneş ışığının zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olurken, Baobab yağı saçınızı yoğun nemlendirir.

42.90

Ashley Joy Onarıcı Bakım Köpüğü, zengin bitkisel yağ karışımının sağladığı E vitamini ile saçlarda meydana gelen kırıkların, güneş ışığı kaynaklı kopmaların önlenmesine ve saç renginin korunmasına yardımcı olur.
İçeriğindeki aloe vera, soya proteini ve bitki özleri sayesinde saçınızı güçlendirmeyi hedeflerken, süt proteini ile her bir saç telinin dayanıklılığını artırır. Formülündeki keratin yıpranmış ve parlaklığını yitirmiş saçların onarılmasını destekler, canlı ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlar.
Saçınızı besler, yumuşak bir dokunuş kazandırır. Tüm saç tipleri için uygundur.

42.90

Ashley Joy Onarıcı ve Şekillendirici Bakım köpüğü, zengin bitkisel yağ karışımının sağladığı E vitamini ile saçlarda meydana gelen kırıkların, güneş ışığı kaynaklı kopmaların önlenmesine ve saç renginin korunmasına yardımcı olur. İçeriğindeki aloe vera, soya proteini ve bitki özleri sayesinde saçınızı güçlendirmeyi hedeflerken, süt proteini ile her bir saç telinin dayanıklılığını artırır. Formülündeki keratin yıpranmış ve parlaklığını yitirmiş saçların onarılmasını destekler, canlı ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlar. Saçınızı beslerken aynı zamanda şekillendirir. Kabaran, kıvırcık saçlarınız için uygundur.

Devamı >

Saç Dökülmeleri Artık Son Bulsun!

Saç dökülmeleri en sık karşılaştığımız sorunlardan biridir. Kadında da erkekte de sık sık görülen ve çok can sıkıcı bir durum olan saç dökülmesi aslında birçok farklı sorunun belirtisi olabiliyor.

Sağlıklı saçlara sahip kişiler, günlük ortalama 50-100 arasında saç teli döküyor. Saçlarınız bu aralıkta dökülüyorsa endişe etmenize gerek yok. Tarağınıza baktığınızda, banyo sonrası duşta ve elbiselerinizde rahatlıkla saçınızın normalden fazla dökülüp dökülmediğini gözlemleyebilirsiniz.

Tek bir saç telinin ömrünü hiç merak ettiniz mi? Aslında saç tellerimiz sürekli bir döngü içindedir ve bir yanda ölürlerken bir yandan da yeni saç telleri oluşmaya devam eder. Bir saç telinin ömrü 4-6 yıldır ve sağlıklı saç derisinde ortalama 100 bin adet saç teli bulunur. Saç dökülmesi dönem dönem sağlıklı insanlarda da meydana gelebilir ancak bu süre yaklaşık 2 ay kadar devam eder. 2 aydan fazla sürüyorsa yolunda gitmeyen bir şeyler olabilir.

Saç Dökülmeleri Nedenleri

Saç dökülmesinin, hormonal ve besinsel faktörler, kimyasal maddelere maruz kalmak, genetik yatkınlık, sistemik hastalıklar, kıl gelişimi bozuklukları, ilaçlar, psikolojik stres ve saçlı deri hastalıklarına bağlı olarak çok farklı nedenleri olabilir.

Bu noktada önemli olan şey doğru nedenin saptanması ve uygun tedavinin yapılmasıdır. Saç dökülmesinin nedenini bilmeden uygulayacağınız yöntemler tedaviden ziyade zarar veren ve saç dökülmesini tetikleyen sonuçlar doğurabilir.

Dökülmenin nedenini bulmak için öncelikle kan testi yaptırmanızı tavsiye ederiz. Demir, protein, çinko, B12 vitamini eksikliği ve yetersiz protein beslenmesi saç dökülmelerine sebep olabilir. Kan testi sonucunuzda eksik çıkan değerleriniz için vitamin takviyesi alabilirsiniz.

Saç Dökülmelerine Karşı Tavsiyeler

Her zaman söylediğimiz gibi birçok hastalığı önlemenin yolu aslında sağlıklı beslenmekten geçiyor. Size uygun olmayan yanlış diyetler, yeme bozuklukları, karbonhidrat ağırlıklı beslenme saçlarınızda dökülmelere sebep olabilir. Bu noktada dengeli ve protein ağırlıklı beslenmeye özen gösterin.

Uykunuzu iyi alın. Uyku esnasında vücut kendini yeniler ve iyi uyuduğunuz bir gecenin sabahı her zaman güzel başlar.

Bol bol su tüketin ve stresten uzak durun. Stres hayatımızın her alanını olumsuz etkilediği gibi saçlarımız da stresten payına düşeni alıyor.

Dolabınızda sebze ve meyveyi eksik etmeyin ve fast-food, sigara, alkol gibi zararları herkesçe bilinen alışkanlıklardan mümkün olduğunca uzak durun.

Sıra Doğru Şampuanı Seçmekte!

Sağlıklı beslenme, stresten uzak durma vb. faktörlere dikkat ediyorsanız ve kan değerlerinizi de ölçtürüp gerekli önlemleri aldıysanız geriye doğru şampuanı seçmek kalıyor.

Saç dökülmesini önlemek için güçlendirici şampuanları tercih edebilirsiniz. İçeriğindeki sarımsak, ısırgan ve zeytin yaprağı ekstraktı ile saç dökülmelerine karşı etkili çözüm sunan Ashley Joy Güçlendirici Şampuan saçtaki yaşlanmayı geciktiriyor ve saçı dış etkenlere karşı koruyor. Ürünün içeriğindeki keratin, saç telleriniz kalınlaşırken, kafein saçlarınızı canlandırır, yeni bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Ürün SLES, SLS ve PARABEN içermez.

Güçlendirici şampuanın yanında 24 bitkisel yağ ile zenginleştirilmiş Ashley Joy Bitkisel Saç Bakım Yağı’nı da kullanmanızı tavsiye ederiz. Mucize yağımızı düzenli kullandığınızda saç dökülmenizin gözle görülür şekilde azaldığını fark edeceksiniz.

Bol gülümsemeli ve sağlıklı bir gün dileriz!

       

İlgili Ürünler

59.95

Ashley Joy Güçlendirici Şampuan hacimsiz, mat ve gücünü yitirmiş saçlarınızın yeniden yapılanmasına yardımcı olur. İçeriğindeki sarımsak, ısırgan ve zeytin yaprağı ekstraktı ile saç dökülmesini önler, saçtaki yaşlanmayı geciktirir, aynı zamanda dış etkenlere karşı koruma sağlar. Keratin ile saç telleriniz kalınlaşırken, kafein saçlarınızı canlandırır, yeni bir görünüme kavuşmanızı sağlar. SLES, SLS ve PARABEN içermez.

99.95

24 bitkisel yağ ile zenginleştirilmiş Ashley Joy Saç Bakım Yağı, saçlarınızın sağlığını geri kazanmasına yardımcı olur. özellikle boyalı ve yıpranmış saçlarınız için uygundur. İçeriğindeki A ve E vitaminlerinin antioksidan özelliği, saçınızı güneş ışığının zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olurken, Baobab yağı saçınızı yoğun nemlendirir.

59.95

Ashley Joy Argan ve Zeytinyağlı şampuan, içeriğindeki argan sayesinde saçlarınızı nemlendirerek daha parlak ve canlı görünmesine katkıda bulunurken, zeytinyağı saç uçlarının kırılmasını önlemeye yardımcı olur. Düzenli kullanımında saçlarınızın yeniden yapılanmasını destekler. Saçlarınızı ağırlaştırmadan bakım yapar. Paraben ve Parafin içermez. Tüm saç tipleri için idealdir.

Devamı >

Erkeklerde Saç Dökülmesi ve Kepek Sorunu

Erkeklerde saç dökülmesi ve kepek sorunu çok sık gözlemlenen bir durumdur. Saçla ilgili sorunlar her ne kadar kadınlarla özdeşleştirilse de erkekler de saç konusundan en az kadınlar kadar muzdarip. Söz konusu bakım olduğunda kadınlar sadece daha girişken ve sorunlara müdahale etmek için daha istekli. Erkeklerin çoğunluğu ise ya saçındaki saç dökülmesi ve kepek problemini geç fark ediyor ya da farkında olmasına rağmen bununla ilgili bir önlem almamayı tercih ediyor.

Sevgili beyler, bir iş görüşmesine gittiğinizde ceketinizin üst kısmının tamamen kepek olmasını birçoğunuz önemsemiyor olabilirsiniz ama inanın ki bu görüntü hiç hoş olmuyor ve belki sizinle ilgili olumsuz bir şey olarak akılda kalıyor. Kepek sadece dış görünüş açısından sorun oluşturmakla kalmıyor, doğrudan saç dökülmesine sebep olmasa da saç köklerini zayıflatıyor ve saçta koparak dökülmeleri arttırıyor.

Kepek Neden Oluşur?

Ölü hücrelerin dökülmesi olarak tanımlanan kepek, saç derimizin en üst tabakasının aslında devamlı soyulması ve kendini yenilemesi sonucu oluşur. Yani herkeste kepek vardır. Ancak bu noktada söz konusu olan küçük veya büyük parçalardır. Omuzlarınızda sürekli olarak beyaz parçalar görüyorsanız kepek sorununuz var demektir.

Saçlarınızı düzenli şekilde taramıyorsanız, kepek sorunu konusunda risk altında olabilirsiniz. Çünkü bu durumda dökülen saç deriniz tarakla birlikte temizlenmez ve direkt olarak saçlarınıza yapışır.

Kış aylarında cildimizin kurumasıyla birlikte kafa derimizde kurur ve dökülmeye başlar. Bu nedenle özellikle kış aylarında saçlar daha nemli olmalıdır ve saç ısısını sabit tutmak için şapka veya bere kullanılmalıdır.

Beslenme düzeni bozukluğu, yeterince su içmemek ve parkinson gibi nörolojik hastalıklar, kalp hastalıkları ya da bağışıklık sistemi ile alakalı rahatsızlıklar da kepeğe neden olabilir.

Kepeklerle Vedalaşma Zamanı!

Kepek probleminiz sürekli devam ediyorsa bir dermatoloğa danışıp, nasıl tedavi edileceğini öğrenebilirsiniz. Tedaviye destek olmak içinse doğru şampuanı kullanmanız oldukça önemlidir.

Erkeklerin şampuan seçerken sadece üzerinde “Şampuan” yazmasına dikkat ettiklerine dair genel bir düşünce olsa da biz size inanıyoruz ve çok daha fazlasını başarabileceğinizi biliyoruz 🙂 Bu inancımızın kanıtı olarak da Ashley Joy Kepek Önleyici ve Dökülme Karşıtı Erkek Şampuanı’nı ürettik. Doğal bileşenlere sahip erkeklere özel şampuanımız, saçınızı güçlendirerek kepek ve saç dökülmesine karşı özel bakım yapmanızı sağlar. İçeriğindeki ısırgan saç dökülmelerini önlerken; çinko, bakır, demir ve magnezyumdan oluşan 4 mineral kombinasyonu saçı onarır, güçlendirir ve saçtaki yaşlanmayı geciktirir. Çay ağacı özü antioksidan özelliği ile kepeği önlerken, mentol saçtaki yağlanmayı azaltır ve saç derisini ferahlatır. Ürün SLES, SLS ve paraben içermez.

Erkeklerin saçlarının da sağlıkla ışıldadığı, harika bir gün dileriz 🙂

       

İlgili Ürünler

59.95

Ashley Joy Kepek Önleyici & Saç Dökülmesi Karşıtı Erkek Şampuanı saçınızı güçlendirerek kepek ve saç dökülmesine karşı özel bakım yapmanızı sağlar. İçeriğindeki ısırgan saç dökülmelerini önlerken; çinko, bakır, demir ve magnezyumdan oluşan 4 mineral kombinasyonu saçı onarır, güçlendirir ve saçtaki yaşlanmayı geciktirir. Çay ağacı özü antioksidan özelliği ile kepeği önlerken, mentol saçtaki yağlanmayı azaltır ve saç derisini ferahlatır.

59.95

Ashley Joy Kepek Önleyici & Saç Dökülmesi Karşıtı Erkek Şampuanı saçınızı güçlendirerek kepek ve saç dökülmesine karşı özel bakım yapmanızı sağlar. İçeriğindeki ısırgan saç dökülmelerini önlerken; çinko, bakır, demir ve magnezyumdan oluşan 4 mineral kombinasyonu saçı onarır, güçlendirir ve saçtaki yaşlanmayı geciktirir. Çay ağacı özü antioksidan özelliği ile kepeği önlerken, mentol saçtaki yağlanmayı azaltır ve saç derisini ferahlatır.

59.95

Ashley Joy Kepek Önleyici & Saç Dökülmesi Karşıtı Erkek Şampuanı saçınızı güçlendirerek kepek ve saç dökülmesine karşı özel bakım yapmanızı sağlar. İçeriğindeki ısırgan saç dökülmelerini önlerken; çinko, bakır, demir ve magnezyumdan oluşan 4 mineral kombinasyonu saçı onarır, güçlendirir ve saçtaki yaşlanmayı geciktirir. Çay ağacı özü antioksidan özelliği ile kepeği önlerken, mentol saçtaki yağlanmayı azaltır ve saç derisini ferahlatır.

Devamı >
X